Категорија: Европско во фудбал

1 2 3 14 10 / 134 НАПИСИ
РОНАЛДО СЕ ПОЧЕСТИ СО НАЈБРЗИОТ АВТОМОБИЛ НА СВЕТОТ ЗА ПОБЕДАТА НА ЕВРОПСКОТО

РОНАЛДО СЕ ПОЧЕСТИ СО НАЈБРЗИОТ АВТОМОБИЛ НА СВЕТОТ ЗА ПОБЕДАТА НА ЕВРОПСКОТО

Кристијано Роналдо додаде уште еден примерок на неговата збирка автомобили по победата на Португалија на Европското првенство во Франција. Капитенот ...
ТАТКО МИ Е ВО ЗАТВОР ЗА УБИСТВОТО НА МОЈАТА МАЌЕА, ОТКРИ ХЕРОЈОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ЕДЕР

ТАТКО МИ Е ВО ЗАТВОР ЗА УБИСТВОТО НА МОЈАТА МАЌЕА, ОТКРИ ХЕРОЈОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ЕДЕР

Португалскиот фудбалер Едер, кој го постигна победоносниот гол во финалето на Европското првенство во Франција, откри дека неговиот татко е во затвор ...
УЕФА Е СИГУРНА ДЕКА НЕМАЛО НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ НА ЕВРОПСКОТО

УЕФА Е СИГУРНА ДЕКА НЕМАЛО НАМЕСТЕНИ НАТПРЕВАРИ НА ЕВРОПСКОТО

Европското првенство во Франција помина без ниту еден случај на местење натпревари или нерегуларно обложување, соопшти УЕФА. Европската фудбалска о ...
ПЕТИЦИЈАТА ДА СЕ РАСПУШТИ РУСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СТИГНА ДО МИЛИОН ПОТПИСИ

ПЕТИЦИЈАТА ДА СЕ РАСПУШТИ РУСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СТИГНА ДО МИЛИОН ПОТПИСИ

Еден милион Руси веќе ја потпишаа петицијата за распуштање на нивната фудбалска репрезентација, откако беше елиминирана уште во првата фаза на Европск ...
ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

ТВИТОТ НА ЛИНЕКЕР ЗА ЕЛИМИНАЦИЈАТА НА АНГЛИЈА ОД ИСЛАНД БЕШЕ НАЈПОПУЛАРЕН НА ЕВРОПСКОТО

Победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство беше кулминација на изненадувања, коишто го одбележаа турнирот ...
МЛАД РУСИН СЕ САМОУБИ ОТКАКО ЈА ЗАГУБИ ЦЕЛАТА ЗАШТЕДА НА ОБЛОГ ДЕКА ФРАНЦИЈА ЌЕ ПОБЕДИ ВО ФИНАЛЕТО

МЛАД РУСИН СЕ САМОУБИ ОТКАКО ЈА ЗАГУБИ ЦЕЛАТА ЗАШТЕДА НА ОБЛОГ ДЕКА ФРАНЦИЈА ЌЕ ПОБЕДИ ВО ФИНАЛЕТО

Русинот Фидел Никитин (27) се самоуби откако ја загуби целата заштеда на облог дека Франција ќе победи во финалето на Европското првенство во фудбал. ...
ПОРТУГАЛИЈА ГО ПОКАНИ РАСТРЕВОЖЕНИОТ ФРАНЦУСКИ НАВИВАЧ ДА ЈА ПОСЕТИ ПО ЕМОТИВНОТО ВИДЕО

ПОРТУГАЛИЈА ГО ПОКАНИ РАСТРЕВОЖЕНИОТ ФРАНЦУСКИ НАВИВАЧ ДА ЈА ПОСЕТИ ПО ЕМОТИВНОТО ВИДЕО

Португалското туристичко биро почна потрага по францускиот навивач, кој беше тешен од млад португалски навивач по поразот од неговата фудбалска репрез ...
НАНИ И РЕНАТО САНЧЕС ПОКАЖАА ИМПРЕСИВНИ БИТБОКС ВЕШТИНИ НА ШАМПИОНСКАТА ПАРАДА

НАНИ И РЕНАТО САНЧЕС ПОКАЖАА ИМПРЕСИВНИ БИТБОКС ВЕШТИНИ НА ШАМПИОНСКАТА ПАРАДА

Португалските фудбалери ја слават победата на Европското првенство во Франција на сите можни начини. И со право. Прво ја објавија задолжителната тимс ...
РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

Веднаш по прославата на титулата на Европското првенство во Франција, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо замина на заслужен одмор со фамилијата ...
СЀ ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ НАЈДОБРИТЕ, ПОРТУГАЛСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА ВО ПРИДРУЖБА НА БОРБЕНИ АВИОНИ

СЀ ЗА ДА СЕ ЗАШТИТАТ НАЈДОБРИТЕ, ПОРТУГАЛСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СЕ ВРАТИЈА ДОМА ВО ПРИДРУЖБА НА БОРБЕНИ АВИОНИ

Португалскиот фудбалер Жоао Мутињо сними како авионот Боинг 737 со кој неговата репрезентација се враќаше од Европското првенство во Франција е придру ...
1 2 3 14 10 / 134 НАПИСИ