Таг: Центар

1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ
ШТИПСКАТА УЛИЦА ВАНЧО ПРЌЕ ЌЕ СТАНЕ ТРГОВСКА ПЕШАЧКА ЗОНА СО ДВЕ КАТНИ ГАРАЖИ

ШТИПСКАТА УЛИЦА ВАНЧО ПРЌЕ ЌЕ СТАНЕ ТРГОВСКА ПЕШАЧКА ЗОНА СО ДВЕ КАТНИ ГАРАЖИ

Централната улица Ванчо Прќе во Штип, која е изградена пред 60 години за да биде трговски комплекс, од денеска е забранета за сообраќај, испразнета е ...
ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ САМО НАВЕЧЕР ВО ЛЕТО ОТКАКО Е ДОБИЕНА СОГЛАСНОСТ ОД ЕУ

ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС ЌЕ БИДЕ ЗАТВОРЕН ЗА СООБРАЌАЈ САМО НАВЕЧЕР ВО ЛЕТО ОТКАКО Е ДОБИЕНА СОГЛАСНОСТ ОД ЕУ

Канцеларијата на Европската Унија во Скопје дала согласност за промена на планот за уредување на централното градско подрачје во Велес, со првично пре ...
УАПСЕНИ ЧЕТВОРИЦА ОД БАНДАТА МАЛОЛЕТНИЦИ КОЈА СО МЕСЕЦИ НАПАЃА И ОГРАБУВА ВРСНИЦИ ВО ЦЕНТАР, А ГИ ТЕПА И ДЕЦАТА ВО ОУ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

УАПСЕНИ ЧЕТВОРИЦА ОД БАНДАТА МАЛОЛЕТНИЦИ КОЈА СО МЕСЕЦИ НАПАЃА И ОГРАБУВА ВРСНИЦИ ВО ЦЕНТАР, А ГИ ТЕПА И ДЕЦАТА ВО ОУ „ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ“

По 4 пријави од родители на ученици од основното училиште „Гоце Делчев“ кое се наоѓа веднаш до полициската станица „Беко“ во центарот на Скопје, и по ...
УЛИЧНИ БАНДИ МАЛТРЕТИРААТ ДЕЦА ВО ШКОЛСКИ ДВОР ДО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

УЛИЧНИ БАНДИ МАЛТРЕТИРААТ ДЕЦА ВО ШКОЛСКИ ДВОР ДО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА

Група од 12-тина малолетници која во Центар доаѓа од друга општина, четири пати за 10 дена физички напаѓа, тероризира и присилно со нож и боксирач бар ...
СТАРАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СТОБИ ЌЕ СЕ ПРЕУРЕДИ ВО ЦЕНТАР ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

СТАРАТА ЖЕЛЕЗНИЧКА СТАНИЦА ВО СТОБИ ЌЕ СЕ ПРЕУРЕДИ ВО ЦЕНТАР ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

Започна да се обновува старата железничка станица во Стоби, која ќе биде пренамената во центар за посетители. Со ова се реализира проектот за конзерва ...
ОПШТИНА КОНЧЕ ЌЕ ГРАДИ ЦЕНТРИ ЗА 400 ПЕНЗИОНЕРИ ВО ЧЕТИРИ НАСЕЛЕНИ МЕСТА

ОПШТИНА КОНЧЕ ЌЕ ГРАДИ ЦЕНТРИ ЗА 400 ПЕНЗИОНЕРИ ВО ЧЕТИРИ НАСЕЛЕНИ МЕСТА

Општина Конче разработува проект за формирање пензионерски центри во четири населени места, со кои ќе бидат опфатени 400 пензионери, колку што ги има ...
СКОПЈЕ СМРДИ

СКОПЈЕ СМРДИ

Полни канти за отпадоци и контејнери, ѓубре расфрлено околу нив, исцедок по тротоари, пешачки патеки и улици, како и ужасна смрдеа која се шири е слик ...
ГРЧКИОТ СУД ЈА ПОТВРДИ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ГРЦИЈА

ГРЧКИОТ СУД ЈА ПОТВРДИ РЕГИСТРАЦИЈАТА НА ЦЕНТАРОТ ЗА МАКЕДОНСКИ ЈАЗИК ВО ГРЦИЈА

Центарот за македонски јазик во Грција соопшти дека Основниот суд во Лерин, во две посебни одлуки, официјално одби повеќе тужби кои бараа поништување ...
ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА КУРДСКИ ЦЕНТАР ВО ПАРИЗ

ТРОЈЦА ЗАГИНАТИ ВО НАПАД НА КУРДСКИ ЦЕНТАР ВО ПАРИЗ

По пукањето чија цел беше курдски културен центар во Париз денеска загинаа три лица, а тројца беа ранети, соопштија властите. 69-годишен осомничен е р ...
ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА БРОЈОТ 112, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

ШТЕТИТЕ ОД НЕВРЕМЕТО ДА СЕ ПРИЈАВАТ НА БРОЈОТ 112, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕРАСИМОВСКИ

Жителите на Општина Центар сите поголеми штети од денешното невреме да ги пријавуваат на бројот за итни случаи 112, од каде ќе бидат проследени до Опш ...
1 2 3 5 10 / 48 НАПИСИ