Таг: вакцинација

1 2 3 4 16 20 / 160 НАПИСИ
ПЕТ ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ПРИМИЛО ТРЕТА ДОЗА, МОРА ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ВАКЦИНАЦИЈАТА СО БУСТЕР ЗА ПОМАЛА СМРТНОСТ, ВЕЛИ ПЕТЛИЧКОВСКИ

ПЕТ ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ПРИМИЛО ТРЕТА ДОЗА, МОРА ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ВАКЦИНАЦИЈАТА СО БУСТЕР ЗА ПОМАЛА СМРТНОСТ, ВЕЛИ ПЕТЛИЧКОВСКИ

Само пет отсто од населението во земјава примило трета бустер доза од вакцина против ковид-19. Претседателот на Комисијата за заразни болести Александ ...
ОД ДЕНЕСКА РЕШЕНИЈА ЗА КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА ПРЕКУ ВАКЦИНАЦИЈА.МК

ОД ДЕНЕСКА РЕШЕНИЈА ЗА КОВИД ИЗОЛАЦИЈА ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА ПРЕКУ ВАКЦИНАЦИЈА.МК

Од денес во функција е платформата на која секој кој има потреба да дојде до сопственото решение за изолација ќе има пристап единствено до него без да ...
МИНИСТЕРОТ САЛИ И ВЕРСКИТЕ ЛИДЕРИ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

МИНИСТЕРОТ САЛИ И ВЕРСКИТЕ ЛИДЕРИ АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Министерот за здравство Беким Сали денеска имаше средба со поглаварите на верските заедници во земјава, по која заедно упатија апел до граѓаните да се ...
ОД 20 ЈАНУАРИ БУГАРИЈА ЌЕ ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ТУРИСТИ ОД МАКЕДОНИЈА САМО ЗА ВАКЦИНИРАНИ И ПРЕЛЕЖАНИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ

ОД 20 ЈАНУАРИ БУГАРИЈА ЌЕ ДОЗВОЛИ ВЛЕЗ НА ТУРИСТИ ОД МАКЕДОНИЈА САМО ЗА ВАКЦИНИРАНИ И ПРЕЛЕЖАНИ СО НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ

Бугарија од 20 јануари ќе дозволи влез во земјата за сите државјани на Македонија со валиден сертификат за вакцинација против ковид-19 или сертификат ...
БУГАРИЈА ОД 19 ЈАНУАРИ ЌЕ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРАН НА КОВИД-19

БУГАРИЈА ОД 19 ЈАНУАРИ ЌЕ ЗАБРАНИ ВЛЕЗ ЗА ТУРИСТИ ОД МАКЕДОНИЈА ПОРАДИ ГОЛЕМИОТ БРАН НА КОВИД-19

Поради влошената епидемиолошка ситуација со ковид-19, од 19 јануари Бугарија ќе забрани влез за туристички патувања од Македонија. Се ограничува влезо ...
ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ДОБИЛ ДОЗВОЛА ЗА МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ ОД ВАКЦИНАЦИЈА

ЃОКОВИЌ ЌЕ ИГРА НА АВСТРАЛИЈАН ОПЕН, ДОБИЛ ДОЗВОЛА ЗА МЕДИЦИНСКО ИЗЗЕМАЊЕ ОД ВАКЦИНАЦИЈА

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ќе игра на Австралијан опен откако потврди дека добил дозвола од организаторите да настапи со медицинско изземање. Најд ...
ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД АТП КУПОТ ВО СИДНЕЈ СРЕДЕ НЕИЗВЕСНОСТА ОКОЛУ АВСТРАЛИЈА ОПЕН

ЃОКОВИЌ СЕ ПОВЛЕЧЕ ОД АТП КУПОТ ВО СИДНЕЈ СРЕДЕ НЕИЗВЕСНОСТА ОКОЛУ АВСТРАЛИЈА ОПЕН

Новак Ѓоковиќ се повлече од српскиот тим за АТП купот во Сиднеј, со што дополнително се зголемија сомнежите дали ќе ја брани титулата на Отвореното пр ...
ТРИ МЕСЕЦИ ПО ПРЕЛЕЖУВАЊЕТО E НАЈКРАТКИОТ ПЕРИОД ЗА РЕИНФЕКЦИЈА СО КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА

ТРИ МЕСЕЦИ ПО ПРЕЛЕЖУВАЊЕТО E НАЈКРАТКИОТ ПЕРИОД ЗА РЕИНФЕКЦИЈА СО КОВИД-19 ВО ЗЕМЈАВА

Најкраткиот период во кој е регистрирана реинфекција со ковид-19 во земјава е изминати три месеци по прележување на вирусот, соопшти Министерството за ...
98 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 КОИ БИЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ПОКАЖУВА ИЗВЕШТАЈОТ ОД АВГУСТ ДО ДЕКЕМВРИ

98 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СО КОВИД-19 КОИ БИЛЕ ХОСПИТАЛИЗИРАНИ НЕ СЕ ВАКЦИНИРАНИ, ПОКАЖУВА ИЗВЕШТАЈОТ ОД АВГУСТ ДО ДЕКЕМВРИ

98 отсто од лицата со ковид-19 кои биле хоспитализирани не се вакцинирани, покажува анализата на Министерството за здравство за периодот од 6 август д ...
МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ГЕРМАНЦИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО ПОСЛЕДНОТО ОБРАЌАЊЕ КАКО КАНЦЕЛАРКА

МЕРКЕЛ ПОБАРА ОД ГЕРМАНЦИТЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ВО ПОСЛЕДНОТО ОБРАЌАЊЕ КАКО КАНЦЕЛАРКА

Германската канцеларка на заминување Ангела Меркел повика на солидарност во борбата против ширењето на коронавирусот и уште еднаш апелираше до Германц ...
1 2 3 4 16 20 / 160 НАПИСИ