Таг: Кристијано Роналдо

1 2 3 4 5 30 / 43 НАПИСИ
РОНАЛДО ПОТВРДИ ДЕКА МУ СЕ РОДИЛЕ БЛИЗНАЦИ ПО ПОРАЗОТ НА ПОРТУГАЛИЈА

РОНАЛДО ПОТВРДИ ДЕКА МУ СЕ РОДИЛЕ БЛИЗНАЦИ ПО ПОРАЗОТ НА ПОРТУГАЛИЈА

Неколку часа откако Португалија загуби во полуфиналето на Купот на конфедерациите во Русија, капитенот на португалската репрезентација Кристијано Рона ...
И МУРИЊО ОБВИНЕТ ЗА ДАНОЧНА ИЗМАМА ВО ШПАНИЈА

И МУРИЊО ОБВИНЕТ ЗА ДАНОЧНА ИЗМАМА ВО ШПАНИЈА

Шпанското обвинителство соопшти дека отворило случај против тренерот на Манчестер Јунајтед Жозе Мурињо за даночна измама во 2011 и 2012 година, кога б ...
РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

РЕАЛ МАДРИД СТАНА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН, ЗИДАН ПРОТИВ МУРИЊО ВО СУПЕРКУПОТ ВО СКОПЈЕ

Реал Мадрид по рекорден 12. пат стана европски шампион со победата од 4:1 против Јувентус во финалето на Лигата на шампиони во Кардиф. Кристијано Рона ...
РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

РЕАЛ МАДРИД И БУФОН ЦЕЛАТ НА ИСТОРИЈА ВО ВЕЧЕРАШНОТО ФИНАЛЕ НА ЛИГАТА НА ШАМПИОНИ

Реал Мадрид ќе се обиде да стане првиот тим што освоил две титули по ред во Лигата на шампиони кога вечерва (20.45ч.) ќе се сретне со Јувентус во фина ...
МАДРИД ГО СЛАВИ РОНАЛДО, АНЧЕЛОТИ БАРА ВОВЕДУВАЊЕ ВИДЕО СУДИИ

МАДРИД ГО СЛАВИ РОНАЛДО, АНЧЕЛОТИ БАРА ВОВЕДУВАЊЕ ВИДЕО СУДИИ

Навивачите на Реал Мадрид се радуваа на уште една неверојатна вечер во Лигата на шампиони на нивниот најдобар голгетер на сите времиња Кристијано Рона ...
ВАРДИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ПОКРАЈ РОНАЛДО И МЕСИ

ВАРДИ МЕЃУ НОМИНИРАНИТЕ ЗА „ЗЛАТНАТА ТОПКА“ ПОКРАЈ РОНАЛДО И МЕСИ

Џејми Варди беше номиниран за наградата „Златна топка“, која се доделува секоја година на најдобриот светски фудбалер, покрај играчи како Кристијано Р ...
ПРИВАТНИОТ АВИОН НА РОНАЛДО ИМАШЕ НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

ПРИВАТНИОТ АВИОН НА РОНАЛДО ИМАШЕ НЕСРЕЌА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО БАРСЕЛОНА

Приватниот авион на португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо имаше несреќа при слетување на аеродромот во Барселона во понеделникот, јави шпа ...
РОНАЛДО СЕ ПОЧЕСТИ СО НАЈБРЗИОТ АВТОМОБИЛ НА СВЕТОТ ЗА ПОБЕДАТА НА ЕВРОПСКОТО

РОНАЛДО СЕ ПОЧЕСТИ СО НАЈБРЗИОТ АВТОМОБИЛ НА СВЕТОТ ЗА ПОБЕДАТА НА ЕВРОПСКОТО

Кристијано Роналдо додаде уште еден примерок на неговата збирка автомобили по победата на Португалија на Европското првенство во Франција. Капитенот ...
РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

Веднаш по прославата на титулата на Европското првенство во Франција, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо замина на заслужен одмор со фамилијата ...
РОНАЛДО БЕШЕ НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ФИНАЛЕТО ИАКО НЕ БЕШЕ НА ТЕРЕНОТ

РОНАЛДО БЕШЕ НАЈГОЛЕМА ЅВЕЗДА НА ФИНАЛЕТО ИАКО НЕ БЕШЕ НА ТЕРЕНОТ

Кристијано Роналдо го пропушти најголемиот дел од победата од 1:0 на Португалија против Франција, но и покрај тоа беше најголема ѕвезда на финалето на ...
1 2 3 4 5 30 / 43 НАПИСИ