Таг: Владимир Пешевски

1 2 3 20 / 28 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ БИЛ МОТИВИРАН ОД „ПЕТ НА ЦЕЛОТО“, А ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ЈА СКРИЛЕ ПОЕВТИНАТА ПОНУДА ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, КАЖА СЈО ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТРАЕКТОРИЈА“

ГРУЕВСКИ БИЛ МОТИВИРАН ОД „ПЕТ НА ЦЕЛОТО“, А ПЕШЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ЈА СКРИЛЕ ПОЕВТИНАТА ПОНУДА ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, КАЖА СЈО ВО ВОВЕДНИТЕ ЗБОРОВИ НА „ТРАЕКТОРИЈА“

Обвинетиот Никола Груевски, мотивиран од „пет на целото“, го искористил своето реално влијание и службената положба како премиер и побарал од обвинети ...
РАЗГОВОРИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ МОЖЕ ДА СЕ СЛУШААТ САМО ВО СУДОТ ИЛИ ВО СЈО

РАЗГОВОРИТЕ ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ МОЖЕ ДА СЕ СЛУШААТ САМО ВО СУДОТ ИЛИ ВО СЈО

Денешното рочиште од судењето на експремиерот Никола Груевски за предметот на СЈО „Траекторија“ за кинеските автопати беше одложено, бидејќи во истата ...
ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД РЕШЕНИЕТО ЗА ИМЕТО, МУ ПИША ПЕШЕВСКИ НА ИДНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ ТРЕБА ДА БИДЕ ДЕЛ ОД РЕШЕНИЕТО ЗА ИМЕТО, МУ ПИША ПЕШЕВСКИ НА ИДНИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАРТИЈАТА

Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер во владата на Никола Груевски, вели дека ВМРО-ДПМНЕ треба да биде дел од решението за името во писмото до н ...
ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

ГРУЕВСКИ БАРА ДА СЕ СНИМА СУДЕЊЕТО ЗА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ, РОЧИШТЕТО ОДЛОЖЕНО

Судењето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за предметот на СЈО „Траекторија“ денеска беше одложено за 18 декември. Одбраната побара да има тонс ...
РАШКОВСКИ МУ КРАТИ НА ПЕШЕВСКИ ОД АПАНАЖАТА ОТИ ГО ПРЕЧЕКОРИЛ ЛИМИТОТ НА МОБИЛНИОТ

РАШКОВСКИ МУ КРАТИ НА ПЕШЕВСКИ ОД АПАНАЖАТА ОТИ ГО ПРЕЧЕКОРИЛ ЛИМИТОТ НА МОБИЛНИОТ

Генералниот секретар на Владата Драги Рашковски му скратил на поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски од апанажата за јуни, јули и август вкупно 20. ...
ЕУ БАРА ОТЧЕТ ЗА СЕКОИ 500 ЕВРА, А КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА ДОДЕЛЕНИ БЕЗ ТЕНДЕР, АНАЛИЗА НА ИНСТИТУТ НА ЕУ ЗА КОРУПЦИЈА НА БАЛКАНОТ

ЕУ БАРА ОТЧЕТ ЗА СЕКОИ 500 ЕВРА, А КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ ОД 500 МИЛИОНИ ЕВРА ДОДЕЛЕНИ БЕЗ ТЕНДЕР, АНАЛИЗА НА ИНСТИТУТ НА ЕУ ЗА КОРУПЦИЈА НА БАЛКАНОТ

Институтот за безбедносни истражувања на ЕУ ја посочува изградбата на кинеските автопати во Македонија како типичен пример за тоа како кинеските инвес ...
ПЕШЕВСКИ НЕ ОДИ ВО ПРИТВОР, АМА ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

ПЕШЕВСКИ НЕ ОДИ ВО ПРИТВОР, АМА ОСТАНУВА БЕЗ ПАСОШ

Вицепремиерот Владимир Пешевски, обвинет во случајот „Траекторија“ на Специјалното јавно обвинителство, останува без пасош, одлучи тричлениот кривичен ...
ПЕШЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА БЕЗ ПАСОШ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ РАБОТА, А СЈО ИНСИСТИРА НА ПРИТВОР ЗАТОА ШТО ОБВИНЕТИОТ ВЛИЈАЕ НА СВЕДОК

ПЕШЕВСКИ ВЕЛИ ДЕКА БЕЗ ПАСОШ ЌЕ ОСТАНЕ БЕЗ РАБОТА, А СЈО ИНСИСТИРА НА ПРИТВОР ЗАТОА ШТО ОБВИНЕТИОТ ВЛИЈАЕ НА СВЕДОК

Претседателката на кривичниот совет во Апелациониот суд Скопје Лилјана Шопова ги соочи жалбите на СЈО и на обвинетиот Владимир Пешевски во случајот Тр ...
ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

ПЕШЕВСКИ ПОТПИШАЛ МАКЕДОНИЈА ДА ПЛАЌА ЗА ДОЦНЕЊЕТО НА КИНЕЗИТЕ ЗА АВТОПАТОТ КОН ШТИП

Поранешниот вицепремиер во Владата на ВМРО-ДПМНЕ Владимир Пешевски на кинеските изведувачи им потпишал документ, според кој Македонија ќе плаќа за доц ...
НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕШЕВСКИ И КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ

НЕМА ПРИТВОР ЗА ПЕШЕВСКИ И КАНЧЕСКА – МИЛЕВСКА, ОДЗЕМЕНИ ИМ СЕ ПАСОШИТЕ

За поранешниот вицепремиер Владимир Пешевски и пратеничката Елизабета Канческа – Милевска Основниот суд Скопје 1 одлучи да им ги одземе пасошите, но н ...
1 2 3 20 / 28 НАПИСИ