Таг: Управа за хидрометеоролошки работи

НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

НАУТРО ЌЕ ИМА МАГЛА ВО СКОПЈЕ ПОРАДИ ВЛАГА ВО ВОЗДУХОТ, НЕ Е ЗАГАДУВАЊЕ, ВЕЛАТ ОД ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИОТ ЗАВОД

Утрово белиот облак над Скопје не беше поради загадување на воздухот, туку имаше магла, што е нормална појава во овој период од годината за котлините, ...
ДЕНЕС И УТРЕ НЕВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД, СИЛЕН ВЕТЕР И ГРМЕЖИ

ДЕНЕС И УТРЕ НЕВРЕМЕ СО ПОРОЕН ДОЖД, СИЛЕН ВЕТЕР И ГРМЕЖИ

Под влијание на циклонска активност, од денеска па до крајот на неделава следува период на променливо облачно, нестабилно и посвежо време со повремени ...
ЗЕМЈАВА Е ВО ЖОЛТА ФАЗА СО ТЕМПЕРАТУРИ ДО 40 СТЕПЕНИ, В САБОТА ДОЖД

ЗЕМЈАВА Е ВО ЖОЛТА ФАЗА СО ТЕМПЕРАТУРИ ДО 40 СТЕПЕНИ, В САБОТА ДОЖД

Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) најавува дека под влијание на многу топла воздушна маса до петок времето во земјава ќе биде сончево и мног ...
ВО КУМАНОВО ИНСТАЛИРАН ПРВИОТ УКАЖУВАЧ НА ЛОШО ВРЕМЕ, ЕЛЕКТРОНСКИ ВОДЕНА ИНТЕРНЕТ ПРОГНОЗА 

ВО КУМАНОВО ИНСТАЛИРАН ПРВИОТ УКАЖУВАЧ НА ЛОШО ВРЕМЕ, ЕЛЕКТРОНСКИ ВОДЕНА ИНТЕРНЕТ ПРОГНОЗА 

Во Куманово е поставен првиот укажувач на лошо време или Систем за електронски водена интернет прогноза (Electronically Lead Internet Forecast) - ЕЛИФ ...
КОГА ГРМИ, ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИ НЕ ГО СЛЕДИ ВРЕМЕТО

КОГА ГРМИ, ХИДРОМЕТЕОРОЛОШКИ НЕ ГО СЛЕДИ ВРЕМЕТО

Дигиталните метeоролошки радари на Управата за хидрометеоролошки работи се исклучуваат кога има невреме со електрични празнења, како што беше случај в ...
5 / 5 НАПИСИ