Таг: Урсула фон дер Лајен

1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ
ЗОРТ, А?

ЗОРТ, А?

Ем одеднаш на ЕУ ѝ станавме интересни. Ем ни викаат дека сме им потребни. Ем пак не ни кажуваат кога ќе нè примат. Ниту пак дали воопшто ќе нè примат. ...
ПРОШИРУВАЊЕТО НА ЕУ СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ПОВТОРНО ЗЕМА ЗАМАВ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА САМИТОТ ВО ТИРАНА

ПРОШИРУВАЊЕТО НА ЕУ СО ЗЕМЈИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН ПОВТОРНО ЗЕМА ЗАМАВ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА САМИТОТ ВО ТИРАНА

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен смета дека проширување на Европската унија повторно добива замав. Фон дер Лајен по пристиг ...
НЕ ЗНАМ НА ШТО СЕ ТЕМЕЛАТ ОЧЕКУВАЊАТА НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН ДЕКА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЌЕ СЕ ИЗГЛАСААТ, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

НЕ ЗНАМ НА ШТО СЕ ТЕМЕЛАТ ОЧЕКУВАЊАТА НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН ДЕКА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ ЌЕ СЕ ИЗГЛАСААТ, ВЕЛИ МИЦКОСКИ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вели дека не знае на што го темели претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен коментар ...
СИГУРНА СУМ ДЕКА ЌЕ ИМА МНОЗИНСТВО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

СИГУРНА СУМ ДЕКА ЌЕ ИМА МНОЗИНСТВО ЗА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ, КАЖА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Претседателката на Европската Комисија Урсула фон дер Лајен е сигурна дека во македонскиот парламент ќе поминат уставните измени за внесување на Бугар ...
НОВИОТ ГАСОВОД ГРЦИЈА-БУГАРИЈА ЗНАЧИ СЛОБОДА, РЕЧЕ ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА СВЕЧЕНОТО ОТВОРАЊЕ ВО СОФИЈА

НОВИОТ ГАСОВОД ГРЦИЈА-БУГАРИЈА ЗНАЧИ СЛОБОДА, РЕЧЕ ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА СВЕЧЕНОТО ОТВОРАЊЕ ВО СОФИЈА

Претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен денеска дојде во Бугарија за отворањето врска за природен гас меѓу земјата и Грција, ...
ПОФАЛЕНИ ОД ФОН ДЕР ЛАЈЕН ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, А ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ ГОНАТ

ПОФАЛЕНИ ОД ФОН ДЕР ЛАЈЕН ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈАТА, А ВИСОКИ ФУНКЦИОНЕРИ ВО МАКЕДОНИЈА НЕ СЕ ГОНАТ

По истрагата против генералните секретари на Владата Драги Рашковски и Мухамед Зекири, првиот е на судење, а вториот во куќен притвор, за ниеден носит ...
САД ГО ПОЗДРАВУВА ГЛАСАЊЕТО ВО МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ОВА Е КРИТИЧЕН МОМЕНТ ЗА ЕВРОПА, КАЖА БЛИНКЕН

САД ГО ПОЗДРАВУВА ГЛАСАЊЕТО ВО МАКЕДОНСКИОТ ПАРЛАМЕНТ, ОВА Е КРИТИЧЕН МОМЕНТ ЗА ЕВРОПА, КАЖА БЛИНКЕН

Државниот секретар Ентони Блинкен кажа дека САД го поздравуваат гласањето во македонскиот парламент и ги поддржуваат Македонија и Албанија на патот ко ...
НЕМА СОМНЕЖ ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК Е ВАШ ЈАЗИК – ФОН ДЕР ЛАЈЕН СЕ ДООБЈАСНУВА ОТКАКО НЕЈЗИНАТА ПОРТПАРОЛКА РЕЧЕ ДЕКА ВЧЕРА ЗБОРУВАЛА ЗА ЈАЗИКОТ НА ЛУЃЕТО ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

НЕМА СОМНЕЖ ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК Е ВАШ ЈАЗИК – ФОН ДЕР ЛАЈЕН СЕ ДООБЈАСНУВА ОТКАКО НЕЈЗИНАТА ПОРТПАРОЛКА РЕЧЕ ДЕКА ВЧЕРА ЗБОРУВАЛА ЗА ЈАЗИКОТ НА ЛУЃЕТО ВО СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА

Претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен попладнево твитна "нема сомнеж дека македонскиот јазик е ваш јазик", откако на денешн ...
ЕУ БУГАРСКА

ЕУ БУГАРСКА

Ама зошто, по ѓаволите, вие таму во ЕУ воопшто прифативте отворање муабет за нашето постоење и за постоењето на нашиот македонски јазик? ...
ФОН ДЕР ЛАЈЕН ЗБОРУВАЛА ЗА „ЈАЗИКОТ НА ЛУЃЕТО ВО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, КОЈ ТАА ГО НАРЕКУВА МАКЕДОНСКИ“, РЕЧЕ ПОРТПАРОЛКАТА НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ЗБОРУВАЛА ЗА „ЈАЗИКОТ НА ЛУЃЕТО ВО РЕПУБЛИКА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА, КОЈ ТАА ГО НАРЕКУВА МАКЕДОНСКИ“, РЕЧЕ ПОРТПАРОЛКАТА НА ЕВРОПСКАТА КОМИСИЈА

Заменик-портпаролката на Европската комисија (ЕК) Дана Спинант на денешниот прес-брифинг на Комисијата кажа дека претседателката Урсула Фон дер Лајен ...
1 2 3 4 10 / 32 НАПИСИ