Таг: твит

ДИГИТАЛНАТА РЕДАКЦИЈА САКАМДАКАЖАМ.МК ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ НЕПОЗНАТ СТОРИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ НА ЛОГОТО И ШИРЕЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

ДИГИТАЛНАТА РЕДАКЦИЈА САКАМДАКАЖАМ.МК ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА ПРОТИВ НЕПОЗНАТ СТОРИТЕЛ ЗА ФАЛСИФИКУВАЊЕ НА ЛОГОТО И ШИРЕЊЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ

Дигиталната редакција САКАМДАКАЖАМ.МК денеска поднесе кривична пријава до Министерството за внатрешни работи (МВР) против непознат сторител, за фалсиф ...
ТРАМП ЗЛОУПОТРЕБИ ПОПУЛАРНО ВИДЕО СО БЕБИЊА, ТВИТЕР ГО ОЗНАЧИ КАКО МАНИПУЛИРАЧКО

ТРАМП ЗЛОУПОТРЕБИ ПОПУЛАРНО ВИДЕО СО БЕБИЊА, ТВИТЕР ГО ОЗНАЧИ КАКО МАНИПУЛИРАЧКО

Твитер ја додаде ознаката „манипулирачка вест“ на видеото објавено од Доналд Трамп, кое прикажува изменета медиумска содржина, проследена со наслов „П ...
ТВИТЕР ЌЕ ИМ ОВОЗМОЖИ НА КОРИСНИЦИТЕ ДА ОЗНАЧУВААТ ТВИТОВИ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

ТВИТЕР ЌЕ ИМ ОВОЗМОЖИ НА КОРИСНИЦИТЕ ДА ОЗНАЧУВААТ ТВИТОВИ СО ЛАЖНИ ВЕСТИ

Твитер објави дека тестира нова опција која на корисниците ќе им овозможи да означуваат лажни информации објавувани од политичари и други јавни личнос ...
МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

МИС ТУРЦИЈА ОСТАНА БЕЗ КРУНАТА ПОРАДИ ТВИТ ЗА ПУЧОТ

Победничката на Мис Турција 2017 беше официјално дисквалификувана само неколку часа по прогласувањето поради еден од нејзините последни твитови. 18-го ...
ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

Победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство беше кулминација на изненадувања, коишто го одбележаа турнирот ...
5 / 5 НАПИСИ