Категорија: Европско во фудбал

1 2 3 4 5 6 14 40 / 134 НАПИСИ
РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МАМАЕВ И КОКОРИН КАЗНЕТИ ЗА ЗАБАВАТА ВО МОНАКО НА КОЈА ПЛАТИЈА 250.000 ЕВРА ЗА ШАМПАЊ

РУСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ МАМАЕВ И КОКОРИН КАЗНЕТИ ЗА ЗАБАВАТА ВО МОНАКО НА КОЈА ПЛАТИЈА 250.000 ЕВРА ЗА ШАМПАЊ

Руските фудбалери Александр Кокорин и Павел Мамаев беа казнети од нивните клубови, откако на социјалните мрежи се појави видео од нивната раскошна заб ...
РОБСОН-КАНУ СТАНАЛ ВЕЛШКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ОТИ ОДЕЛ НА ОДМОР ВО ВЕЛС

РОБСОН-КАНУ СТАНАЛ ВЕЛШКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ОТИ ОДЕЛ НА ОДМОР ВО ВЕЛС

Брајан Флин, поранешниот селектор на велшката фудбалска репрезентација, ги откри бизарните околности поради кои Хал Робсон-Кану стана велшки репрезе ...
АНА ИВАНОВИЌ ДОАЃА ВО ФРАНЦИЈА ДА ГО БОДРИ РАЗОЧАРАНИОТ ШВАЈНШТАЈГЕР

АНА ИВАНОВИЌ ДОАЃА ВО ФРАНЦИЈА ДА ГО БОДРИ РАЗОЧАРАНИОТ ШВАЈНШТАЈГЕР

Германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер побарал од Ана Ивановиќ да му даде поддршка од трибините во Марсеј на полуфиналниот натпревар против домаќи ...
УЕФА ИМ ЗАБРАНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ПРОСЛАВУВААТ СО ДЕЦАТА ПО НАТПРЕВАРИТЕ

УЕФА ИМ ЗАБРАНИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ ДА ПРОСЛАВУВААТ СО ДЕЦАТА ПО НАТПРЕВАРИТЕ

УЕФА реши да им забрани на фудбалерите да прославуваат со своите деца на теренот по завршувањето на натпреварите од Европското првенство во Франција. ...
ИЛЈАДНИЦИ ИСЛАНЃАНИ ГИ НАПОЛНИЈА УЛИЦИТЕ ВО РЕЈКЈАВИК НА ХЕРОЈСКИОТ ДОЧЕК НА ФУДБАЛЕРИТЕ ОД ФРАНЦИЈА

ИЛЈАДНИЦИ ИСЛАНЃАНИ ГИ НАПОЛНИЈА УЛИЦИТЕ ВО РЕЈКЈАВИК НА ХЕРОЈСКИОТ ДОЧЕК НА ФУДБАЛЕРИТЕ ОД ФРАНЦИЈА

Исландските фудбалери добија спектакуларен дочек на враќање од Европското првенство во Франција со илјадници навивачи излезени на улиците во Рејкавик ...
ПО „ШТО Е ЕУ?“, АНГЛИЧАНИТЕ СЕГА ГУГЛААТ „БАБА ОД ВЕЛС“

ПО „ШТО Е ЕУ?“, АНГЛИЧАНИТЕ СЕГА ГУГЛААТ „БАБА ОД ВЕЛС“

Изненадувачкиот успех на велшките фудбалери на Европското првенство во Франција предизвика пораст на бројот на англиските навивачи, кои очајно бараат ...
ИСЛАНД ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО, НО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ Е НЕПРИКОСНОВЕН ШАМПИОН

ИСЛАНД ИСПАДНА ОД ЕВРОПСКОТО, НО НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ Е НЕПРИКОСНОВЕН ШАМПИОН

Исланд синоќа загуби од Франција со 5:2 и испадна од Европското првенство во фудбал, но на социјалните мрежи не стивнуваат коментарите за нивниот наст ...
СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

СО НАГРАДАТА ОД УЕФА, ВЕЛС МОЖЕ ДА ГО ПЛАЌА СЕЛЕКТОРОТ ВО НАРЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Велшката фудбалска асоцијација (ФАВ) веќе има загарантирани 15 милиони фунти за пласманот во полуфиналето на Европското првенство во Франција, а ако н ...
ВО ИСЛАНД РАЗМИСЛУВАААТ ЗА НОВ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК – ДЕН НА ФУДБАЛОТ

ВО ИСЛАНД РАЗМИСЛУВАААТ ЗА НОВ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК – ДЕН НА ФУДБАЛОТ

Во Исланд наскоро може да почне да се слави празник Ден на фудбалот по успешниот настап на исландската фудбалска репрезентација на Европското првенств ...
НУРКАЧИ ГО ИЗВАДИЈА МИКРОФОНОТ ФРЛЕН ВО ЕЗЕРО ОД НЕРВОЗНИОТ РОНАЛДО

НУРКАЧИ ГО ИЗВАДИЈА МИКРОФОНОТ ФРЛЕН ВО ЕЗЕРО ОД НЕРВОЗНИОТ РОНАЛДО

Португалската телевизија ЦМТВ со помош на двајца нуркачи успеа да го извади микрофонот од дното на езерото во Лион, откако фудбалерот Кристијано Ронал ...
1 2 3 4 5 6 14 40 / 134 НАПИСИ