Категорија: Европско во фудбал

1 3 4 5 6 7 14 50 / 134 НАПИСИ
ЧАД И ПЕТАРДИ ПРЕДИЗВИКАА СТАМПЕДО ВО ФАН ЗОНАТА ВО ПАРИЗ

ЧАД И ПЕТАРДИ ПРЕДИЗВИКАА СТАМПЕДО ВО ФАН ЗОНАТА ВО ПАРИЗ

Фан зоната во Париз синоќа беше евакуирана, откако неколку пукања и чад предизвикаа паника помеѓу илјадниците фудбалски навивачи кои под Ајфеловата ку ...
„ЌЕ ТИ СЕ НАЈДЕ ДА ГИ ИЗБРИШЕШ СОЛЗИТЕ“, ФЕТЕЛ ОДБИ ДА ПРИМИ ИТАЛИЈАНСКИ ДРЕС НА ПОДАРОК

„ЌЕ ТИ СЕ НАЈДЕ ДА ГИ ИЗБРИШЕШ СОЛЗИТЕ“, ФЕТЕЛ ОДБИ ДА ПРИМИ ИТАЛИЈАНСКИ ДРЕС НА ПОДАРОК

Германскиот возач во Формула 1 Себастијан Фетел одби да прими на подарок дрес од италијанската фудбалска репрезентација, пред вечерашниот дуел на Итал ...
ХУЛИГАНИ ГО НАПАДНАА РАКИТИЌ ДОДЕКА ОДМОРАШЕ СО СЕМЕЈСТВОТО

ХУЛИГАНИ ГО НАПАДНАА РАКИТИЌ ДОДЕКА ОДМОРАШЕ СО СЕМЕЈСТВОТО

По разочарувањето на Европското првенство во Франција, хрватскиот фудбалер Иван Ракитиќ доживеа уште еден шок, додека се одмораше со семејство на остр ...
АБРАМОВИЧ ГО ФИНАНСИРАШЕ ПАТУВАЊЕТО НА 55 БОЛНИ ДЕЦА ВО ФРАНЦИЈА

АБРАМОВИЧ ГО ФИНАНСИРАШЕ ПАТУВАЊЕТО НА 55 БОЛНИ ДЕЦА ВО ФРАНЦИЈА

Роман Абрамович, сопственикот на англискиот фудбалски клуб Челси, плати за патувањето на 55 сериозно болни деца на Европското првенство во Франција. ...
МЕРКЕЛ ЛЕТОВО НЕМА ВРЕМЕ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ

МЕРКЕЛ ЛЕТОВО НЕМА ВРЕМЕ ЗА ГЕРМАНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ

Германците веруваат дека Ангел Меркел и носи среќа на нивната фудбалска репрезентација, но таа досега не можеше да му помогне на тимот на Јоаким Лев н ...
ШКОТЛАНЃАНИТЕ КУПУВААТ ИСЛАНДСКИ ДРЕСОВИ ЗА ДА ГИ НЕРВИРААТ АНГЛИЧАНИТЕ

ШКОТЛАНЃАНИТЕ КУПУВААТ ИСЛАНДСКИ ДРЕСОВИ ЗА ДА ГИ НЕРВИРААТ АНГЛИЧАНИТЕ

Шкотските фудбалски навивачи го преплавија производителот на исландски дресови со нарачки по победата на Исланд од 2:1 против Англија на Европското пр ...
ОД ЖИТЕЛИТЕ НА ЛИЛ СЕ БАРА ДА „ПОСВОЈАТ БЕЛГИЕЦ“

ОД ЖИТЕЛИТЕ НА ЛИЛ СЕ БАРА ДА „ПОСВОЈАТ БЕЛГИЕЦ“

Белгиската фудбалска репрезентација вечерва (21ч.) во Лил игра против Велс во четврт-финалето на Европското првенство во Франција и навивачите на „црв ...
КАТАСТРОФАЛНИОТ НАСТАП НА АНГЛИЈА ЌЕ БИДЕ ИСЕЧЕН ОД ФИЛМОТ ЗА ВАРДИ

КАТАСТРОФАЛНИОТ НАСТАП НА АНГЛИЈА ЌЕ БИДЕ ИСЕЧЕН ОД ФИЛМОТ ЗА ВАРДИ

Продуцентите на филмот за англискиот фудбалер Џејми Варди, којшто треба да излезе во кината следната година, планираат да го изостават неговиот настап ...
РОНАЛДО СЕ ПОФАЛИ СО НОВИОТ ЧАСОВНИК ОД 4.000 ФУНТИ ДОДЕКА СЕ РЕЛАКСИРАШЕ ВО ФРАНЦИЈА

РОНАЛДО СЕ ПОФАЛИ СО НОВИОТ ЧАСОВНИК ОД 4.000 ФУНТИ ДОДЕКА СЕ РЕЛАКСИРАШЕ ВО ФРАНЦИЈА

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо беше прогласен за најплатен спортист во светот од „Форбс” со заработка од 88 милиони долари минатата година, ...
ПО ПЕТ ГОДИНИ НА КЛУПАТА НА ИСЛАНД, СЕЛЕКТОРОТ ЛАГЕРБЕК УШТЕ ИМ ЗБОРУВА НА ШВЕДСКИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ

ПО ПЕТ ГОДИНИ НА КЛУПАТА НА ИСЛАНД, СЕЛЕКТОРОТ ЛАГЕРБЕК УШТЕ ИМ ЗБОРУВА НА ШВЕДСКИ НА ФУДБАЛЕРИТЕ

Швеѓанецот Ларс Лагербек е селектор на исландската фудбалска репрезентација веќе пет години и се уште не го познава доволно добро мајчиниот јазик на и ...
1 3 4 5 6 7 14 50 / 134 НАПИСИ