Таг: ТВ

УЈП ОД ПЕТОК ЌЕ ГИ ПРОВЕРУВА ФИРМИТЕ И ЛИЦАТА ПОВРЗАНИ СО БОКИ 13

УЈП ОД ПЕТОК ЌЕ ГИ ПРОВЕРУВА ФИРМИТЕ И ЛИЦАТА ПОВРЗАНИ СО БОКИ 13

Управата за јавни приходи  (УЈП) од петок ќе ги проверува фирмите поврзани со Бојан Јовановски-Боки 13 и неговата невладина организација Меѓународен с ...
ПОЧИНА АКТЕРОТ МИТЕ ГРОЗДАНОВ

ПОЧИНА АКТЕРОТ МИТЕ ГРОЗДАНОВ

На 75-годишна возраст ноќеска во Скопје почина театарскиот, филмски и телевизиски актер Мите Грозданов. Веднаш по дипломирањето на Театарската акад ...
2 / 2 НАПИСИ