Таг: Виена

1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ
БОРДЕЛ ВО ВИЕНА НУДИ 30-МИНУТНА ДРУЖБА СО ДАМА ПО ИЗБОР ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

БОРДЕЛ ВО ВИЕНА НУДИ 30-МИНУТНА ДРУЖБА СО ДАМА ПО ИЗБОР ЗА ОНИЕ ШТО ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Бордел во Виена нуди вакцинирање против ковид-19, а оние што ќе прифатат, добиваат и ваучер за бесплатна посета. „Фан паласт“ се надева дека ќе помогн ...
АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ВО ВИЕНА ИМААТ СИМПТОМИ НА ХАВАНА СИНДРОМ, МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ НА МОЗОКОТ

АМЕРИКАНСКИ ДИПЛОМАТИ ВО ВИЕНА ИМААТ СИМПТОМИ НА ХАВАНА СИНДРОМ, МИСТЕРИОЗНА БОЛЕСТ НА МОЗОКОТ

Американската Влада испитува повеќе случаи на здравствени проблеми со нивните дипломати и вработени во амбасадата во Виена. Откако претседателот Џо Ба ...
АВСТРИЈА ПРИЗНА ДЕКА СЛОВАЧКА ЈА ПРЕДУПРЕДИЛА ЗА ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА, НО НЕ РЕАГИРАЛЕ

АВСТРИЈА ПРИЗНА ДЕКА СЛОВАЧКА ЈА ПРЕДУПРЕДИЛА ЗА ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА, НО НЕ РЕАГИРАЛЕ

Австрискиот министер за внатрешни работи призна дека не реагирале на предупредувањето што летоска го добиле од Словачка за напаѓачот кој завчера уби ч ...
ТРОЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВМЕШАНИ ВО НАПАДОТ ВО ВИЕНА, А МЕЃУ ЖРТВИТЕ Е И 21-ГОДИШНИК ПО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА

ТРОЈЦА МАКЕДОНСКИ ДРЖАВЈАНИ ВМЕШАНИ ВО НАПАДОТ ВО ВИЕНА, А МЕЃУ ЖРТВИТЕ Е И 21-ГОДИШНИК ПО ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА

Македонското МВР потврди дека три лица вмешани во синоќешниот терористички напад во Виена имаат и македонско државјанство. Оттаму додаваат дека сите т ...
ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА Е РОДЕН АВСТРИЕЦ И НИКОГАШ НЕ БИЛ ВО ЧЕЛОПЕК, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ОД ТЕТОВСКОТО СЕЛО

ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА Е РОДЕН АВСТРИЕЦ И НИКОГАШ НЕ БИЛ ВО ЧЕЛОПЕК, ВЕЛАТ ЖИТЕЛИТЕ ОД ТЕТОВСКОТО СЕЛО

Веста дена терористот кој го изврши вчерашниот напад во срцето на Виена во кој загинаа четири лица е по потекло од село Челопек, силно ги вознемири жи ...
НЕМА НАЗНАКИ ДЕКА ИМАЛО ДРУГИ УЧЕСНИЦИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ВИЕНА

НЕМА НАЗНАКИ ДЕКА ИМАЛО ДРУГИ УЧЕСНИЦИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ВИЕНА

Австрискиот министер за внатрешни работи Карл Нехамер изјави дека нема докази дека имало други учесници во синоќешниот терористички напад во срцето на ...
ВИЕНСКАТА ДРЖАВНА ОПЕРА ГО СВИРЕЛА ХАЈДН ДОДЕКА ТРАЕЛА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ПУБЛИКАТА ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

ВИЕНСКАТА ДРЖАВНА ОПЕРА ГО СВИРЕЛА ХАЈДН ДОДЕКА ТРАЕЛА ЕВАКУАЦИЈАТА НА ПУБЛИКАТА ПО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД

Оркестарот на Државната опера во Виена синоќа ја свиреше „Империјалната химна“, дело од Јозеф Хајдн,  за време на терористичкиот напад низ градот во к ...
ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА БИЛ ВО ЗАТВОР ЗА ОБИД ДА СЕ ПРИДРУЖИ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВО СИРИЈА, НО БИЛ ОСЛОБОДЕН ВО ДЕКЕМВРИ

ТЕРОРИСТОТ ОД ВИЕНА БИЛ ВО ЗАТВОР ЗА ОБИД ДА СЕ ПРИДРУЖИ НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА ВО СИРИЈА, НО БИЛ ОСЛОБОДЕН ВО ДЕКЕМВРИ

Австриската полиција го идентификуваше извршителот на синоќешниот терористички напад во Виена како 20-годишник со потекло од Северна Македонија, додав ...
УБИЕНИОТ ТЕРОРИСТ ВО ВИЕНА ИМАЛ ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НА АВСТРИЈА

УБИЕНИОТ ТЕРОРИСТ ВО ВИЕНА ИМАЛ ПОТЕКЛО ОД МАКЕДОНИЈА, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ ЗА ВНАТРЕШНИ РАБОТИ НА АВСТРИЈА

Министерот за внатрешни работи на Австрија Карл Нехамер потврди дека напаѓачот кој беше убиен од полицијата при синоќешниот терористички напад во Виен ...
ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ВИЕНА, УБИЕНИОТ НАПАЃАЧ БИЛ СИМПАТИЗЕР НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

ЧЕТВОРИЦА МРТВИ ВО ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ВИЕНА, УБИЕНИОТ НАПАЃАЧ БИЛ СИМПАТИЗЕР НА ИСЛАМСКА ДРЖАВА

Австриската полиција и натаму трага по најмалку еден учесник во синоќешното пукање во центарот на Виена, што канцеларот Себастијан Курц го опиша како ...
1 2 3 5 10 / 49 НАПИСИ