Таг: Владо Камбовски

1 2 325 / 25 НАПИСИ
КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

КАМБОВСКИ: СЕЛЕКТИВНОТО ПИШМАНЕЊЕ НА ИВАНОВ ЌЕ УДРИ ПО УСТАВОТ

„Владејачките ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ, со засилувањето на членот 11 кој не постои во Законот за помилување, преку вметнување на член 11-а во Законот за помил ...
ВЕЉАНОСКИ И ОД РИМ ПОРАЧА: НЕ ГО СВИКУВАМ СОБРАНИЕТО

ВЕЉАНОСКИ И ОД РИМ ПОРАЧА: НЕ ГО СВИКУВАМ СОБРАНИЕТО

Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски не попушта пред апелите од стручната јавност, меѓународната заедница и владиниот коалиционен партнер ДУИ ...
КАМБОВСКИ ДО ВЕЉАНОСКИ: ВРАТИ СЕ ОД РИМ, ДРЖАВАТА СЕ РАСПАЃА

КАМБОВСКИ ДО ВЕЉАНОСКИ: ВРАТИ СЕ ОД РИМ, ДРЖАВАТА СЕ РАСПАЃА

Академик Владо Камбовски го повикува претседателот на Собранието Трајко Вељаноски да не ги комплицира работите и веднаш да го свика парламентарниот со ...
КАМБОВСКИ ГО УЧИ ИВАНОВ: ЕВРОПСКАТА КОНВЕНЦИЈА Е ПОСИЛНА ОД ТВОЈАТА АБОЛИЦИЈА

КАМБОВСКИ ГО УЧИ ИВАНОВ: ЕВРОПСКАТА КОНВЕНЦИЈА Е ПОСИЛНА ОД ТВОЈАТА АБОЛИЦИЈА

Академик Владо Камбовски го повикува претседателот Иванов да ја прочита Европската конвенција за човекови права и слободи и да престане да тврди дека ...
КАМБОВСКИ: НЕ МОЖЕ ТОПТАН АБОЛИЦИЈА, МОРА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

КАМБОВСКИ: НЕ МОЖЕ ТОПТАН АБОЛИЦИЈА, МОРА СО ИМЕ И ПРЕЗИМЕ

“Ниеден обвинител, ниеден суд не може да го натера да запре кривична постапка ваква општа одлука за аболицирање на осомничени и обвинети од претседате ...
1 2 325 / 25 НАПИСИ