Таг: Венус Вилијамс

15-ГОДИШНАТА ГОФ ЈА ЕЛИМИНИРАШЕ ВЕНУС ВИЛИЈАМС НА ВИМБЛДОН

15-ГОДИШНАТА ГОФ ЈА ЕЛИМИНИРАШЕ ВЕНУС ВИЛИЈАМС НА ВИМБЛДОН

Таа не беше родена кога Венус Вилијамс веќе имаше освоено четири гренд слем турнири, но 15-годишната Американка Кори Гоф ја елиминираше петкратната ша ...
ВОЗНИЈАЦКИ ЈА ОСТАВИ ВЕНУС ВИЛИЈАМС БЕЗ ГОЛЕМ ТРОФЕЈ ОВАА СЕЗОНА

ВОЗНИЈАЦКИ ЈА ОСТАВИ ВЕНУС ВИЛИЈАМС БЕЗ ГОЛЕМ ТРОФЕЈ ОВАА СЕЗОНА

Венус Вилијамс ќе го понесе неславниот епитет на најголем губитник во 2017 година, откако беше поразена од Каролине Вознијацки во финалето на завршнио ...
2 / 2 НАПИСИ