Таг: Црна Гора

1 2 3 4 20 / 38 НАПИСИ
ЦРНА ГОРА ПРИЈАВИ ПРВ НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ОД 5 МАЈ

ЦРНА ГОРА ПРИЈАВИ ПРВ НОВ СЛУЧАЈ НА КОРОНАВИРУС ОД 5 МАЈ

Три недели откако се прогласи за прва европска земја без коронавирус, Црна Гора го пријави првиот нов случај на зараза, додавајќи дека станува збор за ...
ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ДА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ДА ПРОГЛАСИ КРАЈ НА ЕПИДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ

Во Црна Гора се создадоа услови за прогласување крај на епидемијата на коронавирусот, изјави помошник директорот на Институтот за јавно здравје Сенад ...
НЕ Е КОРЕКТНО ЗА СОСЕДИТЕ ДА БРЗАМЕ СО ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИ И АЕРОДРОМИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

НЕ Е КОРЕКТНО ЗА СОСЕДИТЕ ДА БРЗАМЕ СО ОТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИ И АЕРОДРОМИ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ

Не треба да се избрзува со одлуката за отворање на границите, оти соседните земји ќе ја следат бројката на новозаболени од КОВИД-19 и нема да биде кор ...
ЦРНА ГОРА ИМ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

ЦРНА ГОРА ИМ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ВО ЗЕМЈАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ ДРЖАВЈАНИ

Црна Гора им забрани влез во земјата на државјаните на Македонија откако во изминатите денови имаше пораст на бројот на заразени со коронавирус. Цр ...
ЦРНА ГОРА ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕМА АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

ЦРНА ГОРА ОБЈАВИ ДЕКА ВЕЌЕ НЕМА АКТИВНИ СЛУЧАИ НА КОРОНАВИРУС

Црна Гора нема веќе ниеден активен случај на коронавирус, објави тамошниот Институт за јавно здравје, со што стана прва држава во Европа со таков стат ...
ПРИТВОРЕНИ СВЕШТЕНИЦИ НА СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ЛИТИЈА ПО УЛИЦИТЕ НА НИКШИЌ

ПРИТВОРЕНИ СВЕШТЕНИЦИ НА СРПСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕ ЛИТИЈА ПО УЛИЦИТЕ НА НИКШИЌ

Црногорската полиција синоќа ги приведе епископот на Српската православна црква (СПЦ) Јоаникие и уште седуммина свештеници за организирање литија во Н ...
ЦРНА ГОРА ЈАВНО ЌЕ ГИ ОБЈАВУВА ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

ЦРНА ГОРА ЈАВНО ЌЕ ГИ ОБЈАВУВА ИМИЊАТА НА ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО ИЗОЛАЦИЈА

Црна Гора јавно ќе ги објавува имињата на лицата кои се во самоизолација, објави Владата. „Националното координативно тело за заразни болести ќе по ...
КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПОЈАВИ ВО СИТЕ 50 СОЈУЗНИ ДРЖАВИ НА САД, ПРВИ СЛУЧАИ И ВО ЦРНА ГОРА

КОРОНАВИРУСОТ СЕ ПОЈАВИ ВО СИТЕ 50 СОЈУЗНИ ДРЖАВИ НА САД, ПРВИ СЛУЧАИ И ВО ЦРНА ГОРА

Коронавирусот сега ги има погодено сите 50 американски сојузни држави откако и Западна Вирџинија го пријави првиот случај. „Знаевме дека ова доаѓа“ ...
ПРВИ ДВА СЛУЧАЈА НА КОРОНАВИРУС ВО КОСОВО

ПРВИ ДВА СЛУЧАЈА НА КОРОНАВИРУС ВО КОСОВО

Косово денеска ги потврди првите случаи на коронавирус, со што во Европа остана само уште една земја во која тој не е регистриран – Црна Гора. Косовск ...
ЦРНА ГОРА ГО ИЗБРКА СЕЛЕКТОРОТ ТУМБАКОВИЌ ОТКАКО ОДБИ ДА ГО ВОДИ ТИМОТ НА МЕЧОТ СО КОСОВО

ЦРНА ГОРА ГО ИЗБРКА СЕЛЕКТОРОТ ТУМБАКОВИЌ ОТКАКО ОДБИ ДА ГО ВОДИ ТИМОТ НА МЕЧОТ СО КОСОВО

Фудбалската федерација на Црна Гора (ФФЦГ) го отпушти селекторот Љубиша Тумбаковиќ откако тој одбил да ја води репрезентацијата на вчерашниот квалифик ...
1 2 3 4 20 / 38 НАПИСИ