Таг: Устав

1 2 3 10 10 / 92 НАПИСИ
В ПЕТОК ПОЧНУВА СЕДНИЦАТА ЗА ПОТРЕБА ОД УСТАВНИ ИЗМЕНИ, МОЖЕ ДА ТРАЕ НАЈМНОГУ 10 РАБОТНИ ДЕНА, АКО НЕМА 80 ГЛАСА „ЗА“ ПОСТАПКАТА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

В ПЕТОК ПОЧНУВА СЕДНИЦАТА ЗА ПОТРЕБА ОД УСТАВНИ ИЗМЕНИ, МОЖЕ ДА ТРАЕ НАЈМНОГУ 10 РАБОТНИ ДЕНА, АКО НЕМА 80 ГЛАСА „ЗА“ ПОСТАПКАТА НЕ МОЖЕ ДА ПРОДОЛЖИ

В петок во Собранието треба да почне пленарната седница за уставните измени. Постапката е веќе почната со тоа што на 25 јули, Комисијата за уставни пр ...
АВСТРИЈА ЌЕ ГО МЕНУВА УСТАВОТ, САКА ДА ГО ЗАШТИТИ ПЛАЌАЊЕТО СО КЕШ

АВСТРИЈА ЌЕ ГО МЕНУВА УСТАВОТ, САКА ДА ГО ЗАШТИТИ ПЛАЌАЊЕТО СО КЕШ

Можноста да се плаќа со готовина, а не само со кредитна картичка или дигитални валути треба да биде вградена во австрискиот устав, изјави канцеларот К ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО СОБРАНИСКАТА ДЕБАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ УЧЕСТВУВА ВО СОБРАНИСКАТА ДЕБАТА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ ЗА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА НЕМА ДВОТРЕТИНСКО МНОЗИНСТВО

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат во дебатата за Предлогот за уставни измени на собраниската Комисија за уставни прашања, што претседателот на ...
КАМШИКАРОТ ТРОКИРА

КАМШИКАРОТ ТРОКИРА

Дај да товариме што може уште да се товари. ...
СТАВАЊЕТО НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ НЕ ГИ ИСЦРПУВА УСЛОВИТЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ, ИМ ПИША РАДЕВ НА ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ

СТАВАЊЕТО НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ НЕ ГИ ИСЦРПУВА УСЛОВИТЕ ЗА МАКЕДОНИЈА ЗА ВЛЕЗ ВО ЕУ, ИМ ПИША РАДЕВ НА ЕВРОПСКИТЕ ЛИДЕРИ

Бугарскиот претседател Румен Радев во писмо до европските лидери и институции се жали на усвоената резолуција на германскиот Бундестаг како и на однес ...
СЛУПЧАНСКИ ФРОНТ

СЛУПЧАНСКИ ФРОНТ

Следен чекор ќе биде да почнеме да се лекуваме по партиска линија. Партиски неопределените нека извинат. ...
ЗА ДА СЕ КОМПЛЕТИРА ПРОЦЕСОТ НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ ТРЕБА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ И ПОБРЗО СПРОВЕДУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ, РЕЧЕ ГИР

ЗА ДА СЕ КОМПЛЕТИРА ПРОЦЕСОТ НА ЕВРОИНТЕГРАЦИИТЕ ТРЕБА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ И ПОБРЗО СПРОВЕДУВАЊЕ НА РЕФОРМИТЕ, РЕЧЕ ГИР

„Се наоѓаме во многу специјален момент од историјата кога процесот на проширување е поставен како врвен приоритет на агендата на ЕУ, што значи дека ра ...
КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ ПАК ФРЛИЈА БОЈА ВРЗ СПОМЕНИКОТ НА УСТАВОТ ВО БЕРЛИН

КЛИМАТСКИТЕ АКТИВИСТИ ПАК ФРЛИЈА БОЈА ВРЗ СПОМЕНИКОТ НА УСТАВОТ ВО БЕРЛИН

Климатските активисти денеска уште еднаш вандализираа споменик во Берлин посветен на германскиот Устав, со мачкање леплива течност врз неговите стакле ...
ГОСПОДИНОТ АХМЕТИ

ГОСПОДИНОТ АХМЕТИ

Ако оружје може да е толку достапно за деца, тогаш не е до децата. ...
ВНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ Е ПРИОРИТЕТ, НО СЕ РАЗМИСЛУВА И ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЛОГА

ВНЕСУВАЊЕТО НА БУГАРИТЕ ВО УСТАВОТ Е ПРИОРИТЕТ, НО СЕ РАЗМИСЛУВА И ЗА ВНЕСУВАЊЕ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЛОГА

Министерот за правда Кренар Лога вели дека се размислува за замена на формулацијата „20 отсто“ со формулацијата „албански јазик“ во Уставот, кога веќе ...
1 2 3 10 10 / 92 НАПИСИ