Категорија: Европско во фудбал

1 2 3 4 5 14 30 / 134 НАПИСИ
УЕФА ПОТРОШИ 650 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО, А ПРИХОДОТ ИЗНЕСУВА 1,93 МИЛИЈАРДИ

УЕФА ПОТРОШИ 650 МИЛИОНИ ЕВРА НА ОРГАНИЗАЦИЈА НА ЕВРОПСКОТО, А ПРИХОДОТ ИЗНЕСУВА 1,93 МИЛИЈАРДИ

Проширениот формат на Европското првенство во фудбал и се исплатеше на УЕФА, која очекува рекорден профит од 830 милиони евра од турнирот во Франција. ...
СЛАВЕНИЧКИОТ ТАНЦ НА ГРИЗМАН Е ПОЗАЈМЕН ОД РАПЕРОТ ДРЕЈК

СЛАВЕНИЧКИОТ ТАНЦ НА ГРИЗМАН Е ПОЗАЈМЕН ОД РАПЕРОТ ДРЕЈК

Антоан Гризман имаше уште две прилики да ги покаже своите препознатливи славенички движења, откако со неговите два гола домаќинот Франција синоќа се п ...
ВЕЛШАНЕЦОТ ЛЕДЛИ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ ДОЧЕКОТ ВО КАРДИФ, ЗАМИНА ЗА ИБИЦА ДА СЕ ОЖЕНИ

ВЕЛШАНЕЦОТ ЛЕДЛИ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ ДОЧЕКОТ ВО КАРДИФ, ЗАМИНА ЗА ИБИЦА ДА СЕ ОЖЕНИ

Велшкиот фудбалер Џои Ледли ќе го пропушти дочекот на неговата репрезентација во Кардиф, откако замина за Ибица да се ожени. Ледли најави дека ќе ја ...
ПАРИСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ГИ ОДЛИКУВАШЕ ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

ПАРИСКАТА ГРАДОНАЧАЛНИЧКА ГИ ОДЛИКУВАШЕ ИРСКИТЕ НАВИВАЧИ

Фудбалските навивачи на Ирска и Северна Ирска добија медали од париската градоначалничка Ан Идалго за примерно однесување за време на Европското првен ...
ГРИЗМАН СЕКОГАШ ИГРА СО ДОЛГИ РАКАВИ ОТИ САКА ДА БИДЕ КАКО БЕКАМ

ГРИЗМАН СЕКОГАШ ИГРА СО ДОЛГИ РАКАВИ ОТИ САКА ДА БИДЕ КАКО БЕКАМ

Антоан Гризман беше единствениот фудбалер во француската репрезентација по долги ракави во полуфиналниот натпревар на Европското првенство во Франција ...
ДВОЈНИЧКА НА ЈОАКИМ ЛЕВ ГО ВОЗИ АВТОБУСОТ НА ГЕРМАНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

ДВОЈНИЧКА НА ЈОАКИМ ЛЕВ ГО ВОЗИ АВТОБУСОТ НА ГЕРМАНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА

Бела кошула, долга црна коса, шармантна насмевка, очила за сонце... Изгледа како шофер на автобусот на германската фудбалска репрезентација да е селек ...
ЦЕЛ МАРСЕЈ Е НА НОЗЕ И СЕ ЖУРКА ПРЕД ПОЛУФИНАЛНИОТ ДУЕЛ НА ГЕРМАНИЈА И ФРАНЦИЈА

ЦЕЛ МАРСЕЈ Е НА НОЗЕ И СЕ ЖУРКА ПРЕД ПОЛУФИНАЛНИОТ ДУЕЛ НА ГЕРМАНИЈА И ФРАНЦИЈА

Повеќе од 15.000 германски навивачи пристигнаа во Марсеј за полуфиналниот натпревар на нивната фудбалска репрезентација против Франција на Европското ...
ПОГБА ИМА ЗАМОРЧЕ НА КОЕ ГИ ПРОБУВА ЕКСТРАВАГАНТНИТЕ ФРИЗУРИ

ПОГБА ИМА ЗАМОРЧЕ НА КОЕ ГИ ПРОБУВА ЕКСТРАВАГАНТНИТЕ ФРИЗУРИ

Амине, соседот на Пол Погба, има интересна професија - на него ги пробуваат екстравагантните фризури, коишто подоцна ги носи француската фудбалска ѕве ...
РОНАЛДО СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ПЛАЧЕ ОД СРЕЌА ВО НЕДЕЛА

РОНАЛДО СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ПЛАЧЕ ОД СРЕЌА ВО НЕДЕЛА

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо пред 12 години плачеше по поразот од Грција во финалето на Европското првенство на домашен терен и сега се н ...
БЕНЕДИКТ КАМБЕРБАЧ И ЕКИПАТА ОД „ШЕРЛОК“ НАВИВААТ ЗА ВЕЛС

БЕНЕДИКТ КАМБЕРБАЧ И ЕКИПАТА ОД „ШЕРЛОК“ НАВИВААТ ЗА ВЕЛС

Сју Верчју, една од продуцентите на хит серијата на „Би-Би-Си“ „Шерлок“, денеска објави на социјалните мрежи видео, во кое Бенедикт Камбербач и остато ...
1 2 3 4 5 14 30 / 134 НАПИСИ