Таг: Црна Гора

1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ
ЦРНОГОРСКИ ОПОЗИЦИСКИ ПОЛИТИЧАРИ ОСУДЕНИ НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБИДОТ ДА ГО СОБОРАТ ЃУКАНОВИЌ ВО 2016

ЦРНОГОРСКИ ОПОЗИЦИСКИ ПОЛИТИЧАРИ ОСУДЕНИ НА ПЕТ ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА ОБИДОТ ДА ГО СОБОРАТ ЃУКАНОВИЌ ВО 2016

Суд во Подгорица осуди на петгодишен затвор двајца проруски опозициски политичари кои се обидоа да ја соборат власта во Црна Гора во октомври 2016 год ...
ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЌЕ ИСПИТУВА ОДГОВОРНОСТ И КАЈ ВРВОТ НА МВР ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

ОБВИНИТЕЛКАТА ВИЛМА РУСКОВСКА ЌЕ ИСПИТУВА ОДГОВОРНОСТ И КАЈ ВРВОТ НА МВР ЗА БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ

Обвинителството за организиран криминал и корупција во предистражната постапка што ја отвори за бегството на Никола Груевски ќе истражува дали има про ...
НЕМАВМЕ НИКАКВИ МОЖНОСТИ ДА ГО СПРЕЧИМЕ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, КАЖА ЦРНОГОРСКИОТ МИНИСТЕР ДАРМАНОВИЌ ВО БИТОЛА

НЕМАВМЕ НИКАКВИ МОЖНОСТИ ДА ГО СПРЕЧИМЕ БЕГСТВОТО НА ГРУЕВСКИ, КАЖА ЦРНОГОРСКИОТ МИНИСТЕР ДАРМАНОВИЌ ВО БИТОЛА

Министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ, изјави дека немале никакви можности да го спречат бегството на осудениот експремиер Ни ...
И ГРУЕВСКИ И УНГАРИЈА ДА КАЖАТ ДАЛИ ИЗБЕГАЛ ИЛИ Е КИДНАПИРАН, РЕЧЕ ЗАЕВ

И ГРУЕВСКИ И УНГАРИЈА ДА КАЖАТ ДАЛИ ИЗБЕГАЛ ИЛИ Е КИДНАПИРАН, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев кажа дека очекува и избеганиот осуден пратеник и експремиер Никола Груевски кој бара азил во Будимпешта и Унгарија да кажат дали ...
ВЕЛЕШКИТЕ КАФЕАНИ ОСТАНАА БЕЗ КЕЛНЕРИ, ЗАМИНАЛЕ ДА РАБОТАТ НА ЈАДРАН

ВЕЛЕШКИТЕ КАФЕАНИ ОСТАНАА БЕЗ КЕЛНЕРИ, ЗАМИНАЛЕ ДА РАБОТАТ НА ЈАДРАН

Велешките угостители имаат проблем каде и како да најдат лица кои ќе работат во кујна, во кафеанитe, кафетериите, се пожалија тие на состанокот со гра ...
ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ДА ПОСТАВИ ЖИЧЕНА ОГРАДА НА ГРАНИЦАТА СО АЛБАНИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

ЦРНА ГОРА РАЗМИСЛУВА ДА ПОСТАВИ ЖИЧЕНА ОГРАДА НА ГРАНИЦАТА СО АЛБАНИЈА ПОРАДИ МИГРАНТИТЕ

Соочена со зголемен број мигранти кои поминуваат низ земјата на патот кон Европска Унија, Црна Гора размислува да постави жичена ограда на границата с ...
НА НОВИНАРСКИ СОБИР ВО СТРУГА, ОБСЕ ГО ОСУДИ РАНУВАЊЕТО НА ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ

НА НОВИНАРСКИ СОБИР ВО СТРУГА, ОБСЕ ГО ОСУДИ РАНУВАЊЕТО НА ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ

Конференцијата за медиуми во Југоисточна Европа на ОБСЕ  што се одржува во Струга усвои Декларација со која го осуди нападот на црногорската новинарка ...
ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ ЗАСТРЕЛАНА НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ ШТО БЕШЕ ПРЕТЕПАНА ПРЕД ШЕСТ ГОДИНИ

ЦРНОГОРСКАТА НОВИНАРКА ОЛИВЕРА ЛАКИЌ ЗАСТРЕЛАНА НА ИСТОТО МЕСТО КАДЕ ШТО БЕШЕ ПРЕТЕПАНА ПРЕД ШЕСТ ГОДИНИ

Новинарката на црногорскиот весник „Вијести“ Оливера Лакиќ синоќа била застрелана во Подгорица пред зградата во којашто живее. Таа била погодена во н ...
ФРЛЕНА РАЧНА ГРАНАТА ВРЗ АМБАСАДАТА НА САД ВО ЦРНА ГОРА, НАПАЃАЧОТ СЕ РАЗНЕЛ СО БОМБА

ФРЛЕНА РАЧНА ГРАНАТА ВРЗ АМБАСАДАТА НА САД ВО ЦРНА ГОРА, НАПАЃАЧОТ СЕ РАЗНЕЛ СО БОМБА

Непознато лице фрлило експлозивна направа, најверојатно рачна граната врз зградата на амбасадата на САД во Подгорица, главниот град на Црна Гора, сооп ...
СРБИЈА И ЦРНА ГОРА МОЖЕБИ ЌЕ Ѝ СЕ ПРИКЛУЧАТ НА ЕУ ДО 2025, КАЖА ЈУНКЕР

СРБИЈА И ЦРНА ГОРА МОЖЕБИ ЌЕ Ѝ СЕ ПРИКЛУЧАТ НА ЕУ ДО 2025, КАЖА ЈУНКЕР

Србија и Црна Гора можеби ќе можат да влезат во Европската Унија до 2025 година, кажа денес Жан-Клод Јункер, претседател на Европската комисија, нагла ...
1 2 3 4 30 / 38 НАПИСИ