Таг: тротоар

ЖИТЕЛИТЕ НА ВЕЛЕШКИТЕ НАСЕЛБИ РЕЧАНИ И ДОЛНИ ДУЌАНИ БАРААТ ТРОТОАР ЗА БЕЗБЕДНО ДА СТИГНАТ ДО ДОМА

ЖИТЕЛИТЕ НА ВЕЛЕШКИТЕ НАСЕЛБИ РЕЧАНИ И ДОЛНИ ДУЌАНИ БАРААТ ТРОТОАР ЗА БЕЗБЕДНО ДА СТИГНАТ ДО ДОМА

Жителите на населбите Речани и Долни Дуќани во Велес бараат изградба на тротоар. Тие и нивните деца со децении мора да одат по необезбеден пат до учил ...
РЕНОВИРАНИТЕ ТРОТОАРИ НА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ПАК СЕ ПРЕТВОРИЈА ВО ПАРКИНГ ЗА КОЛИ

РЕНОВИРАНИТЕ ТРОТОАРИ НА „ОРЦЕ НИКОЛОВ“ ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ПАК СЕ ПРЕТВОРИЈА ВО ПАРКИНГ ЗА КОЛИ

Реновираниот дел на улицата Орце Николов во скопско Дебар Маало повторно е блокиран од коли. Пешачките и велосипедските патеки кои сега се изведени, н ...
СООБРАЌАЕН ХАОС ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ПО ОТВАРАЊЕТО НА КАФЕАНИТЕ, КОЛИТЕ ПАРКИРАНИ СРЕДЕ УЛИЦА

СООБРАЌАЕН ХАОС ВО СКОПСКО ДЕБАР МААЛО ПО ОТВАРАЊЕТО НА КАФЕАНИТЕ, КОЛИТЕ ПАРКИРАНИ СРЕДЕ УЛИЦА

По пауза од три недели, повторно беа отворени угостителските објекти и скопско Дебар Маало беше затнато со коли паркирани пред кафеаните. Долж улицата ...
ГО ОБНОВИЈА КОЛОВОЗОТ, НО НЕ СТАВИЈА ТРОТОАР И ЗНАЦИ, ПА СО КОЛИ НИ ВЛЕТУВААТ ВО КУЌИТЕ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВСКО БЕДИЊЕ

ГО ОБНОВИЈА КОЛОВОЗОТ, НО НЕ СТАВИЈА ТРОТОАР И ЗНАЦИ, ПА СО КОЛИ НИ ВЛЕТУВААТ ВО КУЌИТЕ, ПРОТЕСТИРАА ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВСКО БЕДИЊЕ

Жителите од кумановската населба Бедиње денеска блокираа една лента од регионалниот пат Куманово- Липково, револтирани од игнорантскиот однос на локал ...
ОХРИЃАНКА ВИДЕЛА СООБРАЌАЈКА И СЕ ИСПЛАШИЛА, ПАДНАЛА НА ТРОТОАР И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛА

ОХРИЃАНКА ВИДЕЛА СООБРАЌАЈКА И СЕ ИСПЛАШИЛА, ПАДНАЛА НА ТРОТОАР И ТЕШКО СЕ ПОВРЕДИЛА

Повозрасна охриѓанка вчера претпладне во Охрид видела сообраќајка и се исплашила, паднала на тротоарот и тешко се повредила, соопшти полицијата. Женат ...
ДВАЈЦА ЕКСТРЕМИСТИ УКРАЛЕ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО И ГАЗЕЛЕ ПЕШАЦИ ВО ОСЛО, ПОВРЕДЕНИ 2 БЕБИЊА

ДВАЈЦА ЕКСТРЕМИСТИ УКРАЛЕ АМБУЛАНТНО ВОЗИЛО И ГАЗЕЛЕ ПЕШАЦИ ВО ОСЛО, ПОВРЕДЕНИ 2 БЕБИЊА

Полицијата во Норвешка уапси маж и жена „за кои се знае дека се дел од екстремната десница“, откако киднапирале амбулантна кола, беснееле низ севернио ...
КУМАНОВО НЕМА НИТУ ЕДЕН СПУШТЕН ТРОТОАР ЗА ДВИЖЕЊЕ СО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА

КУМАНОВО НЕМА НИТУ ЕДЕН СПУШТЕН ТРОТОАР ЗА ДВИЖЕЊЕ СО ИНВАЛИДСКА КОЛИЧКА

Околу 700 лица кои користат количка не можат да се движат по кумановските улици затоа што инфраструктурата не е прилагодена на нивните потреби. Во Кум ...
УКРАДЕНИ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈА НА ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ОД ТРОТОАРИТЕ ВО БЕРЛИН

УКРАДЕНИ СПОМЕН ОБЕЛЕЖЈА НА ЖРТВИТЕ НА ХОЛОКАУСТОТ ОД ТРОТОАРИТЕ ВО БЕРЛИН

Полицијата во Берлин ја истражува кражбата на неколку мали спомен обележја вградени на тротоарите, со кои што се оддава почит на жртвите на Холокаусто ...
КОЦЕ ДОЗВОЛУВА АДМИНИСТРАЦИЈА ДА ПАРКИРА НА ТРОТОАР, НО НЕ И БРЗА ПОМОШ

КОЦЕ ДОЗВОЛУВА АДМИНИСТРАЦИЈА ДА ПАРКИРА НА ТРОТОАР, НО НЕ И БРЗА ПОМОШ

Столпчињата против паркирање на тротоарот на булеварот Партизански одреди во Скопје сѐ уште се исечени пред Дирекцијата за технолошки индустриски разв ...
ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЧКО ЗА ВЕТЕН, А НЕИЗГРАДЕН ТРОТОАР ОД 300 МЕТРИ

ПРОТЕСТ ВО СТРУМИЧКО ЗА ВЕТЕН, А НЕИЗГРАДЕН ТРОТОАР ОД 300 МЕТРИ

Жителите од струмичко Петралинци се заканија дека ќе го блокираат патниот правец кон Берово, доколку општина Босилово не изгради тротоари вдолж целото ...
10 / 10 НАПИСИ