Таг: Црно Море

РУСИЈА ПОТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“ Е СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ВО ЕКСПЛОЗИЈА

РУСИЈА ПОТВРДИ ДЕКА НЕЈЗИНИОТ ВОЕН БРОД „МОСКВА“ Е СЕРИОЗНО ОШТЕТЕН ВО ЕКСПЛОЗИЈА

Русија потврди дека еден од најзначајните бродови на нејзината црноморска флота „Москва“ е сериозно оштетен по експлозија, за која Украина вели дека е ...
57 ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ТУРЦИЈА

57 ЛИЦА ЗАГИНАА ВО ПОПЛАВИТЕ ВО ТУРЦИЈА

Педесет и седум лица загинаа во силните поплави и лизгање на земјиштето крај турскиот брег на Црното Море, соопшти турската агенција за вонредни состо ...
РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА ЗАПУКАЛА КОН БРИТАНСКИ ВОЕН БРОД ВО ЦРНОТО МОРЕ, ЛОНДОН ДЕМАНТИРА

РУСИЈА ТВРДИ ДЕКА ЗАПУКАЛА КОН БРИТАНСКИ ВОЕН БРОД ВО ЦРНОТО МОРЕ, ЛОНДОН ДЕМАНТИРА

Велика Британија ги демантираше извештаите дека руски воен брод запукал кон разурнувач на британската кралска морнарица откако наводно навлегол во рус ...
3 / 3 НАПИСИ