Таг: улици

1 5 6 770 / 70 НАПИСИ
НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ЦРТААТ 3-Д ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ЗА ДА НЕ СЕ ВОЗИ БРЗО

НА УЛИЦИТЕ ВО СКОПЈЕ СЕ ЦРТААТ 3-Д ПЕШАЧКИ ПРЕМИНИ ЗА ДА НЕ СЕ ВОЗИ БРЗО

Тридимензионални (3-Д) пешачки премини се цртаат низ улиците и булеварите во Скопје. ЈП „Улици и патишта“ деновиве почна со изведување на ваков пешачк ...
ПОЛИЦИЈАТА ЗАБЕЛЕЖАЛА ДЕКА СЕ ПАРКИРА НАСЕКАДЕ, НАЈАВИ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ

ПОЛИЦИЈАТА ЗАБЕЛЕЖАЛА ДЕКА СЕ ПАРКИРА НАСЕКАДЕ, НАЈАВИ ЗАСИЛЕНИ КОНТРОЛИ И КАЗНИ

Министерството за внатрешни работи најави засилени контроли и казни за непрописно паркирани возила. Денеска на прес-конференција, портпаролот на МВ ...
ЦЕЛО СКОПЈЕ ПАРКИРА НА УЛИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТВРДИ ДЕКА КАЗНУВА

ЦЕЛО СКОПЈЕ ПАРКИРА НА УЛИЦА, ПОЛИЦИЈАТА ТВРДИ ДЕКА КАЗНУВА

Низ Скопје се паркира кој каде стигне. Колони возила стојат паркирани на улици, булевари, тротоари, на најпрометните места во градот. Од полицијата ве ...
ПОДОБРО ПОДОЛГО ЌЕ ПРАВАМ ПРОЕКТ ОТКОЛКУ СО ГОДИНИ ДА ГРАДАМ ЕДНА УЛИЦА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА БУЏЕТОТ ЗА 2018 ГОДИНА

ПОДОБРО ПОДОЛГО ЌЕ ПРАВАМ ПРОЕКТ ОТКОЛКУ СО ГОДИНИ ДА ГРАДАМ ЕДНА УЛИЦА, РЕЧЕ ШИЛЕГОВ НА ПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА БУЏЕТОТ ЗА 2018 ГОДИНА

Повеќе пари за проекти за животна средина, подобрување на хигиената и јавниот превоз, подобри услови за велосипедистите и пешаците, регистер за кучиња ...
ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ЌЕ ВАЖИ САМО ЗА УЛИЦИ И ТРОТОАРИ, ВОЗИЛАТА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖАТ НИЗ ЦЕНТАР И ДА СТОЈАТ НА ПАРКИНЗИ

ЗАБРАНАТА ЗА ДОТУР НА СТОКА ЌЕ ВАЖИ САМО ЗА УЛИЦИ И ТРОТОАРИ, ВОЗИЛАТА ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ДВИЖАТ НИЗ ЦЕНТАР И ДА СТОЈАТ НА ПАРКИНЗИ

Возилата за дотур на стока ќе можат да се движат низ центарот да градот, да се паркираат на паркинзи, но нема да смеат да ја истовараат стоката застан ...
ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

ХАКИРАН СИСТЕМОТ НА „УЛИЦИ И ПАТИШТА“ ПЕТ ДЕНА ПРЕД ДА БИДЕ НАЗНАЧЕН НОВИОТ ДИРЕКТОР СМАИЛОВИЌ

Компјутерскиот систем на ЈП „Улици и патишта“ е хакиран пет дена пред скопскиот градоначалник Петре Шилегов да го назначи за нов директор Сенад Смаило ...
ОХРИДСКИОТ КЕЈ И ОКОЛНИТЕ УЛИЦИ ПОПЛАВЕНИ ОД ДОЖД

ОХРИДСКИОТ КЕЈ И ОКОЛНИТЕ УЛИЦИ ПОПЛАВЕНИ ОД ДОЖД

Во врнежите во Охрид синоќа паднаа 22 литри на метар квадратен, а силниот дожд го поплави крајбрежјето во централниот дел на градот и околните улички ...
БИТОЛЧАНИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ ЈА ПРЕПОЛНИЈА БОЛНИЦАТА

БИТОЛЧАНИ ЗА ПРАЗНИЦИТЕ ЈА ПРЕПОЛНИЈА БОЛНИЦАТА

Дури 210 интервенции на Одделението за ортопедија имало од 20 декември до денес, а на Инфективното одделение дневно по стотина пациенти. Повеќемина би ...
КУМАНОВО Е ГОЛЕМО ЛИЗГАЛИШТЕ, СНЕГОТ И МРАЗОТ НЕ СЕ ИСЧИСТЕНИ

КУМАНОВО Е ГОЛЕМО ЛИЗГАЛИШТЕ, СНЕГОТ И МРАЗОТ НЕ СЕ ИСЧИСТЕНИ

Во Куманово улиците и тротоарите се вистински лизгалиште, бидејќи снегот не е исчитен и целосно е заледен. Стотина кумановци побарала помош на хируршк ...
ЗОРАН ЗАЕВ ПРЕД СЈО, ДРОН ГИ НАДЛЕТУВА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

ЗОРАН ЗАЕВ ПРЕД СЈО, ДРОН ГИ НАДЛЕТУВА ДЕМОНСТРАНТИТЕ

Активисти на Шарената револуција и огромен број граѓани го преполнија просторот пред Специјално јавно обвинителство (СЈО). Нови демонстранти доаѓаат о ...
1 5 6 770 / 70 НАПИСИ