Таг: Ванчо Михајлов

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ПРИСУСТВОТО НА БУГАРСКИОТ КОНЗУЛ ПРИ УВИДОТ ВО КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ Е ОБИД ЗА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ НАШАТА РАБОТА, ВЕЛАТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА

ПРИСУСТВОТО НА БУГАРСКИОТ КОНЗУЛ ПРИ УВИДОТ ВО КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ Е ОБИД ЗА ВЛИЈАНИЕ ВРЗ НАШАТА РАБОТА, ВЕЛАТ ОД КОМИСИЈАТА ЗА АНТИДИСКРИМИНАЦИЈА

Комисијата за спречување и заштита од дискриминација (КСЗД) го извести Министерство за надворешни работи (МНР) дека при вчерашниот увид во просториите ...
НАПРАВИВМЕ УВИД ВО БУГАРСКИОТ КЛУБ ВО БИТОЛА ПО ПРЕТСТАВКА НА ГРАЃАНИ ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД КОМИСИЈА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ДИСКРИМИНАЦИЈА

НАПРАВИВМЕ УВИД ВО БУГАРСКИОТ КЛУБ ВО БИТОЛА ПО ПРЕТСТАВКА НА ГРАЃАНИ ЗА ДИСКРИМИНАЦИЈА, ВЕЛАТ ОД КОМИСИЈА ЗА СПРЕЧУВАЊЕ ДИСКРИМИНАЦИЈА

Ескпратеничката Весна Бендевска, сегашен член на Комисијата за заштита и спречување на дискриминација, денес изврши увид во бугарскиот клуб „Ванчо Мих ...
ВО ГРАДОТ НА СТИВ НАУМОВ НЕМА МЕСТО ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, РЕКОА НА ПРОТЕСТОТ ЗА СЛОБОДА НА ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ВО БИТОЛА

ВО ГРАДОТ НА СТИВ НАУМОВ НЕМА МЕСТО ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, РЕКОА НА ПРОТЕСТОТ ЗА СЛОБОДА НА ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ВО БИТОЛА

Со развиорени знамиња со ѕвездата од Вергина, пеејќи „нека разберат клетите фашисти македонско име нема да загине,“ стотици битолчани денес излегоа на ...
УАПСЕН ПЕЈАЧОТ ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ НА ВРАТАТА НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛА

УАПСЕН ПЕЈАЧОТ ЛАМБЕ АЛАБАКОВСКИ ЗА ПАЛЕЊЕ НА ВРАТАТА НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛА

Полицијата го приведе познатиот македонски пејач Ламбе Алабаковски како осомничен за подметнатиот пожар во бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола. ...
ГЕНЧОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ПОДМЕТНАТИОТ ПОЖАР ВО БИТОЛА НЕ Е ПРОВОКАЦИЈА ОД БУГАРСКА СТРАНА, НО ИМЕТО НА КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ НЕМА ДА СЕ СМЕНИ

ГЕНЧОВСКА ВЕЛИ ДЕКА ПОДМЕТНАТИОТ ПОЖАР ВО БИТОЛА НЕ Е ПРОВОКАЦИЈА ОД БУГАРСКА СТРАНА, НО ИМЕТО НА КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ НЕМА ДА СЕ СМЕНИ

„Никогаш од бугарска страна“, кусо одговори министерката за надворешни работи на Бугарија Теодора Генчовска, на новинарското прашање на САКАМДАКАЖАМ.М ...
ОПОЖАРЕН ВЛЕЗОТ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛА

ОПОЖАРЕН ВЛЕЗОТ НА БУГАРСКИОТ КЛУБ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ ВО БИТОЛА

Изгорени се влезната врата и натписот „Ванчо Михајлов“ од Бугарскиот клуб на улица Рузвелтова во Битола. Внатре не е нанесена штета. Љупчо Ѓоргиевски, ...
МЕНЕ МЕ ПРАШУВАТЕ ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, А ВО БЕЛАТА ПАЛАТА ВИ СТОЈАТ НЕГОВИ СЛИКИ, ГРУЕВСКИ ОТВОРАШЕ МУЗЕИ СО НЕГОВИ ФИГУРИ, Ѝ РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА МИЗРАХИ

МЕНЕ МЕ ПРАШУВАТЕ ЗА ВАНЧО МИХАЈЛОВ, А ВО БЕЛАТА ПАЛАТА ВИ СТОЈАТ НЕГОВИ СЛИКИ, ГРУЕВСКИ ОТВОРАШЕ МУЗЕИ СО НЕГОВИ ФИГУРИ, Ѝ РЕЧЕ КОВАЧЕВСКИ НА МИЗРАХИ

Вашата партија ВМРО-ДПМНЕ го слави Ванчо Михајлов, погледајте ги сликите од него кои ви стојат во белата палата, ѝ одговори премиерот Димитар Ковачевс ...
ОДБЕЛЕЖАНИ 80 ГОДИНИ ОД ПРВИОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕД ВО БИТОЛА, ГРАД СО СЕДУМ НАРОДНИ ХЕРОИ

ОДБЕЛЕЖАНИ 80 ГОДИНИ ОД ПРВИОТ ПАРТИЗАНСКИ ОДРЕД ВО БИТОЛА, ГРАД СО СЕДУМ НАРОДНИ ХЕРОИ

Со изложбата на фотографии од Петар Ставрев „Со факелот на слободата до победа“, во Битола се одбележаа 80 години од формирањето на првиот битолски па ...
МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ Е ФАЛСИФИКАТ НА КОМУНИСТИЧКАТА ИНТЕРНАЦИОНАЛА, ВЕЛИ РАДЕВ

МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ Е ФАЛСИФИКАТ НА КОМУНИСТИЧКАТА ИНТЕРНАЦИОНАЛА, ВЕЛИ РАДЕВ

Бугарскиот претседател Румен Радев продолжува со изјавите за наводна антибугарска идеологија во Македонија и дека македонскиот идентитет е измислен од ...
ОТВОРАЊЕТО НА КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ Е ПРОВОКАЦИЈА, СОРАБОТНИК НА ХИТЛЕР НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ МОСТ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

ОТВОРАЊЕТО НА КЛУБОТ „ВАНЧО МИХАЈЛОВ“ Е ПРОВОКАЦИЈА, СОРАБОТНИК НА ХИТЛЕР НЕ МОЖЕ ДА БИДЕ МОСТ ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО, КАЖА КОВАЧЕВСКИ

За премиерот Димитар Ковачевски отворањето на бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола на кој присуствуваше премиерот Кирил Петков и бугарскиот држа ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ