Таг: туризам

1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ
СО ПОМОШ НА ШВАЈЦАРИЈА СЕ СНИМААТ ВИДЕА СО КОИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА КАКО СИГУРНА ДЕСТИНАЦИЈА ЗА ЛЕТУВАЊЕ

СО ПОМОШ НА ШВАЈЦАРИЈА СЕ СНИМААТ ВИДЕА СО КОИ МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ РЕКЛАМИРА КАКО СИГУРНА ДЕСТИНАЦИЈА ЗА ЛЕТУВАЊЕ

Со силна медиумска кампања преку промотивни видеа, Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот (АППТ), во соработка со туристичкиот сектор, ќе прив ...
ВЕВЧАНИ ВИКЕНДОВ ПО ДОЛГО ВРЕМЕ ЌЕ СЕ НАПОЛНИ СО ГОСТИ, ИМА ПРИРОДНИ УБАВИНИ АМА НЕМА МЕСТО ЗА ПРЕСТОЈ

ВЕВЧАНИ ВИКЕНДОВ ПО ДОЛГО ВРЕМЕ ЌЕ СЕ НАПОЛНИ СО ГОСТИ, ИМА ПРИРОДНИ УБАВИНИ АМА НЕМА МЕСТО ЗА ПРЕСТОЈ

Продолжениот празничен викенд конечно ќе донесе бројни гости во Вевчани. По подолго време, местата за престој во целост ќе бидат исполнети со домашни ...
ВЛАДАТА ОБЕЗБЕДИ 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ПЛАЖИТЕ ПРЕТОР И СЛИВНИЦА, СО СПЕЦИЈАЛЕН БРОД ЌЕ СЕ ЧИСТИ ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО

ВЛАДАТА ОБЕЗБЕДИ 1,3 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА УРЕДУВАЊЕ НА ПЛАЖИТЕ ПРЕТОР И СЛИВНИЦА, СО СПЕЦИЈАЛЕН БРОД ЌЕ СЕ ЧИСТИ ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО

Владата обезбеди 1,3 милиони евра за уредување на плажите Претор и Сливница во Преспа. Проектот предвидува чистење на Преспанското Езеро со специјален ...
САМО 15 ОТСТО ОД ГЕРМАНЦИТЕ СЕ СИГУРНИ ДЕКА ЌЕ ОДАТ НА ОДМОР ЛЕТОВО

САМО 15 ОТСТО ОД ГЕРМАНЦИТЕ СЕ СИГУРНИ ДЕКА ЌЕ ОДАТ НА ОДМОР ЛЕТОВО

Околу една третина од Германците не се сигурни дали ќе одат на одмор летово поради ковид рестрикциите, според резултатите на истражувањето на консулта ...
ГРЦИЈА И УШТЕ 11 ЧЛЕНКИ НА ЕУ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА „КОВИД ПАСОШИТЕ“ КОИ ТРЕБА ДА ГО СПАСАТ ЕВРОПСКИОТ ТУРИЗАМ

ГРЦИЈА И УШТЕ 11 ЧЛЕНКИ НА ЕУ СЕ ДОГОВОРИЈА ЗА „КОВИД ПАСОШИТЕ“ КОИ ТРЕБА ДА ГО СПАСАТ ЕВРОПСКИОТ ТУРИЗАМ

Грција, Хрватска и уште десет членки на Европската Унија ги договорија критериумите за издавање на таканаречените „ковид пасоши“, кои би требало да гo ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ОДБИ ТУРИСТИЧКИТЕ РАБОТНИЦИ ЗА ПРИОРИТЕТ ВО ВАКЦИНИРАЊЕТО

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО ГИ ОДБИ ТУРИСТИЧКИТЕ РАБОТНИЦИ ЗА ПРИОРИТЕТ ВО ВАКЦИНИРАЊЕТО

Министерството за здравство не го прифати барањето на хотелско-угостителските работници да бидат на приоритетната листа за вакцинирање против ковид-19 ...
ЛИЦАТА КОИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ИЛИ ИМААТ НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС ЌЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО ГРЦИЈА ОВА ЛЕТО

ЛИЦАТА КОИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ИЛИ ИМААТ НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС ЌЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО ГРЦИЈА ОВА ЛЕТО

Лицата кои се вакцинирани, имаат антитела или негативен тест за коронавирус ќе можат да патуваат во Грција ова лето, изјави грчкиот министер за туриза ...
ЕУ НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ КОВИД ПАСОШИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ПОСЛОБОДНО ЛЕТОВО

ЕУ НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ КОВИД ПАСОШИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ПОСЛОБОДНО ЛЕТОВО

Европската комисија овој месец ќе предложи воведување дигитални сертификати како доказ за вакцинираност против ковид-19, што на жителите на Европската ...
ХОТЕЛИЕРИТЕ БАРААТ ПРВИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ЗА СТРАНСКИТЕ ГОСТИ ДА ЈА СМЕТААТ ЗЕМЈАВА ЗА БЕЗБЕДНА ДЕСТИНАЦИЈА

ХОТЕЛИЕРИТЕ БАРААТ ПРВИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ЗА СТРАНСКИТЕ ГОСТИ ДА ЈА СМЕТААТ ЗЕМЈАВА ЗА БЕЗБЕДНА ДЕСТИНАЦИЈА

Вакцинација на хотелските работници и силна кампања за да можат странските туристи да се охрабрат да дојдат на Охридско-струшката ривиера и да се увер ...
ИЗРАЕЛСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА АКО ПРИЛОЖАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

ИЗРАЕЛСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА АКО ПРИЛОЖАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

Грција и Израел потпишаа договор според кој на израелските граѓани ќе им биде дозволен влез во Грција ако приложат доказ дека се вакцинирани против ко ...
1 2 3 4 10 / 35 НАПИСИ