Таг: цевка

1 2 10 / 19 НАПИСИ
СКОПЈЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ИМА ВОДА, „ВОДОВОД“ ГО ОТКАЖА ЗАФАТОТ ВО РАШЧЕ ЗА КОЈ НОВИОТ ДИРЕКТОР НЕ ЗНАЕЛ

СКОПЈЕ ДЕНЕСКА ЌЕ ИМА ВОДА, „ВОДОВОД“ ГО ОТКАЖА ЗАФАТОТ ВО РАШЧЕ ЗА КОЈ НОВИОТ ДИРЕКТОР НЕ ЗНАЕЛ

Скопје денеска ќе има вода, односно ќе нема прекин во водоснабдувањето како што вчера најавија од ЈП „Водовод и канализација“. Доцна синоќа, од претпр ...
УТРЕ ЦЕЛО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА

УТРЕ ЦЕЛО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ БЕЗ ВОДА

Утре од 17 часот, цело Скопје ќе биде без вода. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“, ќе се врши интервенција на главната водоводна цев ...
КОНЕЧНО ЌЕ СЕ ПОСТАВИ НОВА КАНАЛИЗАЦИОНА ЦЕВКА НА МОСТОТ ВО НОВО СЕЛО, КАДЕ СО ГОДИНИ СЕ ФРЛА КРСТОТ ЗА ВОДИЦИ

КОНЕЧНО ЌЕ СЕ ПОСТАВИ НОВА КАНАЛИЗАЦИОНА ЦЕВКА НА МОСТОТ ВО НОВО СЕЛО, КАДЕ СО ГОДИНИ СЕ ФРЛА КРСТОТ ЗА ВОДИЦИ

Повеќе од десет години, старата канализациона цевка поставена долж мостот во штипско Ново Село на реката Брегалница испушташе фекалии, а со години од ...
ЌЕ ИМАМЕ ЦЕНОВНО ЦУНАМИ НА ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ АКО НЕ СЕ СТАВИ НОВА ЦЕВКА НА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

ЌЕ ИМАМЕ ЦЕНОВНО ЦУНАМИ НА ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ АКО НЕ СЕ СТАВИ НОВА ЦЕВКА НА ОПОЖАРЕНИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ

Новата цена на парното греење во Скопје ќе се определи откако ќе се санира мостот „Беласица“ и ќе се постават нови цевки. Регулаторната комисија за ен ...
ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ ОД ПУКНАТА ЦЕВКА ЗА ТОПЛА ВОДА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО МОСКВА

ЧЕТВОРИЦА ЗАГИНАТИ ОД ПУКНАТА ЦЕВКА ЗА ТОПЛА ВОДА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР ВО МОСКВА

Најмалку четири лица загинаа, а неколкумина се повредени откако денеска пукна цевка за топла вода во трговски центар во западна Москва, изјави градона ...
ВО ПОЖАРОТ НА СКОПСКИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ ОШТЕТЕНА ТОПЛОВОДНА ЦЕВКА, БИСЛИМОСКИ ВЕЛИ ВЕДНАШ ДА СЕ САНИРА ОТИ НЕМА ДА ПРИЗНААТ ЗГОЛЕМЕНИ ТРОШОЦИ ЗА ПАРНО НА ТОПЛАНАТА

ВО ПОЖАРОТ НА СКОПСКИОТ МОСТ „БЕЛАСИЦА“ ОШТЕТЕНА ТОПЛОВОДНА ЦЕВКА, БИСЛИМОСКИ ВЕЛИ ВЕДНАШ ДА СЕ САНИРА ОТИ НЕМА ДА ПРИЗНААТ ЗГОЛЕМЕНИ ТРОШОЦИ ЗА ПАРНО НА ТОПЛАНАТА

Во пожарот на мостот „Беласица“ во Скопје оштетен е топловодот преку кој се пренесува топлинска енергија од ТЕ-ТО до топланата Запад. Претседателот на ...
ВИСОКОКАТНИЦИТЕ КОИ ТРЕБА ДА НИКНАТ ВО ЛИСИЧЕ СЕ НАЦРТАНИ НАД ГЛАВНАТА ГАСОВОДНА ЦЕВКА

ВИСОКОКАТНИЦИТЕ КОИ ТРЕБА ДА НИКНАТ ВО ЛИСИЧЕ СЕ НАЦРТАНИ НАД ГЛАВНАТА ГАСОВОДНА ЦЕВКА

Новите згради од 8 и 12 ката кои се предвидуваат да се градат во скопската населба Лисиче се нацртани врз главната гасоводна цевка. Цевката за гас со ...
ПРЕКИНАТО ПРОИЗВОДСТВОТО НА СТРУЈА ВО РЕК ОСЛОМЕЈ ПОРАДИ ПУКНАТА ЦЕВКА

ПРЕКИНАТО ПРОИЗВОДСТВОТО НА СТРУЈА ВО РЕК ОСЛОМЕЈ ПОРАДИ ПУКНАТА ЦЕВКА

Од денеска е прекинато производството на струја во РЕК Осломеј. Како што велат од Електрани на Северна Македонија (ЕСМ), 48-часовниот прекин во работа ...
ДРАЧЕВО И ДОЛНО ЛИСИЧЕ ОД ВЧЕРА СЕ БЕЗ ВОДА, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ПУКНАТА Е ГОЛЕМА ЦЕВКА, ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ДЕФЕКТОТ ЌЕ БИДЕ РЕШЕН

ДРАЧЕВО И ДОЛНО ЛИСИЧЕ ОД ВЧЕРА СЕ БЕЗ ВОДА, ОД „ВОДОВОД“ ВЕЛАТ ПУКНАТА Е ГОЛЕМА ЦЕВКА, ВО ТЕКОТ НА ДЕНОТ ДЕФЕКТОТ ЌЕ БИДЕ РЕШЕН

Од синоќа населбите Драчево, Усје, Долно Лисиче како и другите приградските населени места од тој дел на Скопје се без вода. Пукната е цевка со профил ...
ФИРМАТА „БАУЕР“ КАЗНЕТА СО 88.000 ЕВРА ОТИ ФРЛАЛА ШУТ ВРЗ ЦЕВКАТА ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ

ФИРМАТА „БАУЕР“ КАЗНЕТА СО 88.000 ЕВРА ОТИ ФРЛАЛА ШУТ ВРЗ ЦЕВКАТА ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА ВО СКОПЈЕ

Градежната фирма „Бауер“ е казнета од Град Скопје со 88.000 евра поради фрлање шут на јавна површина. Како што велат од Инспекторатот за животна среди ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ