Таг: Кристијано Роналдо

1 2 3 4 5 40 / 43 НАПИСИ
МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

МАЈКАТА НА РОНАЛДО ГО ИСКАРА ПАЈЕ

Долорес Авеиро, мајката на португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо, се пожали на Твитер по повредата на нејзиниот син во финалето на Европското прве ...
РОНАЛДО НЕМА ДА ГО СЛЕДИ ПРИМЕРОТ НА МЕСИ АКО ПОРТУГАЛИЈА ЗАГУБИ ВО ФИНАЛЕТО

РОНАЛДО НЕМА ДА ГО СЛЕДИ ПРИМЕРОТ НА МЕСИ АКО ПОРТУГАЛИЈА ЗАГУБИ ВО ФИНАЛЕТО

Селекторот на португалската фудбалска репрезентација Фернандо Сантос со насмевка ги одби гласините дека денешното финале на Европското првенство проти ...
ЛЕГЕНДАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ МОЖЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО ДОДЕЛИ ПЕХАРОТ НА РОНАЛДО ОД РЕАЛ МАДРИД

ЛЕГЕНДАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ МОЖЕ ЌЕ ТРЕБА ДА ГО ДОДЕЛИ ПЕХАРОТ НА РОНАЛДО ОД РЕАЛ МАДРИД

Поранешниот фудбалер на Барселона и шпанската репрезентација Чави Ернандес ќе го додели шампионскиот пехар на победникот во утрешното финале на Европс ...
РОНАЛДО СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ПЛАЧЕ ОД СРЕЌА ВО НЕДЕЛА

РОНАЛДО СЕ НАДЕВА ДЕКА ЌЕ ПЛАЧЕ ОД СРЕЌА ВО НЕДЕЛА

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо пред 12 години плачеше по поразот од Грција во финалето на Европското првенство на домашен терен и сега се н ...
НУРКАЧИ ГО ИЗВАДИЈА МИКРОФОНОТ ФРЛЕН ВО ЕЗЕРО ОД НЕРВОЗНИОТ РОНАЛДО

НУРКАЧИ ГО ИЗВАДИЈА МИКРОФОНОТ ФРЛЕН ВО ЕЗЕРО ОД НЕРВОЗНИОТ РОНАЛДО

Португалската телевизија ЦМТВ со помош на двајца нуркачи успеа да го извади микрофонот од дното на езерото во Лион, откако фудбалерот Кристијано Ронал ...
РОНАЛДО СЕ ПОФАЛИ СО НОВИОТ ЧАСОВНИК ОД 4.000 ФУНТИ ДОДЕКА СЕ РЕЛАКСИРАШЕ ВО ФРАНЦИЈА

РОНАЛДО СЕ ПОФАЛИ СО НОВИОТ ЧАСОВНИК ОД 4.000 ФУНТИ ДОДЕКА СЕ РЕЛАКСИРАШЕ ВО ФРАНЦИЈА

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо беше прогласен за најплатен спортист во светот од „Форбс” со заработка од 88 милиони долари минатата година, ...
РОНАЛДО ДОБИ СЛОБОДЕН ДЕН ДА СЕ ДРУЖИ СО АЛЕСАНДРА АМБРОЗИО ВО ПАРИЗ

РОНАЛДО ДОБИ СЛОБОДЕН ДЕН ДА СЕ ДРУЖИ СО АЛЕСАНДРА АМБРОЗИО ВО ПАРИЗ

Португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо доби дозвола од селекторот Фернандо Сантос да ја напушти репрезентацијата среде Европското првенство во Фран ...
НЕРВОЗНИОТ РОНАЛДО МУ ГО ФРЛИ МИКРОФОНОТ НА НОВИНАРОТ ВО ЕЗЕРО

НЕРВОЗНИОТ РОНАЛДО МУ ГО ФРЛИ МИКРОФОНОТ НА НОВИНАРОТ ВО ЕЗЕРО

Кристијано Роналдо игра далеку под очекувањата на Европското првенство во Франција, што очигледно се одрази на расположението на португалскиот фудбале ...
ИСЛАНЃАНЕЦОТ ГУНАРСОН КОНЕЧНО ДОБИ ДРЕС ОД РОНАЛДО

ИСЛАНЃАНЕЦОТ ГУНАРСОН КОНЕЧНО ДОБИ ДРЕС ОД РОНАЛДО

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо го предизвика гневот на јавноста на крајот од минатонеделниот натпревар на Европското првенство во Ф ...
СЕЛФИТО НА РОНАЛДО СКАПО ЌЕ ЈА ЧИНИ ПОРТУГАЛИЈА

СЕЛФИТО НА РОНАЛДО СКАПО ЌЕ ЈА ЧИНИ ПОРТУГАЛИЈА

Португалскиот навивач кој синоќа влезе на теренот на „Паркот на принцовите“ за да направи селфи со Кристијано Роналдо скапо ќе ја чини Португалската ф ...
1 2 3 4 5 40 / 43 НАПИСИ