Таг: Кристијано Роналдо

1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ
НАВИВАЧ СЕ ФРЛИ ОД ТРИБИНИТЕ ВО ОБИД ДА ДОЈДЕ ДО РОНАЛДО

НАВИВАЧ СЕ ФРЛИ ОД ТРИБИНИТЕ ВО ОБИД ДА ДОЈДЕ ДО РОНАЛДО

Кристијано Роналдо избегна потешка повреда по завршувањето на мечот Португалија-Грузија на Европското првенство во Германија откако еден навивач се об ...
РОНАЛДО МУ СЕ ПРИКЛУЧИ НА САУДИСКИОТ АЛ НАСР, ЌЕ ЗАРАБОТУВА 200 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

РОНАЛДО МУ СЕ ПРИКЛУЧИ НА САУДИСКИОТ АЛ НАСР, ЌЕ ЗАРАБОТУВА 200 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО

Кристијано Роналдо му се приклучи саудискиот клуб Ал Наср со договор до 2025 година. Португалскиот фудбалер беше без клуб откако си замина од Манчесте ...
РОНАЛДО НЕ ОБЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, НО ПРИЗНА ДЕКА НЕГОВИОТ МУНДИЈАЛСКИ СОН ЗАВРШИЛ

РОНАЛДО НЕ ОБЈАВИ ПОВЛЕКУВАЊЕ ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА, НО ПРИЗНА ДЕКА НЕГОВИОТ МУНДИЈАЛСКИ СОН ЗАВРШИЛ

Кристијано Роналдо призна дека неговиот сон за освојување на светско првенство завршил, но не објави повлекување од репрезентацијата на Португалија. Т ...
СО РОНАЛДО НА КЛУПАТА, МЛАДИОТ ГОНСАЛО РАМОС ЈА ИСКОРИСТИ ШАНСАТА ДА БЛЕСНЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

СО РОНАЛДО НА КЛУПАТА, МЛАДИОТ ГОНСАЛО РАМОС ЈА ИСКОРИСТИ ШАНСАТА ДА БЛЕСНЕ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО

Пред почетокот на мечот Португалија-Швајцарија сите зборуваа за тоа што Кристијано Роналдо ќе седи на клупата. Потоа, сè се вртеше околу Гонсало Рамос ...
МАНЧЕСТЕР ГО ИЗБРКА РОНАЛДО ПО ИНТЕРВЈУТО ВО КОЕ ГО НАПАДНА КЛУБОТ

МАНЧЕСТЕР ГО ИЗБРКА РОНАЛДО ПО ИНТЕРВЈУТО ВО КОЕ ГО НАПАДНА КЛУБОТ

Манчестер јунајтед објави дека Кристијано Роналдо веднаш ќе го напушти клубот. Одлуката беше донесена по контроверзното интервју во кое 37-годишниот Р ...
ПОЧИНА НОВОРОДЕНИОТ СИН НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

ПОЧИНА НОВОРОДЕНИОТ СИН НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО

Кристијано Роналдо и неговата партнерка Џорџина Родригес објавија дека починало нивното новородено машко бебе, додавајќи дека „тоа е најголемата болка ...
КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СЕ ВРАЌА ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СЕ ВРАЌА ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Кристијано Роналдо се враќа во Манчестер јунајтед. Англискиот клуб денеска соопшти дека постигнал договор со италијанскиот Јувентус за трансфер на пор ...
КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС

Кристијано Роналдо е позитивен на коронавирус, објави Португалската фудбалска федерација. „Тој е добро, нема никакви симптоми и се наоѓа во изолаци ...
РОНАЛДО НЕ Е ПОВИКАН ДА ИГРА ЗА ПОРТУГАЛИЈА СРЕДЕ ОБВИНУВАЊАТА ЗА СИЛУВАЊЕ

РОНАЛДО НЕ Е ПОВИКАН ДА ИГРА ЗА ПОРТУГАЛИЈА СРЕДЕ ОБВИНУВАЊАТА ЗА СИЛУВАЊЕ

Кристијано Роналдо не е повикан во репрезентацијата на Португалија за претстојните пријателски средби со Полска и Шкотска и селекторот Фернандо Сантош ...
ЖЕНА ОД ЛАС ВЕГАС ГО ТУЖИ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЗА СИЛУВАЊЕ

ЖЕНА ОД ЛАС ВЕГАС ГО ТУЖИ КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ЗА СИЛУВАЊЕ

Жена од Лас Вегас излезе во јавност и го обвини Кристијано Роналдо за силување, покренувајќи судска тужба против него. Како што стои во тужбата под ...
1 2 3 5 10 / 50 НАПИСИ