Таг: туризам

1 2 3 4 20 / 39 НАПИСИ
ЛИЦАТА КОИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ИЛИ ИМААТ НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС ЌЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО ГРЦИЈА ОВА ЛЕТО

ЛИЦАТА КОИ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ИЛИ ИМААТ НЕГАТИВЕН ТЕСТ ЗА КОРОНАВИРУС ЌЕ МОЖАТ ДА ПАТУВААТ ВО ГРЦИЈА ОВА ЛЕТО

Лицата кои се вакцинирани, имаат антитела или негативен тест за коронавирус ќе можат да патуваат во Грција ова лето, изјави грчкиот министер за туриза ...
ЕУ НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ КОВИД ПАСОШИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ПОСЛОБОДНО ЛЕТОВО

ЕУ НАЈАВИ ВОВЕДУВАЊЕ КОВИД ПАСОШИ ЗА ДА МОЖЕ ДА СЕ ПАТУВА ПОСЛОБОДНО ЛЕТОВО

Европската комисија овој месец ќе предложи воведување дигитални сертификати како доказ за вакцинираност против ковид-19, што на жителите на Европската ...
ХОТЕЛИЕРИТЕ БАРААТ ПРВИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ЗА СТРАНСКИТЕ ГОСТИ ДА ЈА СМЕТААТ ЗЕМЈАВА ЗА БЕЗБЕДНА ДЕСТИНАЦИЈА

ХОТЕЛИЕРИТЕ БАРААТ ПРВИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ЗА СТРАНСКИТЕ ГОСТИ ДА ЈА СМЕТААТ ЗЕМЈАВА ЗА БЕЗБЕДНА ДЕСТИНАЦИЈА

Вакцинација на хотелските работници и силна кампања за да можат странските туристи да се охрабрат да дојдат на Охридско-струшката ривиера и да се увер ...
ИЗРАЕЛСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА АКО ПРИЛОЖАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

ИЗРАЕЛСКИТЕ ТУРИСТИ ЌЕ МОЖАТ ДА ВЛЕЗАТ ВО ГРЦИЈА АКО ПРИЛОЖАТ ДОКАЗ ДЕКА СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19

Грција и Израел потпишаа договор според кој на израелските граѓани ќе им биде дозволен влез во Грција ако приложат доказ дека се вакцинирани против ко ...
АМСТЕРДАМ ИЗГЛАСА ИСЕЛУВАЊЕ НА ПРОСТИТУТКИТЕ ОД ЗОНАТА НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ И ЌЕ ОТВОРИ НОВ ЕРОТСКИ ЦЕНТАР

АМСТЕРДАМ ИЗГЛАСА ИСЕЛУВАЊЕ НА ПРОСТИТУТКИТЕ ОД ЗОНАТА НА ЦРВЕНИТЕ ФЕНЕРИ И ЌЕ ОТВОРИ НОВ ЕРОТСКИ ЦЕНТАР

Амстердам ќе ги исели проститутките од зоната на црвените фенери и ќе отвори „еротски центар“ далеку од центарот на градот, одлучија советниците. Пред ...
ВО ВЕВЧАНИ СЕ ГРАДИ ПРВАТА ЗАШТИТЕНА АЛПИНИСТИЧКА ПАТЕКА ВО МАКЕДОНИЈА СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ОД ГЕРМАНИЈА ЗА РАЗВОЈ НА ТУРИЗМОТ

ВО ВЕВЧАНИ СЕ ГРАДИ ПРВАТА ЗАШТИТЕНА АЛПИНИСТИЧКА ПАТЕКА ВО МАКЕДОНИЈА СО ФИНАНСИСКА ПОМОШ ОД ГЕРМАНИЈА ЗА РАЗВОЈ НА ТУРИЗМОТ

Вевчани сака да прерасне во атракција за љубителите на алпинистичко искачување, правејќи ја првата заштитена патека за алпинистичко искачување, која м ...
ХРВАТСКА СЕ ОБИДЕ ДА ЈА СПАСИ СВОЈАТА ТУРИСТИЧКА СЕЗОНА И ПРИДОНЕСЕ ЗА НОВО ГОЛЕМО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ НИЗ ЕВРОПА

ХРВАТСКА СЕ ОБИДЕ ДА ЈА СПАСИ СВОЈАТА ТУРИСТИЧКА СЕЗОНА И ПРИДОНЕСЕ ЗА НОВО ГОЛЕМО ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ НИЗ ЕВРОПА

Хрватска беше една од ретките земји која во мај успеа да го намали бројот на активни случаи на коронавирус блиску до нула, но сега е пример како летни ...
ТЕТОВО И ПОПОВА ШАПКА ВО МИНАТИОТ ВЕК БЕА ПОВРЗАНИ СО НАЈДОЛГАТА ГОНДОЛНА ЖИЧНИЦА НА БАЛКАНОТ, СЕГА ВЛАДАТА НАЈАВУВА ИЗГРАДБА НА НОВА

ТЕТОВО И ПОПОВА ШАПКА ВО МИНАТИОТ ВЕК БЕА ПОВРЗАНИ СО НАЈДОЛГАТА ГОНДОЛНА ЖИЧНИЦА НА БАЛКАНОТ, СЕГА ВЛАДАТА НАЈАВУВА ИЗГРАДБА НА НОВА

Во програмата за работа на новата Влада, која ја изнесе премиерот Зоран Заев, меѓу другото, се предвидува дека ќе се разгледаат различни модели за раз ...
ГОТОВА ПРВАТА ПАТЕКА ВО ВЕЛОСИПЕДСКИОТ ПАРК НА ВОДНО СО КОЈА ЌЕ СЕ ОДВОЈАТ ПЕШАЦИТЕ ОД ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ

ГОТОВА ПРВАТА ПАТЕКА ВО ВЕЛОСИПЕДСКИОТ ПАРК НА ВОДНО СО КОЈА ЌЕ СЕ ОДВОЈАТ ПЕШАЦИТЕ ОД ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ

Заврши изведбата на првата велосипедска патека на скопската планина Водно. Деновиве треба да биде поставена вертикална сигнализација и, како што велат ...
СУБВЕНЦИИ ЗА ПОВИСОКА КАТЕГОРИЈА ТУРИСТИЧКИ ОБЈЕКТИ, ПРЕДВИДУВА ПРОГРАМАТА НА НОВАТА ВЛАДА

СУБВЕНЦИИ ЗА ПОВИСОКА КАТЕГОРИЈА ТУРИСТИЧКИ ОБЈЕКТИ, ПРЕДВИДУВА ПРОГРАМАТА НА НОВАТА ВЛАДА

Субвенционирање на алтернативен и културен туризам, развој на планински туризам и давање субвенции за категоризација на угостителските објекти се став ...
1 2 3 4 20 / 39 НАПИСИ