Таг: трка

1 2 3 20 / 24 НАПИСИ
НАД 1.500 НАТПРЕВАРУВАЧИ НА „ОХРИД ТРЧАТ“, ПОБЕДИЈА ДАРИО ИВАНОСКИ И ТЕОДОРА СИМОВИЌ

НАД 1.500 НАТПРЕВАРУВАЧИ НА „ОХРИД ТРЧАТ“, ПОБЕДИЈА ДАРИО ИВАНОСКИ И ТЕОДОРА СИМОВИЌ

На атлетската манифестасција „Охрид трчаТ“ што денес се одржа низ улиците на Охрид на десеткилометарската патека победници се најдобриот македонски ат ...
МАРАТОНОТ ГО РАЗДВИЖИ СКОПЈЕ ОД РАНО НАУТРО – 12.500 ТРКАЧИ НА УЛИЦИТЕ

МАРАТОНОТ ГО РАЗДВИЖИ СКОПЈЕ ОД РАНО НАУТРО – 12.500 ТРКАЧИ НА УЛИЦИТЕ

Повеќе од 12.500 тркачи, од кои 1.500 странци од 58 држави, ги раздвижија улиците на Скопје од рано наутро, откако стартуваше 15. издание на Виз ер Ск ...
ШЕЌЕРИНСКА СО ДРЕС БРОЈ 30 КАКО 30-ТА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА НА НАТО НА ТРКА ЗА 70-ГОДИШНИНАТА НА АЛИЈАНСАТА

ШЕЌЕРИНСКА СО ДРЕС БРОЈ 30 КАКО 30-ТА ЗЕМЈА ЧЛЕНКА НА НАТО НА ТРКА ЗА 70-ГОДИШНИНАТА НА АЛИЈАНСАТА

Во организација на Министерството за одбрана и Генералштабот на Армијата денеска на кејот на Вардар во Скопје се одржа трка во рамки на одбележување н ...
2.400 ЖЕНИ ТРЧАА 3 КИЛОМЕТРИ НА СКОПСКАТА АВИЦЕНА ЖЕНСКА ТРКА

2.400 ЖЕНИ ТРЧАА 3 КИЛОМЕТРИ НА СКОПСКАТА АВИЦЕНА ЖЕНСКА ТРКА

Околу 2.400 жени трчаа денеска на седмото издание на Авицена женска трка во Скопје.  Стартот на трката беше пред фонтаната Лотосов цвет и од таму се т ...
СКОПЈАНИ ВО ГРАДСКИ ПАРК ДЕНЕС ТРЧАА ЗА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

СКОПЈАНИ ВО ГРАДСКИ ПАРК ДЕНЕС ТРЧАА ЗА ЛИЦАТА СО ДАУНОВ СИНДРОМ

Лица со даунов Синдром, нивните семејства и пријатели и голем број хумани граѓани денес учествуваа во хуманитарната трка „Ран фор Даун“ што се одржа в ...
ВТОРОТО ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ РАН ПРИВЛЕЧЕ 1.600 ТРКАЧИ, АДРИЈАНА ПОП АРСОВА И ДАРИО ИВАНОВСКИ НАЈБРЗИ

ВТОРОТО ИЗДАНИЕ НА СКОПЈЕ РАН ПРИВЛЕЧЕ 1.600 ТРКАЧИ, АДРИЈАНА ПОП АРСОВА И ДАРИО ИВАНОВСКИ НАЈБРЗИ

Дарио Ивановски и Адријана Поп Арсова се победници на второто издание на десеткилометарската трка Скопје ран, што се одржа утрово. Ивановски постиг ...
НОВА ТРЕИЛ ТРКА ВО РАШТАК В НЕДЕЛА 

НОВА ТРЕИЛ ТРКА ВО РАШТАК В НЕДЕЛА 

Нова треил трка в недела, 16 септември, ќе стартува во областа на Раштак, скопско. На Раштак треил ќе се трчаат три трки, главната е два круга по 13, ...
ПИРКОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И ИВАНОВСКИ  ГО ИСТРЧАА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН ЗА 35,37 ЧАСА

ПИРКОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И ИВАНОВСКИ  ГО ИСТРЧАА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН ЗА 35,37 ЧАСА

Тројца од петчлениот македонски тим успеаја да го истрчаат 171 километри долгиот ултрамаратон УТМБ, што традиционално се одржува на Мон Блан. Игор Пир ...
БЕЛГИСКИОТ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГОЛАЕРТС ПОЧИНА ОТКАКО ПРЕТРПИ СРЦЕВ УДАР НА ТРКА

БЕЛГИСКИОТ ВЕЛОСИПЕДИСТ ГОЛАЕРТС ПОЧИНА ОТКАКО ПРЕТРПИ СРЦЕВ УДАР НА ТРКА

Белгискиот велосипедист Михаел Голаертс почина на 23-годишна возраст, откако претрпи срцев удар за време на вчерашната трка Париз-Рубе класик. Тој ...
МАКЕДОНЦИ И БУГАРИ СО ТРКА ЈА ЗАПОЗНАА БЕЛАСИЦА

МАКЕДОНЦИ И БУГАРИ СО ТРКА ЈА ЗАПОЗНАА БЕЛАСИЦА

Околу 150 Македонци и Бугари пешачеа и трчаа по Беласица за да ги запознаат убавините на оваа планина при што ги искачуваа врвовите Сечена Скала на ма ...
1 2 3 20 / 24 НАПИСИ