Таг: тужба

1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ
ЅВЕЗДИТЕ НА „РОМЕО И ЈУЛИЈА“ ОД 1968 ГО ТУЖАТ „ПАРАМАУНТ“ ЗА 500 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗАШТО СНИМАЛЕ ГОЛИ КОГА БИЛЕ МАЛОЛЕТНИ

ЅВЕЗДИТЕ НА „РОМЕО И ЈУЛИЈА“ ОД 1968 ГО ТУЖАТ „ПАРАМАУНТ“ ЗА 500 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ЗАШТО СНИМАЛЕ ГОЛИ КОГА БИЛЕ МАЛОЛЕТНИ

Главните актери од „Ромео и Јулија“ од 1968 година го тужат студиото „Парамаунт“ за повеќе од 500 милиони долари поради разголена сцена од филмот што ...
ПИСАТЕЛКАТА ЏИН КЕРОЛ ГО ТУЖИ ТРАМП ЗА СИЛУВАЊЕ СПОРЕД НОВ ЊУЈОРШКИ ЗАКОН

ПИСАТЕЛКАТА ЏИН КЕРОЛ ГО ТУЖИ ТРАМП ЗА СИЛУВАЊЕ СПОРЕД НОВ ЊУЈОРШКИ ЗАКОН

Писателката Џин Керол го тужи Доналд Трамп за силување кое наводно се случило во 1990-ите. Седумдесет и осумгодишната Керол е една од првите која покр ...
СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА НА НОВИНАРИТЕ МЕРИ ЈОРДАНОВСКА И ПРЕДРАГ ПЕТРОВИЌ, СУДЕЊЕТО ГО ВРАТИ НА ПОЧЕТОК

СКОПСКА АПЕЛАЦИЈА ЈА УКИНА ОСЛОБОДИТЕЛНАТА ПРЕСУДА НА НОВИНАРИТЕ МЕРИ ЈОРДАНОВСКА И ПРЕДРАГ ПЕТРОВИЌ, СУДЕЊЕТО ГО ВРАТИ НА ПОЧЕТОК

Апелациониот суд Скопје вчера ја укинал ослободителната пресуда на Основниот кривичен суд Скопје против новинарите Мери Јордановска и Предраг Петровиќ ...
БИТОЛЧАНИ ПОЧНАА ДА ПОДНЕСУВААТ ТУЖБИ И ЗА ДРАСКАНИЦИ ОД УЛИЧНИ МАЧКИ

БИТОЛЧАНИ ПОЧНАА ДА ПОДНЕСУВААТ ТУЖБИ И ЗА ДРАСКАНИЦИ ОД УЛИЧНИ МАЧКИ

Покрај тужбите за каснатини од бездомни кучиња, битолчани поднесуваат тужби против Општина Битола и за драсканица од улични мачки. На Комисијата за ја ...
ШАХОВСКАТА ЅВЕЗДА НИМАН БАРА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОТШТЕТА ОД ШАМПИОНОТ КАРЛСЕН ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА МАМЕЛ НА ТУРНИРИТЕ

ШАХОВСКАТА ЅВЕЗДА НИМАН БАРА 100 МИЛИОНИ ДОЛАРИ ОТШТЕТА ОД ШАМПИОНОТ КАРЛСЕН ПО ОБВИНУВАЊАТА ДЕКА МАМЕЛ НА ТУРНИРИТЕ

Деветнаесетгодишниот шаховски велемајстор Ханс Ниман бара 100 милиони долари во тужбата во која се тврди дека ривалскиот шахист Магнус Карлсен и други ...
РАЗРЕШЕНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ТУЖИ АРСОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА

РАЗРЕШЕНИОТ СЕКРЕТАР НА ГРАД СКОПЈЕ ЌЕ ЈА ТУЖИ АРСОВСКА ЗА ИЗЈАВАТА ДЕКА ГО МЕСТЕЛ ТЕНДЕРОТ ЗА ПРЕЧИСТИТЕЛНАТА СТАНИЦА

Разрешениот секретар на Град Скопје Ѓоко Велковски ќе ја тужи градоначалничката Данела Арсовска за клевета откако таа кажа дека и тој учествувал во ме ...
ВЛАДАТА И ДИК ИЗГУБИЈА НА СУД ОД ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ КОИ НЕ ГЛАСАЛЕ, НЕ СМЕЕ ДА ГИ СТАВААТ ВО КАТЕГОРИЈА БОЛНИ И НЕМОЌНИ И НА ГЛАСАЧКИТЕ МЕСТА МОРА ДА ИМ ИЗГРАДАТ ЛИФТОВИ И РАЧНИ ШИНИ

ВЛАДАТА И ДИК ИЗГУБИЈА НА СУД ОД ЛИЦА СО ПОПРЕЧЕНОСТ КОИ НЕ ГЛАСАЛЕ, НЕ СМЕЕ ДА ГИ СТАВААТ ВО КАТЕГОРИЈА БОЛНИ И НЕМОЌНИ И НА ГЛАСАЧКИТЕ МЕСТА МОРА ДА ИМ ИЗГРАДАТ ЛИФТОВИ И РАЧНИ ШИНИ

Владата и Државната изборна комисија (ДИК) изгубија на суд од група граѓани со физичка попреченост со избирачко право, на кои не им овозможија да глас ...
„МОДЕРНА“ ГО ТУЖИ „ФАЈЗЕР“ ЗА КОПИРАЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

„МОДЕРНА“ ГО ТУЖИ „ФАЈЗЕР“ ЗА КОПИРАЊЕ ТЕХНОЛОГИЈА ЗА ВАКЦИНАТА ПРОТИВ КОВИД-19

„Модерна“ соопшти дека го тужи „Фајзер“ и неговиот германски партнер „Бионтек“ за нарушување на патенти во врска развојот на првите вакцини против ков ...
ПО 22 ГОДИНИ И 100 СОСЛУШУВАЊА, ИНДИЕЦ ГО ДОБИ СУДСКИОТ СПОР ЗА БИЛЕТ ЗА ВОЗ ПЛАТЕН 25 ЦЕНТИ ПОВЕЌЕ

ПО 22 ГОДИНИ И 100 СОСЛУШУВАЊА, ИНДИЕЦ ГО ДОБИ СУДСКИОТ СПОР ЗА БИЛЕТ ЗА ВОЗ ПЛАТЕН 25 ЦЕНТИ ПОВЕЌЕ

Индиски адвокат ја доби 22-годишната правна битка со Индиски железници за билет платен 20 рупии (25 центи) повеќе. Кога Тунгнат Чатурведи купувал б ...
ОСНОВНИОТ КРИВИЧЕН СУД ГИ ОСЛОБОДИ ОД ОБВИНЕНИЕ ДВАЈЦАТА НОВИНАРИ ОД „А1ОН“ ТУЖЕНИ ОД АПАСИЕВ ЗАШТО ГО БАРАЛЕ НА ПРИВАТЕН МОБИЛЕН

ОСНОВНИОТ КРИВИЧЕН СУД ГИ ОСЛОБОДИ ОД ОБВИНЕНИЕ ДВАЈЦАТА НОВИНАРИ ОД „А1ОН“ ТУЖЕНИ ОД АПАСИЕВ ЗАШТО ГО БАРАЛЕ НА ПРИВАТЕН МОБИЛЕН

Судијката Дијана Груевска од Основниот Кривичен суд Скопје денеска донесе одлука со која се ослободуваат од обвинение новинарите Мери Јордановска и Пр ...
1 2 3 8 10 / 77 НАПИСИ