Таг: велосипедисти

ПЛАНИНАРИТЕ И ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ САКААТ НОВИ ПАТЕКИ, ЕКОЛОГИСТИТЕ ВЕЛАТ ОД ВОДНО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПРАВИ ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

ПЛАНИНАРИТЕ И ВЕЛОСИПЕДИСТИТЕ САКААТ НОВИ ПАТЕКИ, ЕКОЛОГИСТИТЕ ВЕЛАТ ОД ВОДНО НЕ ТРЕБА ДА СЕ ПРАВИ ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА

На Водно да се изведат посебни патеки за велосипедисти, станици за изнајмување велосипеди, адреналински парк со содржини за деца и возрасни кои вклучу ...
ВЕЛОСИПЕДИСТ ОД БИТОЛА БЕЗ ДОВОЛНИ УСЛОВИ ЗА НАПРЕДЕН ТРЕНИНГ СТАНА ШАМПИОН ВО ГРЦИЈА

ВЕЛОСИПЕДИСТ ОД БИТОЛА БЕЗ ДОВОЛНИ УСЛОВИ ЗА НАПРЕДЕН ТРЕНИНГ СТАНА ШАМПИОН ВО ГРЦИЈА

Битолскиот велосипедист Јовче Даскаловски од клубот „Екстрим бајк тим Битола“ на Државниот шампионат во спуст во Грција успеа да победи во дисциплинат ...
ВЕЛЕШАНИТЕ ТАХОВ И МИТРОВ ИЗВОЗЕА 1.500 КИЛОМЕТРИ НА МАУНТИН БАЈК ДО ИСТАНБУЛ И НАЗАД

ВЕЛЕШАНИТЕ ТАХОВ И МИТРОВ ИЗВОЗЕА 1.500 КИЛОМЕТРИ НА МАУНТИН БАЈК ДО ИСТАНБУЛ И НАЗАД

Двајца млади велешани патуваа до Истанбул и Босфорот и назад во Македонија на велосипед. Коста Тахов и Дејан Митров на маунтин бајк, наменет за планин ...
ВЕЛОСИПЕДИСТИTE СО БЕЛИ ЛЕНТИ ГО ОБЕЛЕЖАА ПРОСТОРОТ ШТО ИМ ГО ЗАФАЌААТ ШЛЕПЕРИТЕ ВО БИТОЛА

ВЕЛОСИПЕДИСТИTE СО БЕЛИ ЛЕНТИ ГО ОБЕЛЕЖАА ПРОСТОРОТ ШТО ИМ ГО ЗАФАЌААТ ШЛЕПЕРИТЕ ВО БИТОЛА

Велосипедисти од битолската иницијатива „Битола на точак“ попладнево на плоштадот Магнолија со бели ленти обележаа простор колку што зафаќа еден шлепе ...
КАМИОН ВЛЕТА МЕЃУ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ВО ЊУЈОРК, ШЕСТМИНА МРТВИ

КАМИОН ВЛЕТА МЕЃУ ВЕЛОСИПЕДИСТИ ВО ЊУЈОРК, ШЕСТМИНА МРТВИ

Камион влета на велосипедска патека во близина на меморијалниот центар на Светскиот трговски центар во Њујорк и удри во неколку луѓе, по што возачот и ...
КОКА КОЛА ДОНИРА ПЕТ ПАРКИРАЛИШТА ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПЈЕ

КОКА КОЛА ДОНИРА ПЕТ ПАРКИРАЛИШТА ЗА ВЕЛОСИПЕДИ ВО СКОПЈЕ

Кај фонтаната во Градски парк, денеска беше пуштено во употреба првото од петте паркиралишта за велосипеди кои ги донира Пивара Скопје во соработка со ...
ДЕНОТ БЕЗ АВТОМОБИЛИ ОДБЕЛЕЖАН ВО СКОПЈЕ СО ВЕЛОСИПЕДСКО ДЕФИЛЕ

ДЕНОТ БЕЗ АВТОМОБИЛИ ОДБЕЛЕЖАН ВО СКОПЈЕ СО ВЕЛОСИПЕДСКО ДЕФИЛЕ

Неколку илјади граѓани, велосипедисти, рекреативци и средношколци, денеска учествуваа во големото велосипедско дефиле што на скопските улици се возеше ...
7 / 7 НАПИСИ