Таг: велосипедски патеки

СТРУМИЦА ЌЕ ГРАДИ 11 КИЛОМЕТРИ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ СО 750.000 ЕВРА ОД ЕУ

СТРУМИЦА ЌЕ ГРАДИ 11 КИЛОМЕТРИ ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ СО 750.000 ЕВРА ОД ЕУ

Речиси 11 километри велосипедски патеки ќе се градат во Струмица во рамките на проектот „Струмица – паметен вело град“ кој го финансира Европската уни ...
КРУШЕВО САКА ДА СТАНЕ ЕВРОПСКИ ЦЕНТАР ЗА ПЛАНИНСКИ ВЕЛОСИПЕДИЗАМ НАЛИК НА ИТАЛИЈАНСКИОТ ГРАД МАСА МАРИТИМА

КРУШЕВО САКА ДА СТАНЕ ЕВРОПСКИ ЦЕНТАР ЗА ПЛАНИНСКИ ВЕЛОСИПЕДИЗАМ НАЛИК НА ИТАЛИЈАНСКИОТ ГРАД МАСА МАРИТИМА

Можностите што ги нуди највисокиот град на Балканот, Крушево, за планински велосипедизам, светскиот шампион во оваа спортска дисциплина Ралф Неф ги сп ...
НАРЕДНИТЕ 2 МЕСЕЦИ ЌЕ СЕ РЕНОВИРА УЛИЦАТА ЏОН КЕНЕДИ ВО ЧАИР, ЌЕ ДОБИЕ И ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

НАРЕДНИТЕ 2 МЕСЕЦИ ЌЕ СЕ РЕНОВИРА УЛИЦАТА ЏОН КЕНЕДИ ВО ЧАИР, ЌЕ ДОБИЕ И ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА

Град Скопје почна со реконструкција на улицата Џон Кенеди во Општината Чаир. Покрај реконструкција на коловозот на потегот од булеварот Македонско-кос ...
ШИЛЕГОВ ЌЕ ПРАВИ ЗИПЛАЈН И ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ НА ВОДНО

ШИЛЕГОВ ЌЕ ПРАВИ ЗИПЛАЈН И ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ НА ВОДНО

Град Скопје сака на планината Водно да воведе нови содржини, за да стане поатрактивно рекреативно место за скопјани, но и за туристите. Затоа објавен ...
БИТОЛЧАНИ ПРЕД 112 ГОДИНИ ВОЗЕЛЕ ВЕЛОСИПЕДИ, А УШТЕ НЕМА ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

БИТОЛЧАНИ ПРЕД 112 ГОДИНИ ВОЗЕЛЕ ВЕЛОСИПЕДИ, А УШТЕ НЕМА ВЕЛОСИПЕДСКИ ПАТЕКИ

Битолчани имале велосипедски клуб уште пред 112 години, а денес сѐ уште сонуваат да добијат соодветни велосипедски патеки. Се смета дека во Битола во ...
ПЛАЌАМЕ ДУПЛО ПОЕВТИНО ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА, А ЦЕНАТА ЗА УЛИЦИТЕ Е ПОНИСКА ЗА 20 ОТСТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ПЛАЌАМЕ ДУПЛО ПОЕВТИНО ОД ПРЕТХОДНАТА ВЛАСТ ЗА ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИШТА, А ЦЕНАТА ЗА УЛИЦИТЕ Е ПОНИСКА ЗА 20 ОТСТО, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Половина милион евра поевтино чини изградбата на втората фаза на булеварот Христијан Тодоровски Карпош во споредба со првиот дел за кој договорот го с ...
ОД ОСЛО ДО ВАНКУВЕР – ГРАДОВИ КОИ ЗАМЕНУВААТ АВТОМОБИЛИ СО ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ЗОНИ

ОД ОСЛО ДО ВАНКУВЕР – ГРАДОВИ КОИ ЗАМЕНУВААТ АВТОМОБИЛИ СО ПЕШАЧКИ И ВЕЛОСИПЕДСКИ ЗОНИ

Кон крајот на минатата година, градоначалничката на Мадрид, Мануела Кармена, го објави својот план за целосна забрана за возење на приватни автомобили ...
ВОЗИЛАТА НИ ОКУПИРААТ ПРОСТОР ПОГОЛЕМ ОД ТРИТЕ ЕЗЕРА ЗАЕДНО, ПРЕСМЕТА „БИТОЛА НА ТОЧАК“

ВОЗИЛАТА НИ ОКУПИРААТ ПРОСТОР ПОГОЛЕМ ОД ТРИТЕ ЕЗЕРА ЗАЕДНО, ПРЕСМЕТА „БИТОЛА НА ТОЧАК“

Возилата во земјава окупираат простор поголем од зафатнината на трите езера заедно Охридското, Преспанското и Дојранското, по број на возила на прво м ...
8 / 8 НАПИСИ