Таг: вакцинација

1 3 4 5 6 7 16 50 / 160 НАПИСИ
ПОЧНУВАМЕ КАМПАЊА „ВАКЦИНИРАЈ СЕ“ ЗА ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА АНТИВАКСЕРИТЕ И ПАК НОРМАЛНО ДА ЖИВЕЕМЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

ПОЧНУВАМЕ КАМПАЊА „ВАКЦИНИРАЈ СЕ“ ЗА ДА ГИ СПРЕЧИМЕ ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ НА АНТИВАКСЕРИТЕ И ПАК НОРМАЛНО ДА ЖИВЕЕМЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ

Владата почнува со кампања „Вакцинирај се“ за да се поттикнат граѓаните масовно да се вакцинираат и да се спречат лажните вести на антиваксерите. Како ...
ОД КОВИД ПОЧИНА РАДИО ВОДИТЕЛ ОД ТЕНЕСИ КОЈ ИГРАШЕ МАЈТАП СО ВАКЦИНАЦИЈАТА И НОСЕЊЕТО МАСКИ

ОД КОВИД ПОЧИНА РАДИО ВОДИТЕЛ ОД ТЕНЕСИ КОЈ ИГРАШЕ МАЈТАП СО ВАКЦИНАЦИЈАТА И НОСЕЊЕТО МАСКИ

Конзервативен радио водител од американската држава Тенеси, кој го критикуваше напорите за масовна вакцинација и задолжителното носење маски, почина в ...
САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА

САЛАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ПОВТОРНО СЕ ОТВОРА ЗА ВАКЦИНАЦИЈА

Салата „Борис Трајковски“ повторно ќе биде отворена за вакцинација од среда, најдоцна четврток, најави министерот за здравство Венко Филипче. Тоа се п ...
НЕ ИМ МЕНУВА НА ПРЕЛЕЖАНИТЕ ДАЛИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО ЕДЕН ИЛИ ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ, НО МЕНУВА ЗА КОЛЕКТИВНИОТ ИМУНИТЕТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ЗА МЕРКАТА СО 45 ДЕНА

НЕ ИМ МЕНУВА НА ПРЕЛЕЖАНИТЕ ДАЛИ ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПО ЕДЕН ИЛИ ПО ШЕСТ МЕСЕЦИ, НО МЕНУВА ЗА КОЛЕКТИВНИОТ ИМУНИТЕТ, ВЕЛИ ФИЛИПЧЕ ЗА МЕРКАТА СО 45 ДЕНА

Министерот за здравство Венко Филипче вели дека граѓаните мора да знаат додека сите не се вакцинираме, пандемијата на ковид-19 нема да престане, одгов ...
САМО 10 ОТСТО ОД ХОСПИТАЛИЗИРАНИТЕ НА ИНФЕКТИВНА СЕ ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ И ТИЕ СЕ СО ЛЕСНА КЛИНИЧКА СЛИКА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

САМО 10 ОТСТО ОД ХОСПИТАЛИЗИРАНИТЕ НА ИНФЕКТИВНА СЕ ВАКЦИНИРАНИ СО ДВЕ ДОЗИ И ТИЕ СЕ СО ЛЕСНА КЛИНИЧКА СЛИКА, ВЕЛАТ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

На Инфективната клиника во моментов се хоспитализирани 94 пациенти и само околу 10 % се вакцинирани со две дози вакцини и истите се со полесна клиничк ...
ОД 1 СЕПТЕМВРИ ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА СО ПЦР ТЕСТ, ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД, ТИЕ ШТО НЕМААТ ЌЕ ОДАТ ВО КАРАНТИН 7 ДЕНА

ОД 1 СЕПТЕМВРИ ВЛЕЗ ВО МАКЕДОНИЈА СО ПЦР ТЕСТ, ПОТВРДА ЗА ВАКЦИНА ИЛИ ПРЕЛЕЖАН КОВИД, ТИЕ ШТО НЕМААТ ЌЕ ОДАТ ВО КАРАНТИН 7 ДЕНА

Од 1 септември 2021 година домашни и странски државјани ќе можат да влезат на македонска територија доколку претходно на граничниот премин приложат по ...
ЌЕ ИМА ЛОКАЛНИ КОВИД МЕРКИ ЗА ТЕТОВО ОТИ БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИЈА

ЌЕ ИМА ЛОКАЛНИ КОВИД МЕРКИ ЗА ТЕТОВО ОТИ БОЛНИЦИТЕ СЕ ПРЕПОЛНИЈА

Здравствените власти утре ќе разговараат за воведување дополнителни локални мерки во Тетово, по големиот наплив на пациенти со ковид-19 во Тетовската ...
НАД 25 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИРАНИ СО ПРВА ДОЗА ЗА ТРИ ДЕНА

НАД 25 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИРАНИ СО ПРВА ДОЗА ЗА ТРИ ДЕНА

Над 25 илјади граѓани примија прва доза од вакцина против ковид-19 во изминативе три дена, според податоците од Министерството за здравство. На 9 а ...
ЗАПОЧНА ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО НАСЕЛБАТА БАИР ВО БИТОЛА, КАДЕ ГЛАВНО ЖИВЕЕ РОМСКО НАСЕЛЕНИЕ

ЗАПОЧНА ТЕРЕНСКАТА ВАКЦИНАЦИЈА ПРОТИВ КОВИД-19 ВО НАСЕЛБАТА БАИР ВО БИТОЛА, КАДЕ ГЛАВНО ЖИВЕЕ РОМСКО НАСЕЛЕНИЕ

Населбата Баир, каде што главно живее ромско население, стана дел од листата населени места ви Битолско каде што се врши теренска вакцинација против к ...
ОД УТРЕ ВО СКОПЈЕ КОВИД ВАКЦИНАЦИЈА И ВО ПОЛИКЛИНИКИТЕ БИТ ПАЗАР, ДРАЧЕВО, ЧЕНТО И ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

ОД УТРЕ ВО СКОПЈЕ КОВИД ВАКЦИНАЦИЈА И ВО ПОЛИКЛИНИКИТЕ БИТ ПАЗАР, ДРАЧЕВО, ЧЕНТО И ЃОРЧЕ ПЕТРОВ

Oд утре во Скопје се отвораат дополнителни четири пункта за вакцинација против ковид-19 и тоа во Поликлиниките Бит Пазар, Драчево, Ченто и Ѓорче Петро ...
1 3 4 5 6 7 16 50 / 160 НАПИСИ