Таг: царина

1 2 3 10 / 29 НАПИСИ
ШТРАЈК НА ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ, ПРЕПОРАКА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН ГРЦИЈА

ШТРАЈК НА ГРЧКИТЕ ЦАРИНИЦИ, ПРЕПОРАКА ДА НЕ СЕ ПАТУВА КОН ГРЦИЈА

Од вечерва на полноќ царинските служби во Грција ќе штрајкуваат. Поради тоа во застој ќе биде патничкиот и товарниот сообраќај и на граѓаните не им се ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА 18 ЛИЦА ЗА КРАЖБА И ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИ КОЛИ ВО ВРЕДНОСТ ОД НАД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА 18 ЛИЦА ЗА КРАЖБА И ПРОДАЖБА НА ЛУКСУЗНИ КОЛИ ВО ВРЕДНОСТ ОД НАД ПОЛА МИЛИОН ЕВРА

Основното јавно обвинителство Скопје ја заврши истражната постапка и поднесе обвинение против 18 физички и едно правно лице за крадење луксузни коли в ...
ЦАРИНАТА СПРЕЧИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА ОБВРЗНИЦИ ОД 92 МИЛИОНИ ЕВРА, ТУРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН Е ОСУДЕН, А ХАРТИИТЕ ОД ВРЕДНОСТ КАЈ АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

ЦАРИНАТА СПРЕЧИ ОБИД ЗА ШВЕРЦ НА ОБВРЗНИЦИ ОД 92 МИЛИОНИ ЕВРА, ТУРСКИОТ ДРЖАВЈАНИН Е ОСУДЕН, А ХАРТИИТЕ ОД ВРЕДНОСТ КАЈ АГЕНЦИЈАТА ЗА ОДЗЕМЕН ИМОТ

Цариниците на Меѓународниот аеродром Скопје заплениле 184 скриени хартии од вредност во вкупен износ од 92 милиони долари, а случајот е документиран з ...
ЦАРИНИЦИТЕ НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ, ВТОР ДЕН ШТРАЈКУВААТ ВРАБОТЕНИТЕ ВО УЈП, СИТЕ БАРААТ 30 ОТСТО ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ

ЦАРИНИЦИТЕ НА ПРЕДУПРЕДУВАЧКИ ПРОТЕСТ, ВТОР ДЕН ШТРАЈКУВААТ ВРАБОТЕНИТЕ ВО УЈП, СИТЕ БАРААТ 30 ОТСТО ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ

Вработените во Управата за јавни приходи од вчера протестираат со неработење по два часа дневно (10-12 часот) на работните места и бараат зголемување ...
ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ СТЕФАН БОГОЕВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА

ЕКСГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАРПОШ СТЕФАН БОГОЕВ Е НОВ ДИРЕКТОР НА ЦАРИНА

Ексградоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев е нов директор на Царинската управа. Богоев, кој е и потпретседател на СДСМ, доаѓа на директорската ...
ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

ОД ЌОСЕТО – ДО ЌОСЕТО

Зошто само да се радуваме? Треба и да им аплаудираме. Оти, кај што нè крадат уште и ни се смеат в лице. ...
СРПСКИ КОЛЕКЦИОНЕРИ ОСТАНАА БЕЗ 500 СТАРИ ГРАМОФОНСКИ ПЛОЧИ, ИМ ГИ ЗАПЛЕНИЛА ЦАРИНАТА ЗАШТО ЌЕ СЕ ПРОДАВАЛЕ КАКО НЕЦАРИНЕТА СТОКА НA БАЛКАНСКИOT ФЕСТИВАЛ НА ВИНИЛИ ВО КУМАНОВО

СРПСКИ КОЛЕКЦИОНЕРИ ОСТАНАА БЕЗ 500 СТАРИ ГРАМОФОНСКИ ПЛОЧИ, ИМ ГИ ЗАПЛЕНИЛА ЦАРИНАТА ЗАШТО ЌЕ СЕ ПРОДАВАЛЕ КАКО НЕЦАРИНЕТА СТОКА НA БАЛКАНСКИOT ФЕСТИВАЛ НА ВИНИЛИ ВО КУМАНОВО

Петмина српски колекционери, кои викендот требало да учествуваат на третиот Балкански фестивал на винили во Куманово, останале без своите стари грамоф ...
НА „ТАБАНОВЦЕ“ ПРИВЕДЕН ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ

НА „ТАБАНОВЦЕ“ ПРИВЕДЕН ЕКСДИРЕКТОРОТ НА ЦАРИНА ДРАГАН ДАРАВЕЛСКИ

Поранешниот директор на Царинската управа Драган Даравелски денеска е приведен на граничниот премин „Табановце“, објави „360 степени“. Даравелски б ...
МКД И ОСТАНАТИ

МКД И ОСТАНАТИ

Дишете длабоко со нелуфтирање ...
СРЦЕ НА КРСТОПАТ

СРЦЕ НА КРСТОПАТ

Ние ја градиме пругата, пругата нѐ гради нас ...
1 2 3 10 / 29 НАПИСИ