МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

  МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

  Долорес Авеиро, мајката на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, се пожали на Твитер по повредата на нејзиниот син во финалето на Европското првенство во Франција.
  „И јас не можам да го гледам син ми. Во фудбалот треба да ја удриш топката, а не да го повредиш противникот“, го искара Долорес Французинот Димитри Паје, кој го повреди Роналдо при еден дуел во првото полувреме.
  Кристијано Роналдо беше принуден да го напушти натпреварот на „Стад де Франс“ во Париз во 25. минута на носилки по ударот на Паје во левото колено.
  И без Роналдо во составот, Португалија се избори за продолженија по нерешените 0:0 во регуларниот дел.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари