Таг: ултрамаратон

1 2 10 / 11 НАПИСИ
ДОМАШНИТЕ ТРКАЧИ ИВАН РАДЕВ И КАТЕРИНА ШИПОВИЌ ТРИУМФИРАА НА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 107 КИЛОМЕТРИ НА ОХРИД УЛТРА-ТРЕИЛ

ДОМАШНИТЕ ТРКАЧИ ИВАН РАДЕВ И КАТЕРИНА ШИПОВИЌ ТРИУМФИРАА НА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 107 КИЛОМЕТРИ НА ОХРИД УЛТРА-ТРЕИЛ

Домашните тркачи Иван Радев и Катерина Шиповиќ триумфираа на петтото издание на планинскиот ултрамаратон Охрид ултра-трејл, што викендов се трчаше на ...
УЛТРАМАРАТОНКАТА КАТЕРИНА ШИПОВИЌ Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА АТЛЕТИЧАРКА ШТО ИСТРЧА 246 КИЛОМЕТРИ НА СПАРТАТЛОН ВО ГРЦИЈА

УЛТРАМАРАТОНКАТА КАТЕРИНА ШИПОВИЌ Е ПРВАТА МАКЕДОНСКА АТЛЕТИЧАРКА ШТО ИСТРЧА 246 КИЛОМЕТРИ НА СПАРТАТЛОН ВО ГРЦИЈА

Ултрамаратонката Катерина Шиповиќ е првата македонска атлетичарка која истрча 246 километри од Атина до Спарта на Спартатлон во Грција, една од најтеш ...
АВСТРИЕЦОТ ГРЕГОР ХАЈМ ПОБЕДИ НА ПРВИОТ УЛТРАМАРАТОН НА ГАЛИЧИЦА ДОЛГ 107 КИЛОМЕТРИ

АВСТРИЕЦОТ ГРЕГОР ХАЈМ ПОБЕДИ НА ПРВИОТ УЛТРАМАРАТОН НА ГАЛИЧИЦА ДОЛГ 107 КИЛОМЕТРИ

Австриецот Грегор Хајн и Косоварката Аринета Мула се победниците на првата ултрамаратонска трка на Галичица, која се одржа во рамките на второто издан ...
НА ГАЛИЧИЦА СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ТРЧА УЛТРАМАРАТОН ОД 107 КИЛОМЕТРИ

НА ГАЛИЧИЦА СЛЕДНИОТ МЕСЕЦ ЗА ПРВПАТ ЌЕ СЕ ТРЧА УЛТРАМАРАТОН ОД 107 КИЛОМЕТРИ

Второто издание на Охрид ултра-треил ќе се одржи од 18 до 20 септември, кога на Галичица за првпат ќе се трча и ултрамаратон од над 100 километри. ...
ПО 12 КМ МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ ГО ПРЕКИНА ПЛИВАЧКИОТ УЛТРАМАРАТОН ПОРАДИ БОЛКА ВО НОГАТА

ПО 12 КМ МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ ГО ПРЕКИНА ПЛИВАЧКИОТ УЛТРАМАРАТОН ПОРАДИ БОЛКА ВО НОГАТА

По испливани скоро 12 километри, 13-годишниот охриѓанец Марко Пејчиновски ноќва го прекина пливачкиот ултрамаратон на 64 километри на рутата Охрид-Св. ...
13-ГОДИШНИОТ ОХРИЃАНЕЦ МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ ГО ПОЧНА ПЛИВАЧКИОТ УЛТРАМАРАТОН НА 64 КМ ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

13-ГОДИШНИОТ ОХРИЃАНЕЦ МАРКО ПЕЈЧИНОВСКИ ГО ПОЧНА ПЛИВАЧКИОТ УЛТРАМАРАТОН НА 64 КМ ЗА ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО РЕТКИ БОЛЕСТИ

13-годишниот охриѓанец Марко Пејчиновски вечерва го почна пливачкиот ултрамаратон на 64 километри на рутата Охрид-Св.Наум-Струга-Охрид. Марко плива за ...
КРАЛИ МАРКО ТРЕИЛС ЌЕ СЕ ТРЧА УТРЕ ПО ОСМИ ПАТ

КРАЛИ МАРКО ТРЕИЛС ЌЕ СЕ ТРЧА УТРЕ ПО ОСМИ ПАТ

Љубителите на трчањето и на природата утре ќе се обединат на најголемиот настан во планинското трчање во Македонија, Крали Марко треилс, што ќе се одр ...
ПИРКОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И ИВАНОВСКИ  ГО ИСТРЧАА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН ЗА 35,37 ЧАСА

ПИРКОВСКИ, ЈОВАНОВСКИ И ИВАНОВСКИ  ГО ИСТРЧАА УЛТРАМАРАТОНОТ ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН ЗА 35,37 ЧАСА

Тројца од петчлениот македонски тим успеаја да го истрчаат 171 километри долгиот ултрамаратон УТМБ, што традиционално се одржува на Мон Блан. Игор Пир ...
ТРГНАА ВЧЕРА, ЌЕ СТИГНАТ УТРЕ – ПЕТМИНА МАКЕДОНЦИ ТРЧААТ УЛТРАМАРАТОН ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН

ТРГНАА ВЧЕРА, ЌЕ СТИГНАТ УТРЕ – ПЕТМИНА МАКЕДОНЦИ ТРЧААТ УЛТРАМАРАТОН ОД 171 КИЛОМЕТАР НА МОН БЛАН

Тргнаа вчера, а на целта треба да стигнат утре. Петмина македонски тркачи ќе се обидат да го совладаат 171 километри долгиот ултрамаратон УТМБ, што ...
ТРАЈЧЕ МИХОВ ИСТРЧА 230 КИЛОМЕТРИ ЗА 24 ЧАСА И ПОСТАВИ НОВ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД

ТРАЈЧЕ МИХОВ ИСТРЧА 230 КИЛОМЕТРИ ЗА 24 ЧАСА И ПОСТАВИ НОВ МАКЕДОНСКИ РЕКОРД

Трајче Михов, член на атлетскиот клуб Велес, го освои второто место на ултрамаратонот во Атина, што се трчаше викендов. Тој за период од 24 часа истрч ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ