РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

  РОНАЛДО ЗАМИНА НА ОДМОР СО ФАМИЛИЈАТА ВЕДНАШ ПО ПРОСЛАВАТА НА ТИТУЛАТА

  Веднаш по прославата на титулата на Европското првенство во Франција, португалскиот фудбалер Кристијано Роналдо замина на заслужен одмор со фамилијата.

  31-годишникот доби спектакуларен дочек со соиграчите, кога вчера слетаа на аеродромот во Лисабон со трофејот и потоа ѕвездата на Реал Мадрид не чекаше долго пред повторно да се качи во авион и да замине на засега непозната дестинација.

  „Патување со фамилијата”, напиша кусо Роналдо на Инстаграм со фотографија од себеси со шест најблиски членови на фамилијата, вклучувајќи ги Кристијано Јуниор и мајка му Долорес.

  Во неделата, Роналдо се повреди во првото полувреме од финалето против Франција на „Стад де Франс”, но неговите соиграчи од португалската репрезентација и без него успеаја да го победат домаќинот со 1:0.

  Travel with family ✌️👌❤️❤️💋🔝

  A photo posted by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари