Категорија: Европско во фудбал

1 2 3 4 14 20 / 134 НАПИСИ
ИСЛАНЃАНИТЕ СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ИМААТ ПОВЕЌЕ ПОБЕДИ ОД ШАМПИОНОТ ПОРТУГАЛИЈА

ИСЛАНЃАНИТЕ СЕ ПОФАЛИЈА ДЕКА ИМААТ ПОВЕЌЕ ПОБЕДИ ОД ШАМПИОНОТ ПОРТУГАЛИЈА

Исландската фудбалска федерација се пошегува на Твитер со новиот европски шампион Португалија. „Исланд ужива во фактот што имаше повеќе победи во р ...
МУРИЊО ГО ПРОСЛАВИ ТРИУМФОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ВО ПИЖАМИ

МУРИЊО ГО ПРОСЛАВИ ТРИУМФОТ НА ПОРТУГАЛИЈА ВО ПИЖАМИ

Жозе Мурињо ја прослави победата на португалската фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство во Франција по пижами во хотелот „Лоури ...
РОНАЛДО БЕШЕ НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ФИНАЛЕТО ИАКО НЕ БЕШЕ НА ТЕРЕНОТ

РОНАЛДО БЕШЕ НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ФИНАЛЕТО ИАКО НЕ БЕШЕ НА ТЕРЕНОТ

Кристијано Роналдо го пропушти најголемиот дел од победата од 1:0 на Португалија против Франција, но и покрај тоа беше најголема ѕвезда на финалето на ...
МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

Долорес Авеиро, мајката на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, се пожали на Твитер по повредата на нејзиниот син во финалето на Европското прве ...
РОНАЛДО НЕМА ДА ГО СЛЕДИ ПРИМЕРОТ НА МЕСИ АКО ПОРТУГАЛИЈА ЗАГУБИ ВО ФИНАЛЕТО

РОНАЛДО НЕМА ДА ГО СЛЕДИ ПРИМЕРОТ НА МЕСИ АКО ПОРТУГАЛИЈА ЗАГУБИ ВО ФИНАЛЕТО

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Фернандо Сантос со насмевка ги одби гласините дека денешното финале на Европското првенство проти ...
51 КАМЕРА ЌЕ ГО ЛОВИ СЕКОЈ ДЕТАЛ ОД ФИНАЛЕТО НА „СТАД ДЕ ФРАНС”

51 КАМЕРА ЌЕ ГО ЛОВИ СЕКОЈ ДЕТАЛ ОД ФИНАЛЕТО НА „СТАД ДЕ ФРАНС”

Вкупно 2.000 луѓе беа ангажирани во создавањето на повеќе од 3.500 часа телевизиски содржини за публиката ширум светот за време на Европското првенств ...
УСПЕХОТ НА ФУДБАЛЕРИТЕ, КОНЕЧНО, ГИ ИЗРАДУВА ФРАНЦУЗИТЕ ПО 12 ТРАУМАТИЧНИ МЕСЕЦИ

УСПЕХОТ НА ФУДБАЛЕРИТЕ, КОНЕЧНО, ГИ ИЗРАДУВА ФРАНЦУЗИТЕ ПО 12 ТРАУМАТИЧНИ МЕСЕЦИ

По 12 трауматични месеци потресени од терористички напади, политичка криза, штрајкови и поплави, Французите, конечно, имаат причина да се радуваат пор ...
НЕМА ДА ИМА ПОБЕДНИЧКА ПАРАДА ВО ПАРИЗ АКО ФРАНЦИЈА СТАНЕ ШАМПИОН

НЕМА ДА ИМА ПОБЕДНИЧКА ПАРАДА ВО ПАРИЗ АКО ФРАНЦИЈА СТАНЕ ШАМПИОН

Повеќе од 5.000 полицајци ќе бидат распоредени на клучни места во Париз за денешното финале на Европското првенство во фудбал помеѓу домаќинот Франциј ...
ОЛАНД ЈА ПОФАЛИ МЕРКЕЛ: НЕМАШЕ ВЕРБАЛНА ФУДБАЛСКА ВОЈНА

ОЛАНД ЈА ПОФАЛИ МЕРКЕЛ: НЕМАШЕ ВЕРБАЛНА ФУДБАЛСКА ВОЈНА

За Европското првенство во фудбал се разговарало и на самитот на НАТО во Варшава, посебно за полуфиналниот натпревар помеѓу домаќинот Франција и светс ...
ЛЕГЕНДАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ МОЖЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО ДОДЕЛИ ПЕХАРОТ НА РОНАЛДО ОД РЕАЛ МАДРИД

ЛЕГЕНДАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ МОЖЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО ДОДЕЛИ ПЕХАРОТ НА РОНАЛДО ОД РЕАЛ МАДРИД

Поранешниот фудбалер на Барселона и шпанската репрезентација Чави Ернандес ќе го додели шампионскиот пехар на победникот во утрешното финале на Европс ...
1 2 3 4 14 20 / 134 НАПИСИ