Таг: Кристијано Роналдо

1 2 3 4 5 20 / 43 НАПИСИ
САКАМ СЕДУМ ДЕЦА И СЕДУМ ЗЛАТНИ ТОПКИ, КАЖА РОНАЛДО ОТКАКО ПО ПЕТТИ ПАТ СТАНА ФУДБАЛЕР НА ГОДИНАТА

САКАМ СЕДУМ ДЕЦА И СЕДУМ ЗЛАТНИ ТОПКИ, КАЖА РОНАЛДО ОТКАКО ПО ПЕТТИ ПАТ СТАНА ФУДБАЛЕР НА ГОДИНАТА

Кристијано Роналдо по петти пат во кариерата беше избран за фудбалер на годината и магазинот „Франс фудбал“ му ја врачи „Златната топка“ на церемонија ...
НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО КОНЕЧНО МУ ЈА ПОГОДИЈА СТАТУАТА

НА КРИСТИЈАНО РОНАЛДО КОНЕЧНО МУ ЈА ПОГОДИЈА СТАТУАТА

Кристијано Роналдо, конечно, доби статуа на којашто изгледа убаво. Таа беше откриена во музејот на Реал Мадрид, што се наоѓа на стадионот „Сантјаго ...
РОНАЛДО ПЛАЌАЛ МИЛИОНИ ЗА ДА НЕ СЕ ДОЗНАЕ КОИ СЕ МАЈКИТЕ НА НЕГОВИТЕ ДЕЦА

РОНАЛДО ПЛАЌАЛ МИЛИОНИ ЗА ДА НЕ СЕ ДОЗНАЕ КОИ СЕ МАЈКИТЕ НА НЕГОВИТЕ ДЕЦА

Кристијано Роналдо е најдобриот светски фудбалер и еден од најпопуларните спортисти на планетата, но, исто така, и горд татко. Напаѓачот на европск ...
РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

РОНАЛДО НАЈДОБАР ФУДБАЛЕР, ЗИДАН ТРЕНЕР, ФИФА ГИ ПОДЕЛИ НАГРАДИТЕ ЗА 2017

Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година во изборот на ФИФА. На церемонијата во Лондон, напаѓачот на Реал Мадри ...
КОГА ЌЕ ПРООДАМ ЌЕ БИДАМ ФУДБАЛЕР, ВЕЛИ 9-ГОДИШНИОТ ЈАНЕ, КОЈ ЧЕКА ЛЕК ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

КОГА ЌЕ ПРООДАМ ЌЕ БИДАМ ФУДБАЛЕР, ВЕЛИ 9-ГОДИШНИОТ ЈАНЕ, КОЈ ЧЕКА ЛЕК ЗА НЕГОВАТА РЕТКА БОЛЕСТ

Сликата на 9-годишниот Јане Велковски од Скопје, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА), покрај постерот на неговиот идол Кристијано Роналдо ...
РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

РОНАЛДО ОДИГРА САМО ДЕСЕТИНА МИНУТИ, ПА ОСТАНА ДА ТРЕНИРА САМ ПО СУПЕР КУПОТ

Најголемата ѕвезда на Реал Мадрид Кристијано Роналдо ги одигра само последните десетина минути од победата од 2:1 против Манчестер Јунајтед на синоќеш ...
МОМЧЕТО СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ХЕРОЈ РОНАЛДО

МОМЧЕТО СО АЛПОРТОВ СИНДРОМ СЕ СРЕТНА СО СВОЈОТ ХЕРОЈ РОНАЛДО

На шеснаесетгодишниот Филип, кому пред четири години му се урнаа сите надежи дека ќе може професионално да игра фудбал, бидејќи му е дијагностицирана ...
ШТОМ ДОШОЛ РОНАЛДО СО НАС, ЗНАЧИ СПРЕМЕН Е ДА ИГРА, РЕЧЕ ЗИДАН

ШТОМ ДОШОЛ РОНАЛДО СО НАС, ЗНАЧИ СПРЕМЕН Е ДА ИГРА, РЕЧЕ ЗИДАН

Тренерот на Реал Мадрид Зинедин Зидан кажа дека најдобриот играч на неговиот тим Кристијано Роналдо е подготвен да настапи на утрешниот меч против Ман ...
РОНАЛДО ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

РОНАЛДО ДОАЃА ВО СКОПЈЕ

Кристијано Роналдо се најде во составот на Реал Мадрид за натпреварот против Манчестер Јунајтед во Суперкупот на УЕФА утре во Скопје, иако се врати на ...
РЕАЛ ВО БЕЛ, ЈУНАЈТЕД ВО ЦРВЕН АВТОБУС ЌЕ СЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ, РОНАЛДО НЕ ДОАЃА

РЕАЛ ВО БЕЛ, ЈУНАЈТЕД ВО ЦРВЕН АВТОБУС ЌЕ СЕ ВОЗИ НИЗ СКОПЈЕ, РОНАЛДО НЕ ДОАЃА

Подготвени се автобусите со кои фудбалерите на Реал Мадрид и на Мачестер jунајтед ќе се возат низ Скопје. Играчите и стручниот штаб на двата фудбалски ...
1 2 3 4 5 20 / 43 НАПИСИ