Таг: вакцини

1 2 3 32 10 / 318 НАПИСИ
СО 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА ЕДЕН ДЕН, РУСИЈА ИМА НАЈВИСОКА БРОЈКА ВО ЕВРОПА

СО 1.000 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ЗА ЕДЕН ДЕН, РУСИЈА ИМА НАЈВИСОКА БРОЈКА ВО ЕВРОПА

Илјада починати од ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа во Русија, највисока дневна бројка од почетокот на коронакризата. Денес се регистрир ...
35 ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ЗЕМЈАВА Е ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНО ПРОТИВ КОВИД-19

35 ОТСТО ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ЗЕМЈАВА Е ЦЕЛОСНО ВАКЦИНИРАНО ПРОТИВ КОВИД-19

Триесет и пет отсто од населението во земјава е целосно вакцинирано против ковид-10, односно примиле две дози, вели последниот извештај од Министерств ...
ЈУТЈУБ ЌЕ ГИ ТРГНЕ СИТЕ ВИДЕА КОИ ШИРАТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ ЗА ВАКЦИНИ

ЈУТЈУБ ЌЕ ГИ ТРГНЕ СИТЕ ВИДЕА КОИ ШИРАТ ДЕЗИНФОРМАЦИИ ЗА ВАКЦИНИ

Јутјуб ќе ги отстрани сите содржини кои шират дезинформации за сите одобрени вакцини. Компанијата кажа дека меѓу видеата кои ќе бидат тргнати се оние ...
ОПАЃА ИНТЕРЕСОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ЗА ТРИ ДЕНА ПРВА ДОЗА ПРИМИЈА НАД 3 ИЛЈАДИ ЛИЦА

ОПАЃА ИНТЕРЕСОТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА, ЗА ТРИ ДЕНА ПРВА ДОЗА ПРИМИЈА НАД 3 ИЛЈАДИ ЛИЦА

Над 3 илјади граѓани примија прва доза на вакцина против ковид-19 во изминатите три дена, според дневните извештаи на Министерството за здравство. ...
110.612 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ЌЕ СТИГНАТ ДЕНЕСКА, ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА УШТЕ 100 ИЛЈАДИ

110.612 ВАКЦИНИ НА „ФАЈЗЕР“ ЌЕ СТИГНАТ ДЕНЕСКА, ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА УШТЕ 100 ИЛЈАДИ

Во земјава денеска ќе пристигнат 110.612 вакцини против ковид-19 од „Фајзер-Бионтек“, кои се купени преку Ковакс-механизмот, а до крајот годината е на ...
ПРИСТИГНА БУГАРСКАТА ДОНАЦИЈА ОД 50 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“, ТРЕБА ДА СЕ ПОТРОШАТ ЗА 13 ДЕНА

ПРИСТИГНА БУГАРСКАТА ДОНАЦИЈА ОД 50 ИЛЈАДИ ВАКЦИНИ „ФАЈЗЕР“, ТРЕБА ДА СЕ ПОТРОШАТ ЗА 13 ДЕНА

Бугарската донација од 51.480 дози од вакцината „Фајзер“ пристигна вчера во Македонија, соопшти министерот за надворешни работи Бујар Османи. Рокот на ...
ВЕЛЕШАНИ МОЖЕ ДА БИРААТ КОЈА ВАКЦИНА ДА ЈА ПРИМАТ ПРОТИВ КОВИД-19

ВЕЛЕШАНИ МОЖЕ ДА БИРААТ КОЈА ВАКЦИНА ДА ЈА ПРИМАТ ПРОТИВ КОВИД-19

Граѓаните во Велес кои сакаат да се вакцинираат против ковид-19, имаат можност да избираат со која вакцина ќе бидат вакцинирани. „Аплицираме дози о ...
ДОНАЦИЈАТА НА „ФАЈЗЕР“ ВАКЦИНИ ОД БУГАРИЈА ЌЕ СЕ УПОТРЕБИ ПРЕД ИСТЕКОТ НА РОКОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

ДОНАЦИЈАТА НА „ФАЈЗЕР“ ВАКЦИНИ ОД БУГАРИЈА ЌЕ СЕ УПОТРЕБИ ПРЕД ИСТЕКОТ НА РОКОТ, ВЕЛИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ЗДРАВСТВО

Вакцините на „Фајзер“ кои на 14 септември ќе стигнат во Македонија како донација од Бугарија, и на кои рокот им истекува на 30 септември, ќе бидат апл ...
ИЛИ ДА ГИ ФРЛИМЕ ИЛИ ДА Ѝ ГИ ДАДЕМЕ НА МАКЕДОНИЈА – БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ ОДОБРИ ДОНАЦИЈА ОД 51.480 ДОЗИ „ФАЈЗЕР“ НА ТРИ НЕДЕЛИ ПРЕД ДА ИМ ИСТЕЧЕ РОКОТ

ИЛИ ДА ГИ ФРЛИМЕ ИЛИ ДА Ѝ ГИ ДАДЕМЕ НА МАКЕДОНИЈА – БУГАРСКОТО СОБРАНИЕ ОДОБРИ ДОНАЦИЈА ОД 51.480 ДОЗИ „ФАЈЗЕР“ НА ТРИ НЕДЕЛИ ПРЕД ДА ИМ ИСТЕЧЕ РОКОТ

Бугарското собрание денеска со 146 гласа „за“ ја ратификуваше спогодбата за донација на 51.480 дози од вакцината „Фајзер“ на Македонија. Рокот на овие ...
ЗА 4 НЕДЕЛИ ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА 480 ЛИЦА, ОД КОИ 89 ОТСТО НЕ БИЛЕ ВАКЦИНИРАНИ

ЗА 4 НЕДЕЛИ ОД КОВИД-19 ПОЧИНАА 480 ЛИЦА, ОД КОИ 89 ОТСТО НЕ БИЛЕ ВАКЦИНИРАНИ

За четири недели во земјава по компликации од ковид-19 починале 480 лица. Од нив, 429 пациенти (89,3%) од починатите не биле вакцинирани, а 51 (10,6%) ...
1 2 3 32 10 / 318 НАПИСИ