Таг: вакцинација

1 2 3 4 5 16 30 / 160 НАПИСИ
90 ОТСТО ОД ЕКИПАЖИТЕ НА „ВИЗЕР“ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРАВАТ ТЕСТОВИ НА СВОЈ ТРОШОК

90 ОТСТО ОД ЕКИПАЖИТЕ НА „ВИЗЕР“ СЕ ВАКЦИНИРАНИ ПРОТИВ КОВИД-19, НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ТРЕБА ДА ПРАВАТ ТЕСТОВИ НА СВОЈ ТРОШОК

Деведесет отсто од екипажите на авиокомпанијата „Визер“ се вакцинирани против ковид-19. Од компанијата информираат дека членовите на екипажите имале р ...
ПРЕДЛОГОТ ЗА БОНУС ЗА КОВИД ВАКЦИНАЦИЈА ЗА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ Е НЕКОРЕКТЕН КОН ПЕДИЈАТРИТЕ, РЕАГИРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПРИВАТНИ ЛЕКАРИ

ПРЕДЛОГОТ ЗА БОНУС ЗА КОВИД ВАКЦИНАЦИЈА ЗА МАТИЧНИТЕ ЛЕКАРИ Е НЕКОРЕКТЕН КОН ПЕДИЈАТРИТЕ, РЕАГИРА ЗДРУЖЕНИЕТО НА ПРИВАТНИ ЛЕКАРИ

Матичните лекари во земјава не се согласуваат со последниот предлог на Комисијата за заразни болести, да добијат по 30 денари по пациент од вкупниот б ...
ВО ТЕТОВО НЕМА КОВИД БОЛНИ НА БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ

ВО ТЕТОВО НЕМА КОВИД БОЛНИ НА БОЛНИЧКО ЛЕКУВАЊЕ, РАСТЕ БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ

Ако во првите 20 денови од ноември минатата година Тетово броеше 1632 заболени  и 53 починати лица од ковид-19, една година подоцна состојбата е драст ...
ПОРАСНА ИНТЕРЕСОТ ЗА ПРВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС

ПОРАСНА ИНТЕРЕСОТ ЗА ПРВА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО ВЕЛЕС

Откако Владата најави дополнителни и поригорозни мерки во борбата против ширењето на коронавирусот, изминатата седмица за двојно е пораснат интересот ...
КУКОВО ЛЕТО

КУКОВО ЛЕТО

Не се растура прогрес туку така за две-три директорски места. ...
ОД УТРЕ ВЛЕЗ ВО ОБЈЕКТИ СО СЕРТИФИКАТ ЗА ПРИМЕНИ ДВЕ ДОЗИ ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД ВО ИЗМИНАТИТЕ 45 ДЕНА

ОД УТРЕ ВЛЕЗ ВО ОБЈЕКТИ СО СЕРТИФИКАТ ЗА ПРИМЕНИ ДВЕ ДОЗИ ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД ВО ИЗМИНАТИТЕ 45 ДЕНА

Од утре, 15 ноември, за влез во објекти е потребно сертификат/потврда за извршена имунизација од коронавирусот, односно примени две дози на вакцина пр ...
СО ТРЕТА ДОЗА КОВИД ВАКЦИНА ВО БИТОЛА ДНЕВНО СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 400 ГРАЃАНИ

СО ТРЕТА ДОЗА КОВИД ВАКЦИНА ВО БИТОЛА ДНЕВНО СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО 400 ГРАЃАНИ

Расте бројот на битолчани кои примаат трета доза вакцина против ковид-19. Според Министерството за здравство, досега трета доза на територијата на Цен ...
ЕУ СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ТРЕБА ДА СЕ ОБНОВАТ ОТИ СЕ НАПРАВЕНИ ЛАЖНИ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ВО МАКЕДОНИЈА

ЕУ СЕРТИФИКАТИТЕ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ТРЕБА ДА СЕ ОБНОВАТ ОТИ СЕ НАПРАВЕНИ ЛАЖНИ ЗА ПРИМЕНА ВАКЦИНА ВО МАКЕДОНИЈА

Граѓаните кои имаат ЕУ сертификат за вакцинација треба да го обноват бидејќи се појавиле лажни. Како што велат од Министерството за здравство, станува ...
ВО ШВЕДСКА 15-ГОДИШНИЦИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И БЕЗ ДОЗВОЛА ОД РОДИТЕЛ

ВО ШВЕДСКА 15-ГОДИШНИЦИТЕ ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ И БЕЗ ДОЗВОЛА ОД РОДИТЕЛ

Шведските локални власти одлучија да им дозволат на 15-годишниците да се вакцинираат против ковид-19 и без дозвола од родителите. Шведската асоцијациј ...
ШВАЈЦАРИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ НАГРАДУВА ЛУЃЕТО КОИ ЌЕ УБЕДАТ ДРУГИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

ШВАЈЦАРИЈА ПЛАНИРА ДА ГИ НАГРАДУВА ЛУЃЕТО КОИ ЌЕ УБЕДАТ ДРУГИ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ

Швајцарците кои ќе ги убедат своите пријатели, колеги или роднини да се вакцинираат против ковид-19 може да бидат наградени, според предлог направен д ...
1 2 3 4 5 16 30 / 160 НАПИСИ