ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

  ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

  Победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство беше кулминација на изненадувања, коишто го одбележаа турнирот во Франција.
  Англиските навивачи, пак, ќе го паметат шампионатото во Франција по раната елиминација на нивната репрезентација и тоа од аутсајдерот Исланд. Иако, Англија имаше еден од најдобрите тимови во Франција, барем според имињата во составот, тимот на сега веќе бившиот селектор Рој Хоџсон не успеа да ги оправда очекувањата и загуби со 2:1 во осминафиналето од Исланѓаните.
  Како мала утеха на Англичаните може да им служи подастокот дека твитот на стручниот коментатор на „Би-Би-Си“ Гери Линекер за испаѓањето ан Англија беше најретвитуван на првенството.
  Линекер, кој поранешен фудбалер, напиша дека „Англија загуби од земја која има повеќе вулкани од фудбалери“.


  Твитот на Линекер доби повеќе ретвити дури и од победничкиот твит на Кристијано Роналдо.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари