Таг: Урсула фон дер Лајен

1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ
ЛЕВИЦА ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД ГОВОРОТ НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН, А ВМРО-ДПМНЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СЕДНИЦАТА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СОБРАНИЕТО

ЛЕВИЦА ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРЕД ГОВОРОТ НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН, А ВМРО-ДПМНЕ ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА СЕДНИЦАТА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ ВО СОБРАНИЕТО

Во Собранието утре (четврток, 14 јули) во 13.30 часот почнува седницата на која пратеницие ќе го разгледаат францускиот предлог за преговарачката рамк ...
В ЧЕТВРТОК СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ИМ СЕ ОБРАТИ И УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

В ЧЕТВРТОК СОБРАНИСКА СЕДНИЦА ЗА ФРАНЦУСКИОТ ПРЕДЛОГ, НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ИМ СЕ ОБРАТИ И УРСУЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Собраниската седница за францускиот предлог за преговарачката рамка за земјава со Европската унија ќе се одржи в четвротк во 13.30 часот. Во распоредо ...
ЕУ МОРА ДА ГО УКИНЕ КОНСЕЗУСОТ ЗА НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ВЕЛИ ФОН ДЕР ЛАЈЕН

ЕУ МОРА ДА ГО УКИНЕ КОНСЕЗУСОТ ЗА НАДВОРЕШНАТА ПОЛИТИКА, ВЕЛИ ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Европската Унија мора да реагира побрзо на геополитичките промени и да го укине едногласното одлучување во надворешната политика, изјави претседателка ...
БРИСЕЛ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДГОВОРИ НА БАРАЊЕТО НА УКРАИНА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

БРИСЕЛ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДГОВОРИ НА БАРАЊЕТО НА УКРАИНА ЗА ЧЛЕНСТВО ВО ЕУ

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изјави при посетата на Киев дека Брисел следната недела ќе одговори на украинското барањ ...
ЕУ ЌЕ КУПУВА ОРУЖЈЕ ЗА УКРАИНА

ЕУ ЌЕ КУПУВА ОРУЖЈЕ ЗА УКРАИНА

Ја засилуваме поддршката за Украина и за првпат во својата историја, Европската унија ќе купува оружје за земја која е нападната, кажа претседателката ...
ЕУ МОРА ДА РАЗМИСЛИ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФОН ДЕР ЛАЈЕН

ЕУ МОРА ДА РАЗМИСЛИ ЗА ВОВЕДУВАЊЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО ВАКЦИНИРАЊЕ ПРОТИВ КОВИД-19, ВЕЛИ ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Европската Унија мора да размисли за воведување на задолжително вакцинирање против ковид-19 како одговор на ширењето на новиот сој омикрон, изјави пре ...
ФОН ДЕР ЛАЈЕН ОБВИНЕТА ЗА ЕКОЛОШКИ ГРЕВ ОТКАКО ПАТУВАШЕ СО АВИОН НА РЕЛАЦИЈА ОД 50 КИЛОМЕТРИ

ФОН ДЕР ЛАЈЕН ОБВИНЕТА ЗА ЕКОЛОШКИ ГРЕВ ОТКАКО ПАТУВАШЕ СО АВИОН НА РЕЛАЦИЈА ОД 50 КИЛОМЕТРИ

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја бранеше својата одлука да лета со авион на 19-минутна релација, велејќи дека немало дру ...
АМЕРИКА СИЛНО ГО ПОДДРЖУВА ПРОШИРУВАЊЕТО НА ЕУ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, Ѝ КАЖА БАЈДЕН НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

АМЕРИКА СИЛНО ГО ПОДДРЖУВА ПРОШИРУВАЊЕТО НА ЕУ НА ЗАПАДЕН БАЛКАН, Ѝ КАЖА БАЈДЕН НА ФОН ДЕР ЛАЈЕН

Американскиот претседател Џо Бајден изразил силна поддршка за продолжување на пристапниот процес на земјите од Западен Балкан во ЕУ, за време на телеф ...
ДИВЈАЦИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

ДИВЈАЦИТЕ ОД ЗАПАДЕН БАЛКАН

Партиите, и од власта и од опозицијата, протоколите за заштита од ковид не ги почитуваат на митинзите, а ние треба да им веруваме дека ќе ги исполнат ...
МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ТРЕБА ЗАЕДНО ДА ГИ ПРОДОЛЖАТ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, МУ РЕКЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА ЗАЕВ

МАКЕДОНИЈА И АЛБАНИЈА ТРЕБА ЗАЕДНО ДА ГИ ПРОДОЛЖАТ ПРЕГОВОРИТЕ СО ЕУ БЕЗ ОДЛАГАЊЕ, МУ РЕКЛА ФОН ДЕР ЛАЈЕН НА ЗАЕВ

Претседателката на Европската комисија (ЕК) Урсула фон дер Лајен на денешната средба со премиерот Зоран Заев во Брисел кажала дека се залага Македониј ...
1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ