Таг: трговски центар

1 2 3 20 / 21 НАПИСИ
ПРОПАЃА AMAMOT, НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ОХРИД

ПРОПАЃА AMAMOT, НАЈГОЛЕМИОТ ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО ОХРИД

Најголемиот трговски центар во центарот на Охрид, Амамот, пропаѓа. Своевидено беше најавуван како место  каде што ќе се развива малиот бизнис за охриѓ ...
ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВО НА ПЕТ ЛУЃЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО САД БИЛ ДОСЕЛЕНИК ОД ТУРЦИЈА, НЕМА ДОКАЗИ ЗА ТЕРОРИЗАМ

Еден ден по пукањето во кое што загинаа пет луѓе во трговски центар северено од Сиетл, во американската држава Вашингтон, властите во саботата по цело ...
ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

ГЕРМАНЦИТЕ ПРАШУВААТ: ЗОШТО? – МИНХЕН СЕ ВРАЌА ВО НОРМАЛА ПО МАСАКРОТ ВО ПЕТОКОТ

СПЕЦИЈАЛНО ОД МИНХЕН ЗА САКАМДАКАЖАМ.МК: ДАНИЕЛА СТОЈАНОВИЌ - КАРГОВ „Не знам како ќе одиме годинава на Wiese (ливада), како што популарно се нарек ...
10 МРТВИ, 21 ПОВРЕДЕН, МЕЃУ НИВ И ДЕЦА ВО ПУКАЊЕТО ВО МИНХЕН, НАПАЃАЧОТ БИЛ САМ

10 МРТВИ, 21 ПОВРЕДЕН, МЕЃУ НИВ И ДЕЦА ВО ПУКАЊЕТО ВО МИНХЕН, НАПАЃАЧОТ БИЛ САМ

Десет луѓе се мртви и 21 е повреден, од кои тројца во критична состојба, по синоќешното пукање во трговскиот центар „Олимпија“ во Минхен, Германија, с ...
НАПАЃАЧОТ ОД МИНХЕН Е 18-ГОДИШЕН ГЕРМАНЕЦ СО ИРАНСКО ПОТЕКЛО, ДЕЈСТВУВАЛ САМ

НАПАЃАЧОТ ОД МИНХЕН Е 18-ГОДИШЕН ГЕРМАНЕЦ СО ИРАНСКО ПОТЕКЛО, ДЕЈСТВУВАЛ САМ

Во пукањето во трговскиот центар во Минхен загинаа најмалку десет луѓе, вклучувајќи го и напаѓачот, кој е 18-годишен Германец со иранско потекло, сооп ...
ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН?

ДЕВОЈКА ОД ГОСТИВАР МЕЃУ НАСТРАДАНИТЕ ВО МИНХЕН?

Меѓу жртвите во терористичкиот напад во трговскиот центар во Минхен има и Албанец од Македонија, јавија косовските медиуми, а пренесе на Твитер косовс ...
„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

„ЈАС СУМ ГЕРМАНЕЦ“, ВИКАЛ НАПАЃАЧОТ ВО МИНХЕН

Според видео што се појави во медиумите, еден од напаѓачите во Минхен е снимен на покрив од зграда и вика: „Јас сум Германец“, и зборува за некаков тр ...
МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

МИНХЕН БЛОКИРАН, МАСОВНА ПОТЕРА ПО ТЕРОРИСТИТЕ

Најмалку шетмина загинаа, а тројца се повредени се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата и рече дека нападот го трет ...
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА ЗАГИНАТИ ВО НАПАДОТ ВО МИНХЕН

Најмалку шестмина загинаа и многумина се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Според очевидци има тројца напаѓачи ...
ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ПУКААТ ВО МИНХЕН

ТРОЈЦА НАПАЃАЧИ ПУКААТ ВО МИНХЕН

Повеќемина загинаа и се повредени при пукањето во трговски центар во Минхен, потврди полицијата. Германските медиуми известуваат дека има најмалку 10- ...
1 2 3 20 / 21 НАПИСИ