Таг: туризам

1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ
ШЕФОТ НА ИРСКИОТ ТУРИЗАМ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ОТИШОЛ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

ШЕФОТ НА ИРСКИОТ ТУРИЗАМ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОТИ ОТИШОЛ НА ОДМОР ВО ИТАЛИЈА

Првиот човек на ирскиот туризам Мајкл Каули поднесе оставка откако отишол на одмор во Италија, спротивно на владините препораки да се избегнуваат сите ...
ЧОВЕЧКИ Е ДА СЕ ЗГРЕШИ, НО АКО ГРЕШКАТА Е НАМЕРНА ЌЕ ИМА ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ БЕКТЕШИ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА ОД ЕЗЕРО ВО ГЕРМАНИЈА

ЧОВЕЧКИ Е ДА СЕ ЗГРЕШИ, НО АКО ГРЕШКАТА Е НАМЕРНА ЌЕ ИМА ОДГОВОРНОСТ, РЕЧЕ БЕКТЕШИ ЗА ФОТОГРАФИЈАТА ОД ЕЗЕРО ВО ГЕРМАНИЈА

Ако грешката со фотографијата од германското езеро Кенигсе е намерна, ќе има одговорност, кажа министерот за економија Крешник Бектеши, по лапсузот на ...
СВЕТОТ НИ СЕ ВООДУШЕВУВА НА ПРИРОДАТА, А НИЕ ЈА УНИШТУВАМЕ, ВЕЛИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ДОНЕВ, НАПАДНАТ ОД ЛУЃЕ КОИ ПАЛЕА ДРВЈА ПОКРАЈ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

СВЕТОТ НИ СЕ ВООДУШЕВУВА НА ПРИРОДАТА, А НИЕ ЈА УНИШТУВАМЕ, ВЕЛИ ЕКСДИРЕКТОРОТ НА АГЕНЦИЈАТА ЗА ТУРИЗАМ ДОНЕВ, НАПАДНАТ ОД ЛУЃЕ КОИ ПАЛЕА ДРВЈА ПОКРАЈ ОХРИДСКОТО ЕЗЕРО

Поранешниот директор на Агенцијата за туризам Александар Донев минатата недела бил нападнат од граѓани кои крај Охридското Езерото носеле дрвја и гран ...
КАМПЕРСКИОТ И РУРАЛНИОТ ТУРИЗАМ МОЖАТ ДА ЈА ИЗВАДАТ СЕЗОНАТА ВО ОХРИД ПО КОВИД-19, ВЕЛИ ЕКСПЕРТОТ ЗА ТУРИЗАМ ГОРАН МИЦКОСКИ

КАМПЕРСКИОТ И РУРАЛНИОТ ТУРИЗАМ МОЖАТ ДА ЈА ИЗВАДАТ СЕЗОНАТА ВО ОХРИД ПО КОВИД-19, ВЕЛИ ЕКСПЕРТОТ ЗА ТУРИЗАМ ГОРАН МИЦКОСКИ

Камперскиот, руралниот и еколошкиот туризам, каде што социјалната интеракција е помала, можат да ја извадат туристичката сезона во Охрид, вели Горан М ...
ВАУЧЕРИТЕ ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ОДМОР ЌЕ СТИГААТ НА ДОМАШНА АДРЕСА, ЌЕ СЕ КОРИСТАТ ОД 15 ЈУЛИ ДО 15 ДЕКЕМВРИ

ВАУЧЕРИТЕ ОД 6.000 ДЕНАРИ ЗА ОДМОР ЌЕ СТИГААТ НА ДОМАШНА АДРЕСА, ЌЕ СЕ КОРИСТАТ ОД 15 ЈУЛИ ДО 15 ДЕКЕМВРИ

Сите вработени граѓани кои имаат месечни приходи до 15.000 денари, на домашна адреса ќе добијат ваучер од 6.000 денари за годишен одмор во земјава. Ми ...
ГРЦИЈА ДОЗВОЛИ ДА СЕ ПАТУВА НА ОСТРОВИТЕ

ГРЦИЈА ДОЗВОЛИ ДА СЕ ПАТУВА НА ОСТРОВИТЕ

Грција ја укина забраната за патување на острови, додека земјата продолжува да се отвора со цел да му помогне на туризмот. По повеќе од два месеца ...
ШПАНИЈА ОД ЈУЛИ ЌЕ ПРИМА СТРАНСКИ ТУРИСТИ, ФУДБАЛОТ ПРОДОЛЖУВА НА 8 ЈУНИ

ШПАНИЈА ОД ЈУЛИ ЌЕ ПРИМА СТРАНСКИ ТУРИСТИ, ФУДБАЛОТ ПРОДОЛЖУВА НА 8 ЈУНИ

Шпанија ќе се отвори за странските туристи во јули, објави премиерот Педро Санчес, ветувајќи дека владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите, ...
ГРЦИЈА НА 15 ЈУНИ СЕ ОТВОРА ЗА СТРАНСКИТЕ ТУРИСТИ, НЕМА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН, НО ЌЕ ИМА ТЕСТИРАЊА ПО СЛУЧАЕН ИЗБОР

ГРЦИЈА НА 15 ЈУНИ СЕ ОТВОРА ЗА СТРАНСКИТЕ ТУРИСТИ, НЕМА ДА ОДАТ ВО КАРАНТИН, НО ЌЕ ИМА ТЕСТИРАЊА ПО СЛУЧАЕН ИЗБОР

Премиерот Кирјакос Мицотакис објави дека туристичката сезона во Грција официјално ќе почне на 15 јуни, а од 1 јули ќе бидат дозволени и меѓународни ле ...
ГРЦИЈА РАЗМИСЛУВА ЗА „ЗДРАВСТВЕНИ ПАСОШИ“ ЗА ТУРИСТИТЕ ЛЕТОВО

ГРЦИЈА РАЗМИСЛУВА ЗА „ЗДРАВСТВЕНИ ПАСОШИ“ ЗА ТУРИСТИТЕ ЛЕТОВО

Грција може да почне да прима туристи уште летово, откако грчкиот министер за туризам Харис Теохарис најави дека земјата треба да се подготви за турис ...
СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АТРАКЦИИ ПРАЗНИ ПОРАДИ КАРАНТИНОТ ВО КИНА

СВЕТСКИТЕ ТУРИСТИЧКИ АТРАКЦИИ ПРАЗНИ ПОРАДИ КАРАНТИНОТ ВО КИНА

Карантинот во Кина и растот на починати и заразени од коронавирусот имаат и ќе имаат драматичен ефект врз туристичките дестинации низ светот. Празни с ...
1 2 3 4 30 / 39 НАПИСИ