Таг: уапсени

1 2 10 / 18 НАПИСИ
ДВАЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ УАПСЕНИ ЗА ШПИОНАЖА ВО ФАБРИКА ЗА ПОПРАВКА НА КАЛАШНИКОВИ ВО АЛБАНИЈА

ДВАЈЦА РУСИ И ЕДЕН УКРАИНЕЦ УАПСЕНИ ЗА ШПИОНАЖА ВО ФАБРИКА ЗА ПОПРАВКА НА КАЛАШНИКОВИ ВО АЛБАНИЈА

Двајца Руси и еден Украинец се уапсени за наводна шпионажа во воена фабрика во јужна Албанија, соопшти доцна синоќа албанското Министерство за одбрана ...
УАПСЕН ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА И 5 ВРАБОТЕНИ КОИ ЗАКЛАЛЕ 12 КОЊИ И ЕДНА МАЗГА, А МЕСОТО ГО ДАЛЕ НА ЖИВОТНИТЕ ВО ГРАДИНАТА

УАПСЕН ДИРЕКТОРОТ НА СКОПСКАТА ЗООЛОШКА И 5 ВРАБОТЕНИ КОИ ЗАКЛАЛЕ 12 КОЊИ И ЕДНА МАЗГА, А МЕСОТО ГО ДАЛЕ НА ЖИВОТНИТЕ ВО ГРАДИНАТА

Министерството за внатрешни работи го уапси директорот на скопската Зооолошка градина Кристијан Стаменов. Од МВР е поднесена кривична пријава до Основ ...
ПОЛИЦИЈАТА УАПСИ 12-ЧЛЕНА НАРКО-ГРУПА ОД СКОПЈЕ, МЕЃУ НИВ И ПОЛИЦАЕЦ

ПОЛИЦИЈАТА УАПСИ 12-ЧЛЕНА НАРКО-ГРУПА ОД СКОПЈЕ, МЕЃУ НИВ И ПОЛИЦАЕЦ

По повеќемесечно криминалистичко истражување, на чело со јавен обвинител од Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, полицијата ...
СЕДУММИНА УАПСЕНИ ВО РИМ ОТИ ИГРАЛЕ КАРТИ НА КЛУПА, ИЗЛАЖАЛЕ ДЕКА ОДАТ НА РАБОТА

СЕДУММИНА УАПСЕНИ ВО РИМ ОТИ ИГРАЛЕ КАРТИ НА КЛУПА, ИЗЛАЖАЛЕ ДЕКА ОДАТ НА РАБОТА

Седумина странски државјани се  уапсени во Рим затоа што играле карти на клупа, а претходно излажале дека излегле за да одат на работа, соопшти полици ...
70 УАПСЕНИ ВО ЗАЕДНИЧКА ЕВРОПСКА АКЦИЈА ПРОТИВ ТРГОВИЈА СО ДЕЦА

70 УАПСЕНИ ВО ЗАЕДНИЧКА ЕВРОПСКА АКЦИЈА ПРОТИВ ТРГОВИЈА СО ДЕЦА

Во големата заедничка акција на Европол против трговија со деца за сексуална експоатација, присилно просјачење и експлоатација на труд се уапсени 70-м ...
УАПСЕНИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА

УАПСЕНИ ПЕТМИНА ПОЛИЦАЈЦИ ЗА ЗЕМАЊЕ МИТО НА ГРАНИЧНИОТ ПРЕМИН БОГОРОДИЦА

Петмина полициски службеници се уапсени на граничниот премин Богородица во заедничка акција на Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги ...
НАД 1.000 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО МОСКВА

НАД 1.000 УАПСЕНИ НА ПРОТЕСТ НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО МОСКВА

Руската полиција жестоко се судри со демонстрантите во централна Москва во саботата, претепувајќи неколкумина и уапси повеќе од 1.000 кои протестираа ...
УАПСЕНИ ГАЗДАТА НА „ДУРМО ТУРС“, ВОЗАЧОТ И УШТЕ ПЕТМИНА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ

УАПСЕНИ ГАЗДАТА НА „ДУРМО ТУРС“, ВОЗАЧОТ И УШТЕ ПЕТМИНА ЗА АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ЛАСКАРЦИ

Уапсени се седум лица за автобуската несреќа кај селото Ласкарци што се случи на 13 февруари и во која загинаа 15 патници. Осомничени за тешки дела пр ...
УАПСЕНИ ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ГРАД СКОПЈЕ ЗА ДАНОЧНА ИЗМАМА

УАПСЕНИ ДВАЈЦА ВРАБОТЕНИ ВО ГРАД СКОПЈЕ ЗА ДАНОЧНА ИЗМАМА

Двајца вработени во Град Скопје утринава се уапсени за даночна измама, потврдија од МВР за СAKАМДАКАЖАМ.МК. Лицата Е.С. и Ј.С., вработени во даночн ...
3.700 СЕ ПРИТВОРЕНИ ВО БРАНОТ ПРОТЕСТИ ВО ИРАН, ОБЈАВИ ПРАТЕНИК

3.700 СЕ ПРИТВОРЕНИ ВО БРАНОТ ПРОТЕСТИ ВО ИРАН, ОБЈАВИ ПРАТЕНИК

Иран притвори 3.700 луѓе за време на бранот демонстрации против државната политика и религиозните власти, објави денеска ирански пратеник. Реформис ...
1 2 10 / 18 НАПИСИ