Таг: ВМРО-ДМПНЕ

1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ
ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО БАРА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО ДА СОЗДАДЕ УСЛОВИ ЗА РАСПИШУВАЊЕ ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска побара во најкус можен рок парламентарното мнозинство да создаде услови за распишување на локални избори, за да се деблокираат општ ...
РАСПУКА БАРОКОТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА НА „СИТИ ГАЛЕРИ“, ЌЕ ГО ПОПРАВА ИЗВЕДУВАЧОТ ОТИ ФАСАДАТА УШТЕ БИЛА ПОД ГАРАНЦИЈА

РАСПУКА БАРОКОТ ОД 1,5 МИЛИОНИ ЕВРА НА „СИТИ ГАЛЕРИ“, ЌЕ ГО ПОПРАВА ИЗВЕДУВАЧОТ ОТИ ФАСАДАТА УШТЕ БИЛА ПОД ГАРАНЦИЈА

Барокната фасада на стоковната куќа „Сити галери“ на Плоштад Македонија во Скопје на неколку места над главниот влез е распукана. На делови се гледаат ...
ВО СЕЛО ОД 500 ЖИТЕЛИ НАПРАВИЛЕ ДВЕ КАПЕЛИ, АМА МРТОВЦИТЕ НЕ ГИ ДЕЛАТ НА ВМРОВЦИ И СДСМОВЦИ

ВО СЕЛО ОД 500 ЖИТЕЛИ НАПРАВИЛЕ ДВЕ КАПЕЛИ, АМА МРТОВЦИТЕ НЕ ГИ ДЕЛАТ НА ВМРОВЦИ И СДСМОВЦИ

Крушевското село Свето Митрани го бие глас дека жителите толку многу ги поделила политиката што и мртовците ги носат во различен трем на опело пред по ...
РУСИЈА ГО КОРИСТИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА АНТИАМЕРИКАНСКА ПРОПАГАНДА

РУСИЈА ГО КОРИСТИ ВМРО-ДПМНЕ ЗА АНТИАМЕРИКАНСКА ПРОПАГАНДА

Русија се обидува да ја експлоатира кризата во Македонија за да посее недоверба кон САД и да ја повлече десничарската партија ВМРО-ДПМНЕ во својата ор ...
„НЕКОЈ ФАМИЛИЈУ ЌЕ ТИ ГУ СПИЧИ“ – ЗАКАНИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ОД МАРШОТ „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

„НЕКОЈ ФАМИЛИЈУ ЌЕ ТИ ГУ СПИЧИ“ – ЗАКАНИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КУМАНОВО ОД МАРШОТ „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“

Закани и навредливи пораки кон семејството на градоначалникот Зоран Дамјановски, беа упатени синоќа од митингот на граѓанската иницијатива „За заеднич ...
ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

ЕКСПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КРИВИЧНИОТ СУД ПАНЧЕВСКИ БИЛ СО СДСМ, ТВРДИ НЕГОВИОТ ТУЖИТЕЛ СТАМЕНКОВСКИ

  Поранешниот претседател на Основниот суд Скопје 1 Владимир Панчевски бил член на Социјалдемократскиот сојуз (СДСМ), тврди Горан Стаменковски ...
ВИТАНОВ НА ЉУБЧО НЕ МОЖЕ ДА ОДЛУЧУВА ЗА ВОЛЈАТА НА СТРУМИЧАНИ, ВЕЛИ СДСМ СТРУМИЦА

ВИТАНОВ НА ЉУБЧО НЕ МОЖЕ ДА ОДЛУЧУВА ЗА ВОЛЈАТА НА СТРУМИЧАНИ, ВЕЛИ СДСМ СТРУМИЦА

„Не може Мето Витанов да одлучува за 18. 400 грагани кои својот глас на последните локални избори га дадоа за коалицијатана СДСМ, каде тој речиси чети ...
НЕМА КАЗНА ЗА НАСТАВНИЧКАТА ЗАШТО КРСТОТ НЕ ГО ОДНЕЛА НА ШКОЛО

НЕМА КАЗНА ЗА НАСТАВНИЧКАТА ЗАШТО КРСТОТ НЕ ГО ОДНЕЛА НА ШКОЛО

Наставничката Жанета Петровска од Битола, која синоќа на прославата на ВМРО-ДПМНЕ носеше надгробен крст со името на Зоран Заев нема да биде казнета ни ...
САД ПЛАТИЈА ЗА ПЕРИВЛЕПТА, БЕЈЛИ НА ГОСТИ ВО ОХРИДСКОТО ВМРО-ДПМНЕ

САД ПЛАТИЈА ЗА ПЕРИВЛЕПТА, БЕЈЛИ НА ГОСТИ ВО ОХРИДСКОТО ВМРО-ДПМНЕ

Средбата на амбасадорот Џес Бејли со раководството на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Охрид била договорена пред 20-тина дена на иницијатива на а ...
ВМРО-НАРОДНА ПРЕДЛОЖИ ПОСТАВУВАЊЕ ПЛАКАТИ СО ЛИКОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА ДА ЗНААТ БИТОЛЧАНИ ЗА КОГО ГЛАСААТ

ВМРО-НАРОДНА ПРЕДЛОЖИ ПОСТАВУВАЊЕ ПЛАКАТИ СО ЛИКОТ НА ТАЛЕСКИ ЗА ДА ЗНААТ БИТОЛЧАНИ ЗА КОГО ГЛАСААТ

Плакати со ликот на битолскиот градоначалник Владимир Талески со слоганот „Проверено“ да се истакнат на овие парламентарни избори за да знаат битолчан ...
1 2 3 4 30 / 34 НАПИСИ