Таг: церемонија

ЈАПОНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНА СО КРШЕЊЕ БУРЕ СО САКЕ

ЈАПОНСКАТА АМБАСАДА ВО СКОПЈЕ ОТВОРЕНА СО КРШЕЊЕ БУРЕ СО САКЕ

Јапонската амбасада во Скопје денеска беше свечено отворена со традиционална церемонија на кршење буре со саке. За свеченоста од Јапонија пристигна др ...
НА ХИЛАРИ КЛИНТОН Ѝ СЕ СЛОШИ НА ГРАУНД ЗЕРО

НА ХИЛАРИ КЛИНТОН Ѝ СЕ СЛОШИ НА ГРАУНД ЗЕРО

Хилари Клинтон ненадејно си замина пред да заврши церемонијата во Њујорк за одбележување на 15-годишнината од нападите на 11 септември, оти ѝ станало ...
РИО ГО ПРЕДАДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ НА ТОКИО НА КАРНЕВАЛСКА ЦЕРЕМОНИЈА НА ЗАТВОРАЊЕ НА ИГРИТЕ

РИО ГО ПРЕДАДЕ ОЛИМПИСКОТО ЗНАМЕ НА ТОКИО НА КАРНЕВАЛСКА ЦЕРЕМОНИЈА НА ЗАТВОРАЊЕ НА ИГРИТЕ

Летните олимписки игри во Рио официјално завршија ноќеска и олимпиското знаме беше предадено на Токио, кој ќе биде домаќин на следното издание на Игри ...
ШОУ НА ГИЗЕЛА, ТАНГИ, ОГНОМЕТ, НО И ПРОТЕСТИ НАДВОР ОД СТАДИОНОТ НА ОТВАРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА

ШОУ НА ГИЗЕЛА, ТАНГИ, ОГНОМЕТ, НО И ПРОТЕСТИ НАДВОР ОД СТАДИОНОТ НА ОТВАРАЊЕТО НА ОЛИМПИЈАДАТА

Бразил направи тричасовен спектакл со минимален буџет на свеченото отворање на Олимписките игри во Рио, потпирајќи се повеќе на видео ефекти отколку н ...
ПЕТ НЕЗАБОРАВНИ МОМЕНТИ ОД ОТВОРАЊАТА НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

ПЕТ НЕЗАБОРАВНИ МОМЕНТИ ОД ОТВОРАЊАТА НА ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ

Незаборавните моменти од церемониите на отворањето на олимписките игри од минатото вклучуваат се и сешто од човечки пирамиди до Џејмс Бонд и речиси е ...
5 / 5 НАПИСИ