Таг: Централен регистар

1 214 / 14 НАПИСИ
ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

ТИМОТ НА КАТИЦА ЈАНЕВА ЈА ИСТРАЖУВАЛ И ФИРМАТА НА КРПАЧ

Специјалното обвинителство ја истражувало и фирмата на покојниот Коста Крпач, кој вчера беше најден со прострелна рана во градите во својот стан, отка ...
СЈО: КОЈ НЕ САКА СО УБАВО, ЌЕ МОРА СО СИЛА

СЈО: КОЈ НЕ САКА СО УБАВО, ЌЕ МОРА СО СИЛА

Скопје, 28 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ) - Специјалното обвинителство уште еднаш ги повика сите државни институции да соработуваат за да не се доведуваат ...
СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ УПАДНЕ И ВО ЦАРИНАТА?

СПЕЦИЈАЛНОТО ОБВИНИТЕЛСТВО ЌЕ УПАДНЕ И ВО ЦАРИНАТА?

Скопје, 24 март, 2016 (САКАМДАКАЖАМ.МК) – И Царинската управа не соработувала со Специјалното обвинителство со слични финти како што тоа го правел и Ц ...
СЈО ГИ ЗЕЛО ПОТРЕБНИТЕ ДОКУМЕНТИ ОД ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР

СЈО ГИ ЗЕЛО ПОТРЕБНИТЕ ДОКУМЕНТИ ОД ЦЕНТРАЛНИОТ РЕГИСТАР

Истражителите ноќеска влегле во просториите на Централниот регистар и ги зеле документите кои им требале за истрага, потврдија утрово од Специјалното ...
1 214 / 14 НАПИСИ