ПОРТУГАЛИЈА ГО ПОКАНИ РАСТРЕВОЖЕНИОТ ФРАНЦУСКИ НАВИВАЧ ДА ЈА ПОСЕТИ ПО ЕМОТИВНОТО ВИДЕО

  ПОРТУГАЛИЈА ГО ПОКАНИ РАСТРЕВОЖЕНИОТ ФРАНЦУСКИ НАВИВАЧ ДА ЈА ПОСЕТИ ПО ЕМОТИВНОТО ВИДЕО

  Португалското туристичко биро почна потрага по францускиот навивач, кој беше тешен од млад португалски навивач по поразот од неговата фудбалска репрезентација во финалето на Европското првенство во Франција.
  Португалските функционери сакаат да го поканат растревожениот Французин во Португалија за да ја запознае земјата на новиот европски шампион и да искуси автентично добедојде. По финалето во Париз во неделата, во кое Португалија славеше со 1:0 над домаќинот, на социјалните мрежи се рашири видео од млад португалски навивач како го теши расплаканиот француски навивач во фан зоната во француската престолнина. Милиони луѓе ширум светот го видоа видеото и беа трогнати од нивната искрена прегратка.
  Младиот португалски навивач, всушност, е роден и живее во Франција и не знае ниту збор на португалски, но неговата мајка е Португалка, па избра да навива за тимот на Кристијано Роналдо, затоа што бил аутсајдер.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира

  Коментари