Таг: ВМРО-ДМПНЕ

1 2 3 434 / 34 НАПИСИ
ГРУЕВСКИ ПОБАРА 63 ПРАТЕНИКА НА ИЗБОРИТЕ ЗА ДА НЕ ГО УЦЕНУВААТ

ГРУЕВСКИ ПОБАРА 63 ПРАТЕНИКА НА ИЗБОРИТЕ ЗА ДА НЕ ГО УЦЕНУВААТ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски побара 63 пратеника на претстојните избори, кои треба да се одржат на 11 декември, на денешниот собир на п ...
ОПОЗИЦИЈАТА ЈА НАПУШТИ СОБРАНИСКАТА САЛА ОТИ НЕ САКА ДА ГЛАСА ЗА ИМЕНУВАЊЕ НОВИ ФУНКЦИОНЕРИ

ОПОЗИЦИЈАТА ЈА НАПУШТИ СОБРАНИСКАТА САЛА ОТИ НЕ САКА ДА ГЛАСА ЗА ИМЕНУВАЊЕ НОВИ ФУНКЦИОНЕРИ

Опозицијата ја напушти салата и нема да гласа за предложените точки за именувања и разрешувања функционери на собраниската седница, предложени од Коми ...
ЕДИНСТВЕН КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ Е ПРИТВОРОТ, ВЕЛИ СОВЕТНИЧКАТА ИЛИЕВСКА

ЕДИНСТВЕН КАПИТАЛЕН ПРОЕКТ НА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ТАЛЕСКИ Е ПРИТВОРОТ, ВЕЛИ СОВЕТНИЧКАТА ИЛИЕВСКА

На градоначалникот Владимир Талески тесна ќе му биде „Широка“, за брзо, рече советничката Габриела Илиевска од ВМРО-Народна Партија од советничката го ...
АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

АКО ТРЕБА ЌЕ ДОНЕСЕМЕ И ДЕЦА – СТРУМИЧКА ПАРОДИЈА НА ПРОЕКТОТ НА ГРУЕВСКИ ЗА 140 ГРАДИНКИ

Членови на струмичките граѓански здруженија изведоа пародија за најавениот проект на лидерот на ВМРО ДПМНЕ Никола Груевски за изградба на 140 нови дет ...
1 2 3 434 / 34 НАПИСИ